Frantisek Sentelik
24.03.10,16:19
Prajem dobrý deň

chcel by som sa opýtať ako je to s DPH a nákupom tovaru v zahraničí a následným predajom na Slovensku v tuzemsku.

Ak napr. kúpim v Nemecku, Rakúsku či Anglicku nejaký tovar, dajme tomu nejaké oblečenie, ako to vlastne bude s DPH na vstupe a s DPH na výstupe ak to predám na Slovensku. Zaujíma ma hlavne pohľad z účtovnictva, ake doklady su akceptovateľné, či môže byť dokladom aj pokladničný blok z nemeckého obchodu za nejaké tričko.

Tiež nerozumiem ak napr v nemecku kupim tovar s vyššou DPH ako je na Slovensku.

Čítal som si zákon o DPH, ale nejak som tomu nerozumel

dakujem vopred za odpovede
Frantisek Sentelik
25.03.10,09:09
nikto mi nevie pomoct?
Luba
25.03.10,10:08
Ak si platiteľ DPH a kupuješ v krajine EÚ tovar tiež od platiteľa, tak je lepšie vypýtať si faktúru s tým, že sa preukážeš svojím IČ DPH, potom dostaneš fa bez zahraničnej dane a tu tovar zdaníš + si zároveň odpočítaš DPH. Potom predávaš tovar v SR ďalej s DPH.

Pri nákupoch v maloobchode si v zásade môžeš nárokovať DPH od zahraničného daňového úradu, ale to je komplikovanejšie.
Frantisek Sentelik
25.03.10,13:20
a keď sa v maloobchode preukažem svojim IČ DPH ako platca DPH na Slovensku, tak mi nedaju tovar bez dane?
Tweety
25.03.10,13:24
a keď sa v maloobchode preukažem svojim IČ DPH ako platca DPH na Slovensku, tak mi nedaju tovar bez dane?
V krajinách EÚ nakúpiš bez dane, u nás to samozdaníš, na Slovensku nakúpiš s daňou a tú si uplatníš právo na jej odpočet. Samozrejme, ak budeš mať doklad podľa zákona o dph.
magdalenaa
15.03.11,11:58
Mám takýto prípad - platiteľ DPH - pridelené IČ DPH nakúpil v EÚ tovar bez DPH /preukázaním svojho IČ DPH/, ale následne si nepriznal tento tovar v účtovníctve /zabudol dat dodklady a mne to nechýbalo, lebo to bolo platené v hotovosti/,tovar použil na akokeby vlastnú spotrebu, tým pádom neodviedol DPH /na ktorú by mal následne nárok na odpočítanie, ak by mi odovzdal doklady/. Čo s tým? Že vraj to mám nechat tak. Chýba, k tomu doklad o úhrade a on to už nechce riešit. Možem to nechat tak?
magdalenaa
16.03.11,08:33
Viete mi niekto na to odpovedať?
xiastro
16.03.11,08:57
Mám takýto prípad - platiteľ DPH - pridelené IČ DPH nakúpil v EÚ tovar bez DPH /preukázaním svojho IČ DPH/, ale následne si nepriznal tento tovar v účtovníctve /zabudol dat dodklady a mne to nechýbalo, lebo to bolo platené v hotovosti/,tovar použil na akokeby vlastnú spotrebu, tým pádom neodviedol DPH /na ktorú by mal následne nárok na odpočítanie, ak by mi odovzdal doklady/. Čo s tým? Že vraj to mám nechat tak. Chýba, k tomu doklad o úhrade a on to už nechce riešit. Možem to nechat tak?

z dovodu opatrnosti by sa to malo riesit a odviest dph, ak pouziva predmetny tovar na osobnu spotrebu. kontroly na samozdanenie chodia... samozrejme, je to vsak na konatelovi, pripadne FO.
vladino45
28.11.11,06:51
Prosím o pomoc pri nasledovných prípadoch:
Platiteľ DPH vykonáva zdaniteĺné plnenia ( predaj tovaru ) aj plnenia oslobodené od DPH ( nákup a predaj nehnuteľností-kupuje od občanov)
1. Kúpi tovar v EU obdrží fa bez DPH a tovar bude ďalej predávať ( zdaniteľné plnenia ) - je mi jasné - samozdaní

2. Kúpi tovar napr. v TESCU - má pokladničný doklad s DPH , bude ho predávať - ako postupovať - samozdaní? čo so zahr. DPH ?

