pistin
24.03.10,09:25
Dobrý deň,
za svojho kolegu by som rád poprosil skúsenejších o radu a pomoc s nasledovným prípadom.
Je dospelý muž a žije v spoločnej domácnosti s družkou a 2 deťmi (16 a 7 r.) navštevujúcimi ZŠ. Spoločný majú len prechodný pobyt (hoci dlhšie ako rok). Trvalý majú každý inde. Jedno dieťa nie je jeho a od otca družka poberá 33,- € mesačne výživné + prídavky na deti. Ona je dhodobo nezamestnaná a jeho čistý príjem je 470,- € /mes. (priem. za posl. rok). Stiahol som mu z netu tlačivo, vyplnil som mu ho a poslal ho na úrad práce. Tam mu stále tvrdia že nemá nárok lebo má príjem vyšší ako 157 € (cca. lebo presné číslo čo mu povedali si nepamätá) a najviac ich zaujímalo kto ho poslal a odkiaľ má tlačivo!!! Keď mu napokon dali všetky ostatné tlačivá (prílohy) žiadali od neho potvrdenie o spoločnom trvalom pobyte. Ten však spoločný nemajú (spoločný majú prechodný). Posudzuje sa spoločný prechodný pobyt ako trvalý pobyt (na účely posúdenia nároku)? A ak áno podľa akého zákona. (vychádza mi pre ich prípad, že má nárok ak má domácnosť príjem nižší než 483,41 € a to má, lebo vychádza 75% z 470,- + 33,- = 385,5 €). Má nárok na príspevok na bývanie ak spoločný pobyt nie je trvalý ale len prechodný a ak nejde o dom/byt ale slobodárku? Vopred všetkým ďakujem za pomoc.