sin.ivo
24.03.10,10:33
Dobrý deň, chcel by som poradiť s daňovým priznaním. Minulý rok som daňové priznanie nepodával, lebo som nemal príjmy zo živnosti viac ako 1500 €, toho roku je to podobné, nebola práca alebo nevyplatili to, čo som mal odrobené. Môj príjem za rok 2009 bol necelých 1650 €, platil som si sociálne a zdravotné poistenie, ako mám postupovať pri podávaní daňového priznania?
babi2
24.03.10,09:59
Dobrý deň, chcel by som poradiť s daňovým priznaním. Minulý rok som daňové priznanie nepodával, lebo som nemal príjmy zo živnosti viac ako 1500 €, toho roku je to podobné, nebola práca alebo nevyplatili to, čo som mal odrobené. Môj príjem za rok 2009 bol necelých 1650 €, platil som si sociálne a zdravotné poistenie, ako mám postupovať pri podávaní daňového priznania?
Podľa mňa nemusíš DP podávať ani tento rok
KTO MUSÍ PODAŤ DAŇOVÉ PRIZNANIE ZA ROK 2009
Daňové priznanie za rok 2009 je povinný podať:
- daňovník, ktorý dosiahol za rok 2009 zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 2012,85 €. Táto hranica je definovaná ako 50% sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov (ďalej len „zákon“) v znení účinnom podľa § 52g ods. 1 zákona. Do tejto sumy sa nezahrnú príjmy zdanené zrážkovou daňou podľa § 43 zákona, ak daňovník pri nich neuplatní tzv. oddanenie,
- daňovník, ktorý vykazuje daňovú stratu (napr. živnostník, ktorého príjmy sú nižšie ako daňovo uznané výdavky),
- daňovník, ktorého na podanie daňového priznania vyzve správca dane (daňový úrad).
sin.ivo
24.03.10,10:27
a nie je potrebné zaslať na Daňový úrad nejaké vyhlásenie, že moje príjmy nepresiahli zákonom stanovenú výšku, pre podanie daňového priznania. Minulého roku to nebolo potrebné, ale neviem, ako tento rok...
ivustek
24.03.10,10:33
Nič sa nestane, ak to tam zašlete.Pre istotu.
sin.ivo
24.03.10,11:10
Veľmi pekne ďakujem za rady...