3. Kúpi kachličky do bytu, ktorý bude predávať ( nákup aj predaj bytu bez DPH ) - obdrží fa bez DPH - samozdaní a DPH uplatní iba na výstupe?

4. Detto ale kúpi kachličky v TESCU - má pokl. doklad s DPH - ako postupuje?

ďakujem
KEJKA
28.11.11,06:58
upresni
bod 2...........nákup v EU, vyplýva z kontextu
a 4 - nakúpi v SR?

používa koeficient? Ak áno, aký a akým spôsobom?
betka
28.11.11,09:51
Prosím o pomoc pri nasledovných prípadoch:
Platiteľ DPH vykonáva zdaniteĺné plnenia ( predaj tovaru ) aj plnenia oslobodené od DPH ( nákup a predaj nehnuteľností-kupuje od občanov)
1. Kúpi tovar v EU obdrží fa bez DPH a tovar bude ďalej predávať ( zdaniteľné plnenia ) - je mi jasné - samozdaní

2. Kúpi tovar napr. v TESCU - má pokladničný doklad s DPH , bude ho predávať - ako postupovať - samozdaní? čo so zahr. DPH ?

3. Kúpi kachličky do bytu, ktorý bude predávať ( nákup aj predaj bytu bez DPH ) - obdrží fa bez DPH - samozdaní a DPH uplatní iba na výstupe?

4. Detto ale kúpi kachličky v TESCU - má pokl. doklad s DPH - ako postupuje?

ďakujem

1. Samozdanenie 69/5, s nárokom na odpočítanie 49/2/c a 51/1/c
2.Samozdanenie 69/5, nárok na odpočítanie DPH (zo ZD), žiadosť o vrátenie DPH do CZ 55f, ak je daň vyššia za všetky nákupy, kde bola uplatnená DPH z CZ viac ako 50 €. Ak nepožiadate o vrátenie a neúčtujete o nároku na vrátenie DPH, výška DPH je nedaňový náklad z pohľadu ZDP
3. par. 44, nakoľko predaj bytu je oslobodený od DPH v zmysle par. 38
4. par. 44, nemáte nárok na vrátenie DPH v zmysle 55f

Ak sa mýlim, opravte ma
vladino45
28.11.11,19:10
všetko nákup v EÚ, koeficient používa, ale nie v týchto prípadoch
vladino45
28.11.11,19:29
1. Samozdanenie 69/5, s nárokom na odpočítanie 49/2/c a 51/1/c
2.Samozdanenie 69/5, nárok na odpočítanie DPH (zo ZD), žiadosť o vrátenie DPH do CZ 55f, ak je daň vyššia za všetky nákupy, kde bola uplatnená DPH z CZ viac ako 50 €. Ak nepožiadate o vrátenie a neúčtujete o nároku na vrátenie DPH, výška DPH je nedaňový náklad z pohľadu ZDP
3. par. 44, nakoľko predaj bytu je oslobodený od DPH v zmysle par. 38 - povinnosť samozdaniť teda nemám ?
4. par. 44, nemáte nárok na vrátenie DPH v zmysle 55f - nesamozdaňujem a DPH aký náklad? daňový, nedaňový?

Ak sa mýlim, opravte ma
Ďakujem
KEJKA
28.11.11,19:37
všetko nákup v EÚ, koeficient používa, ale nie v týchto prípadoch
a prečo nie? si si istý, že nemusí? Lebo koef. môže byť aj v prípade samozdanenia
výstup 100%
odpočítanie len pomernou časťou.
vladino45
30.11.11,09:55
a prečo nie? si si istý, že nemusí? Lebo koef. môže byť aj v prípade samozdanenia
výstup 100%
odpočítanie len pomernou časťou.
to ano, ale v tomto prípade kúpil tovar a predáva ho celý s DPH...
zk24
30.11.11,11:08
Prosím o pomoc pri nasledovných prípadoch:
Platiteľ DPH vykonáva zdaniteĺné plnenia ( predaj tovaru ) aj plnenia oslobodené od DPH ( nákup a predaj nehnuteľností-kupuje od občanov)
1. Kúpi tovar v EU obdrží fa bez DPH a tovar bude ďalej predávať ( zdaniteľné plnenia ) - je mi jasné - samozdaní

2. Kúpi tovar napr. v TESCU - má pokladničný doklad s DPH , bude ho predávať - ako postupovať - samozdaní? čo so zahr. DPH ?

