symona
11.10.05,08:29
Pozdravujem všetkých Poraďákov,

máte, prosím, niekto skúsenosti s faktúrou firmy DOXX za stravné poukážky, ktorá bola platená dobierkou? Vystavujú ju bez poštovného a keď platíme dobierku na pošte, tak zaplatíme viac, ako je na faktúre. Akým spôsobom účtujete tento rozdiel, ktorý je evidentne poštovné?

Ďakujem za informácie.

Symona
ZuzanaA
11.10.05,06:38
Síce od DOXXu nič neberiem, ale keď je to ako píšeš, na pošte si popýtaj na tú sumu za dobierku potvrdenie od pošty. A to zaúčtuješ normálne na 518/211.
symona
11.10.05,06:43
Potvrdenie za dobierku mám, ibaže suma na tomto doklade (potvrdení) je vyššia o poštovné ako je suma na faktúre. A na potvrdení nie je žiadne číslo faktúry, ku ktorému sa to potvrdenie vzťahuje.
ondrejvla
11.10.05,16:40
Potvrdenie za dobierku mám, ibaže suma na tomto doklade (potvrdení) je vyššia o poštovné ako je suma na faktúre. A na potvrdení nie je žiadne číslo faktúry, ku ktorému sa to potvrdenie vzťahuje.
Odporúčam ti 1 x prefotiť faktúru, na nej by malo byť vyznačené, že úhrada je dobierkou, úhradu zaúčtuješ cez VPD, priložíš prefotenú fa a doklad z pošty. Inak by si ani nemala doklad o úhrade, keby si nepriložila doklad o zaplatení. Niekedy zvyknú dávať cenu dobierky aj na obálku, ja túto obálku prikladám k dokladu o úhrade.
symona
12.10.05,10:54
Vďaka za rady, urobím to tak, pretože správnej faktúry sa nedočkám.