hrnco
24.03.10,09:52
Ahojte, chcel by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s pozicanim auta v USA. Ake dokumnety treba a pod., alebo poznate nejaku agenturu, ktora sprostredkovava alebo prevadzkuje poziciavanie aut v USA? Dakujem za odpovede.
marko182
30.03.10,14:38
Uz je to davno, co som tam bol, ale nemyslim si, ze sa odvtedy toho vela zmenilo. Ak si dobre pamatam, tak ja som vtedy potreboval iba vodicak, kreditku a pas.

Neviem, ake agentury mas na mysli, ale pozicovne aut najdes takmer na kazdom letisku, takze s tym tiez nie je problem.

Najlepsie urobis, ak si to preveris priamo s konkretnou pozicovnou (pozicovnami). Skus najskor vacsie spolocnosti ako Hertz, Avis, Budget, ...
sfinks
30.03.10,23:17
Zdravicko
cca 2 roky spat som bol v USA, mam prejazdene cele zapadne pobrezie (california) od San Francisca, po LA a tiez velku cast Arizony a Nevady takze az pojdes do tychto destinacii viem ti aj odporucit co sa oplati vidiet a kam zajst. Co sa tyka pozicania auta tak ti staci vodicak(Slovensky, netreba medzinarodny, zastavili ma ja policajti a kontorlovali a vpohode), pas a kreditka, bez kreditky ti to nepozicaju(pravdaze americka kreditka). V kazdom meste mas pozicovnu tie najlepsie su Hetz a Avis a este jedna bola uz nepamatam. Ked poziciavas auto urcite sa daj poistit oplati sa to, ked naburas tak neplatis nic a daju ti aj hned dalsie auto. Auta sa daju pozicat aj tak, ze v jednom meste pozicas a vratis v inom, pravdaze poplatky su tu vyssie. Cena auta bola od 40 $ teda od najvacsieho srota po to lepsie auto s poistenim pisem. Dalo sa pozicat aj auto bez poistenia (neriskoval by som). A ohladom agentur ? myslis ze tu na slovensku si zabezpecis auto aby si mal istotu ? tak urcite to sa da lebo Avis ma aj pobocku na slovensku napr. ale je to zbytocnost, lebo kazde letisko kazde mesto ma pozicovnu a na vyber tam je az az aut.
Igor 68
06.04.10,14:06
Dobrý deň prajem,
môžem úprimne doporučiť po mojich viacročných osobných skúsenostiach rezervovanie priamo konkrétne autopožičovne cez internet, ktorých je ozaj neúrekom / Hertz, Alamo, Avis, Budget, Advantage, Dollar, Thrifty, National, Enterprise, .../ a podmienky majú veľmi podobné až na niektoré výhrady, ktoré si treba veľmi pozorne preštudovať pred uzatvorením rezervácie /napríklad cestovanie do ďalšieho, ako susedného štátu - na to pozor!, ďaľší šofér - treba doplatiť, Mexico, Canada, atď./ Rozdiel je samozrejme v cenách, podľa veľkosti mesta, miesta prevzatia, typu a veľkosti auta. Výber a rezerváciu je možné urobiť priamo na stránke vybratej požičovni, alebo pomocou osvedčených stránok / expedia.com, amex.com, kde sa dá získať absolútny a aktuálny prehľad desiatok možností a niekedy aj výhodnejšia cena. Treba hľadať v dostatočnom predstihu/napríklad súčasne s letenkou/ a konať čo najrýchlejšie, lebo ceny sa rýchlo menia smerom hore s blížiacim sa dátumom. Najvýhodnejšie je auto vrátiť na tom istom mieste, kde bolo prevzaté a presne v dohodnutom čase. V opačnom prípade treba platiť ďaľší deň naviac a v inom meste rádovo vyššiu cenu. Rezervované auto sa dá prevziať na každom letisku, prípadne v jeho blízkom okolí, kde sa dá presunúť pomocou Shuttle konkrétnej požičovne. Platiť sa dá výhradne platnou a vlastnou kreditnou kartou, /nie debetnou/ samozrejme vydanou aj na Slovensku, ktorá bola uvedená už pri rezervácii. Ideálna je taká, ak sa na ňu vzťahuje aj poistenie za škodu, pričom netreba vôbec doplácať poistenie /napríklad Amex, DC/. Vodičský preukaz stačí náš, ale je dobré mať aj medzinárodný, nestojí veľa času a peňazí a v niektorých štátoch to uľahčí vyriešiť prípadné nedorozumenia. Prajem dobrý výber, veľa šťastia a krásne zážitky pri cestovaní po US.
SVK
14.04.10,14:13
Niektore pozicovne vyzadovali medzinarodny vodicsky preukaz. Problem by mohol byt pri nehode a naslednom vysetrovani v poistovni, ktora by to mohla zobrat ako peknu zamienku na kratenie poistneho alebo nepreplatenie skody.

Tiez je pekne sledovat policajtov, ako prevracaju ten medzinarodny vodicsky preukaz, ktory posobi ako rusky vodicak z cias CCCP ;-) ...to odpustia aj pokutu
sfinks
15.04.10,18:32
Niektore pozicovne vyzadovali medzinarodny vodicsky preukaz. Problem by mohol byt pri nehode a naslednom vysetrovani v poistovni, ktora by to mohla zobrat ako peknu zamienku na kratenie poistneho alebo nepreplatenie skody.

Tiez je pekne sledovat policajtov, ako prevracaju ten medzinarodny vodicsky preukaz, ktory posobi ako rusky vodicak z cias CCCP ;-) ...to odpustia aj pokutu

pozicali sme si auto z 3 pozicovni a nebol ziaden problem - pravdaze sme mali uz plastovy vodicak a nei tu ruzovu karticku. dokonca nas aj policajti zastavili a kontorlovali a som sa ich pytal na vodicaky a povedal ze toto je dobry ... ze to mu staci dokonca sme aj naburali a nebol problem a co sa tyka ze nepreplatia skokdu to nas netrapilo to uzz riesila pozicovna auta nie my. My sme si zaplatili za full sluzby s poistkou tak to aj bolo dali nove auto a jazdili sme dalej. to nieje slovensko, ze sa bude stebou poistovna dotahovat.
iv@n
16.04.10,15:12
ja som mal so sebou medzinárodný vodičák, ale stačil im aj náš, našu kreditku a pas. na kreditke požadovali blokáciu celej sumy za požičanie auta, čo môže byť problém ak máš nízky limit a ideš ho požičať na mesiac, dva.
inak rezervoval som ho dopredu cez internet v National požičovni.