3. Kúpi kachličky do bytu, ktorý bude predávať ( nákup aj predaj bytu bez DPH ) - obdrží fa bez DPH - samozdaní a DPH uplatní iba na výstupe?

4. Detto ale kúpi kachličky v TESCU - má pokl. doklad s DPH - ako postupuje?

ďakujem




1. Samozdanenie 69/5, s nárokom na odpočítanie 49/2/c a 51/1/c
2.Samozdanenie 69/5, nárok na odpočítanie DPH (zo ZD), žiadosť o vrátenie DPH do CZ 55f, ak je daň vyššia za všetky nákupy, kde bola uplatnená DPH z CZ viac ako 50 €. Ak nepožiadate o vrátenie a neúčtujete o nároku na vrátenie DPH, výška DPH je nedaňový náklad z pohľadu ZDP
3. par. 44, nakoľko predaj bytu je oslobodený od DPH v zmysle par. 38
4. par. 44, nemáte nárok na vrátenie DPH v zmysle 55f

Ak sa mýlim, opravte ma

Ahojte,

toto ma zaujalo...

Ak slovenská s.r.o. je platiteľom DPH a občas nakúpi nejaky materiál v Rakúsku. Je v Rakúsku na pracovnej ceste a nakúpi tam v rakúskom supermarkete trebars zošit a pero. Donesie takýto blok, samozrejme s rakúskou DPH.

Takýto blok treba samozdaňovať už keď obsahuje rakúsku DPH?

P.S. Asi preklep a malo to byť 69/6. Ale to nie je podstatné...
Radopol
21.12.11,14:55
Dobrý večer, mam obchod s pc hrami, nie som platca DPH, chcem sa spýtať keď kupim hru v UK v bežnom obchode môžem ju bez problémov predávať vo svojom obchode.
Ďakujem
srska
21.12.11,14:57
môžeš
janapill
02.01.12,22:00
Dobrý večer,
pripájam sa k tejto téme, lebo nie som si teraz istá či to robím správne,
účtujem jednu firmu, ktorá vykonáva aj služby v Nemecku (konkrétne mont.súčiastok), vysiela tam svojich zamestnancov. Z pohľadu DPH vystavuje Fa nemeckému odberateľovi do Nemecka, bez DPH podľa §15,čiže štvrťročne zasielame súhrnný výkaz. Ako je to s daňou na vstupe??? Z dokladov, ktoré boli nakúpené v tuzemsku si normálne uplatňujem DPH, vo väčšine majú nadmer.odpočet. Treba prepočítavať koeficientom??? A z dokladov, ktoré boli z Nemecka si účtujem extra na analyt.účte napr.343500 - DPH v Nemecku s tým, že na konci roka to preúčtujem na ned.náklad a čo ak by som chcela požiadať o vrátenie?? Lebo je to viac ako 50€. Čo k tomu je potrebné a ako to žiadať??
Ďakujem
Pekný večer :)))
janapill
03.01.12,20:48
QUOTE=janapill;1930771]
Dobrý večer,
pripájam sa k tejto téme, lebo nie som si teraz istá či to robím správne,
účtujem jednu firmu, ktorá vykonáva aj služby v Nemecku (konkrétne mont.súčiastok), vysiela tam svojich zamestnancov. Z pohľadu DPH vystavuje Fa nemeckému odberateľovi do Nemecka, bez DPH podľa §15,čiže štvrťročne zasielame súhrnný výkaz. Ako je to s daňou na vstupe??? Z dokladov, ktoré boli nakúpené v tuzemsku si normálne uplatňujem DPH, vo väčšine majú nadmer.odpočet. Treba prepočítavať koeficientom??? A z dokladov, ktoré boli z Nemecka si účtujem extra na analyt.účte napr.343500 - DPH v Nemecku s tým, že na konci roka to preúčtujem na ned.náklad tak to asi mám zle, správne podľa toho čo som si zistila tu na porade má byť na účet napr.501 a ak mám nárok na vrátenie tak, na konci roku preúčtujem na 378/648 tak?? a čo ak by som chcela požiadať o vrátenie?? Lebo je to viac ako 50€. Tá DPH bude okolo 2000€ za rok. Majú vôbec na to nárok, keďže prenášame daň.povinnosť na zahr.odberateľa?? Jedná sa vlastne o bločky z tankovania PH a ubytovania zamestnancov. Čo k tomu je potrebné a ako to žiadať?? viete mi poradiť nejaký platný link?? Vďaka
Ďakujem
Pekný večer :)))[/QUOTE]
janapill
04.01.12,20:18
:(
zk24
04.01.12,20:26
Dobrý večer,
pripájam sa k tejto téme, lebo nie som si teraz istá či to robím správne,
účtujem jednu firmu, ktorá vykonáva aj služby v Nemecku (konkrétne mont.súčiastok), vysiela tam svojich zamestnancov. Z pohľadu DPH vystavuje Fa nemeckému odberateľovi do Nemecka, bez DPH podľa §15,čiže štvrťročne zasielame súhrnný výkaz. Ako je to s daňou na vstupe??? Z dokladov, ktoré boli nakúpené v tuzemsku si normálne uplatňujem DPH, vo väčšine majú nadmer.odpočet.
Treba prepočítavať koeficientom??? Prečo koeficientom? Dodávaš nejaké služby oslobodené od dane? Podľa mňa iba prenášaš daňovú povinnosť na prijímateľa.

