jonnie
24.03.10,15:40
Dobry den,

chcem sa spytat zbehlych - mam prevziat ucto - lenze firma,co ho teraz spracuvava mi este nedala poklady, ale chcela by som si zacat nahadzovat uz doklady za tento stvrtrok. Je to mozne v ALFE? a potom doplnit pociatocne stavy a zavazky a tak? Vrela vdaka.
Manual
24.03.10,14:47
Je to možné. Ak budeš mať stav k 31.12.2009, tak nahodíš počiatočné stavy k 1.1., ponahrávaš neuhradené záväzky a pohľadávky atď.....
Problém bude v tom, že ak na BV budú úhrady DF alebo OF ktoré nemáš v rukách bude problematické. Ale to nie len v Alfe.
Pre potreby DPH začať môžeš.
jonnie
24.03.10,15:04
toho sa nebojim, vsetko je cash - je to predajna a tam neexistuje,ze da ktosi na fakturu.
jonnie
25.03.10,14:10
Nejdem zakladat novu temu, ale dostala som do ruk cast neoficialnych podkladov, ktore mam robit. Zarazilo ma,ze tam nie su uvedene niektore zavazky, ktore,ked potom uhradi - ako to "zlikvidujem"? Mozem to uz potom len ja dohodit? Lebo doklady,co som si presla,tak mi zostali v oku... zrejme preto menia uctovnika - taky chaos som nevidela. Smutne.
*agatha*
22.04.10,18:29
dobry vecer,
len by som sa chcela uistit:
preberam JU po predchadzajucej uctovnicke. platitel dph, szco. neuhradene pohladavky a zavazky z roku 2009 isli do evidencie dph este v minulom roku. ak budu uhradene v tomto roku, pojdu uz len do vydavkov, resp. prijmov, nie?
dakujem.
rodina1
23.04.10,11:02
dobry vecer,
len by som sa chcela uistit:
preberam JU po predchadzajucej uctovnicke. platitel dph, szco. neuhradene pohladavky a zavazky z roku 2009 isli do evidencie dph este v minulom roku. ak budu uhradene v tomto roku, pojdu uz len do vydavkov, resp. prijmov, nie?
dakujem.
Jedným slovom, áno.
Zita5
23.04.10,11:04
Nejdem zakladat novu temu, ale dostala som do ruk cast neoficialnych podkladov, ktore mam robit. Zarazilo ma,ze tam nie su uvedene niektore zavazky, ktore,ked potom uhradi - ako to "zlikvidujem"? Mozem to uz potom len ja dohodit? Lebo doklady,co som si presla,tak mi zostali v oku... zrejme preto menia uctovnika - taky chaos som nevidela. Smutne.

Bolo by vhodné tie záväzky a pohľadávky uviesť do poriadku aj rok predtým a opraviť aj účtovné výkazy .Ale to záleží od Vás ako sa rozhodnete .
*agatha*
24.04.10,07:30
Jedným slovom, áno.

dakujem :-)
Zita5
24.04.10,07:37
dakujem :-)

Ja by som Vám poradila preštudovať Zákon o DPH pre Vašu ďalšiu prácu .