A z dokladov, ktoré boli z Nemecka si účtujem extra na analyt.účte napr.343500 - DPH v Nemecku s tým, že na konci roka to preúčtujem na ned.náklad a čo ak by som chcela požiadať o vrátenie??
Ja účtujem počas roka na 548.AE:
a) ak nevznikne nárok na podanie žiadosti o vrátenie (suma neprekročí hranicu od ktorej vracajú DPH), tak to použijem ako daňový náklad
b) ak vznikne nárok na podanie žiadosti o vrátenie ale rozhodnem sa nežiadať, lebo sa mi nechce, tak to použijem ako nedaňový náklad
c) ak mi vznikne nárok a podám žiadosť, tak zaúčtujem pohľadáku tak ako si tam uvádzala.

Lebo je to viac ako 50€. Čo k tomu je potrebné a ako to žiadať??
Toto neviem. zatiaľ som nikdy nežiadala naspäť. Tento rok možno prvý krát požiadame, a vyskúšam si to.. zatiaľ bohužial neviem poradiť. Preventívne som si však vyžiadala na daňovom úrade na eTAX možnosť - Vrátenie dane z EU. Robí sa to iba elektronicky, a so ZEP-om. Viac poradiť neviem. Mam to povolené na eTAX ale zatiaľ neviem ako to funguje.

Ďakujem
Pekný večer :)))

V texte modrým
zk24
17.03.12,21:17
Ahojte,

chcela by som si overiť moje zmýšľanie, prípadne poradiť alebo opraviť:

Slovenská s.r.o, platiteľ DPH objedná si cez web (Amazon) pocítac od nejakej nemeckej spoločnosti, platiteľom DPH v nemecku. Na faktúre su vyčíslené "shipping costs"... tak tipujem že si pre ten počítač do nemecka nešli, ale teda že bol dodaný trebárs kurierom.

Dojde tovar aj s vystavenou fakturou, na ktorej je vyčíslená nemecká DPH.

Ide v tomto prípade o §13 ZoDPH a teda:
(1) Miestom dodania tovaru,
a) ak je dodanie tovaru spojené s odoslaním alebo prepravou tovaru, je miesto, kde sa tovar nachádza v čase, keď sa odoslanie alebo preprava tovaru osobe, ktorej má byť tovar dodaný, začína uskutočňovať, s výnimkou podľa písmena b), odseku 2 a § 14 (http://www.porada.sk/#f6208886),

Je teda správne že na FA je uvedená nemecká DPH, lebo miestom dodania je Nemecko?


Alebo ide o §11?

§ 11
Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu(1) Na účely tohto zákona sa nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu rozumie nadobudnutie práva nakladať ako vlastník s hnuteľným hmotným majetkom odoslaným alebo prepraveným nadobúdateľovi dodávateľom alebo nadobúdateľom alebo na ich účet do tuzemska z iného členského štátu. Za nadobudnutie tovaru podľa prvej vety sa považuje aj prevzatie tovaru na základe nájomnej zmluvy s dojednaným právom kúpy prenajatej veci, ak sa v členskom štáte prenajímateľa považuje odovzdanie predmetu nájmu za dodanie tovaru do iného členského štátu s oslobodením od dane.

(2) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je predmetom dane, ak
a) nadobúdateľom je zdaniteľná osoba konajúca v postavení zdaniteľnej osoby, právnická
osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, alebo zahraničná osoba, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, a
b) dodávateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, ktorá dodala tovar za protihodnotu, okrem dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet aokrem dodania tovaru formou zásielkového predaja
Dakujem za rady
tictac7
17.03.12,21:27
....och, musím troška pošmátrať po poznámkach....vydrží do pondelka? ....čosi mám aj v robote....
tictac7
17.03.12,21:32
Ahojte,

chcela by som si overiť moje zmýšľanie, prípadne poradiť alebo opraviť:

Slovenská s.r.o, platiteľ DPH objedná si cez web (Amazon) pocítac od nejakej nemeckej spoločnosti, platiteľom DPH v nemecku. Na faktúre su vyčíslené "shipping costs"... tak tipujem že si pre ten počítač do nemecka nešli, ale teda že bol dodaný trebárs kurierom.

Dojde tovar aj s vystavenou fakturou, na ktorej je vyčíslená nemecká DPH.

Ide v tomto prípade o §13 ZoDPH a teda:
(1) Miestom dodania tovaru,
a) ak je dodanie tovaru spojené s odoslaním alebo prepravou tovaru, je miesto, kde sa tovar nachádza v čase, keď sa odoslanie alebo preprava tovaru osobe, ktorej má byť tovar dodaný, začína uskutočňovať, s výnimkou podľa písmena b), odseku 2 a § 14 (http://www.porada.sk/#f6208886),

Je teda správne že na FA je uvedená nemecká DPH, lebo miestom dodania je Nemecko?


Alebo ide o §11?

§ 11
Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

(1) Na účely tohto zákona sa nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu rozumie nadobudnutie práva nakladať ako vlastník s hnuteľným hmotným majetkom odoslaným alebo prepraveným nadobúdateľovi dodávateľom alebo nadobúdateľom alebo na ich účet do tuzemska z iného členského štátu. Za nadobudnutie tovaru podľa prvej vety sa považuje aj prevzatie tovaru na základe nájomnej zmluvy s dojednaným právom kúpy prenajatej veci, ak sa v členskom štáte prenajímateľa považuje odovzdanie predmetu nájmu za dodanie tovaru do iného členského štátu s oslobodením od dane.

(2) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je predmetom dane, ak
a) nadobúdateľom je zdaniteľná osoba konajúca v postavení zdaniteľnej osoby, právnická
osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, alebo zahraničná osoba, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, a
b) dodávateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, ktorá dodala tovar za protihodnotu, okrem dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet aokrem dodania tovaru formou zásielkového predaja
Dakujem za rady


....inak bez ohľadu na môj vyššie uvedený minikomentár - miesto sa malo určiť podľa §15, teda fa mala byť bez DPH. Toto, čo uvádzaš, sa týka prepravy, teda napr. Ty si objednáš XXX firmu z SK, s VAT, ktoré je SKxxx...., dovezú Ti PC z DE. Fa za DE máš bez DPH - máš "samozdanenie" na prepravu máš z firmy XXX s VAT, ktoré je SKxxx.... normálnu faktúru s DPH.
zk24
17.03.12,21:34
No, ale §15 sa týka služieb. My sme kupili tovar. Fakturovalo sa aj za dopravu (poštovné). Toto poštovné budem účtovať do ceny počítača...

Ja vlastne potrebujem vedieť či je správne ze ten počítač je fakturovany s DPH alebo to nie je správne. Lebo ak to nie je správne, tak by sme mali ešte samozdanovať tento tovar...
tictac7
17.03.12,21:49
No, ale §15 sa týka služieb. My sme kupili tovar. Fakturovalo sa aj za dopravu (poštovné). Toto poštovné budem účtovať do ceny počítača...

Ja vlastne potrebujem vedieť či je správne ze ten počítač je fakturovany s DPH alebo to nie je správne. Lebo ak to nie je správne, tak by sme mali ešte samozdanovať tento tovar...

...no podľa mňa, keď ste tej firme riadne uvdiedli IČ DPH a bol to pre nich riadny vývoz, tak to malo byť bez DE DPH. Inak, takýto problém mala aj jedna slečna/pani na školení pred dvomi mesiacmi a bolo jej odporučené na cenu s DPH ešte urobiť samozdanenie.
Po tomto odporučení môj názor na podávanie DP k DPH (teda konkrétne k riadkom, ktoré sa týkajú vývozu) a SV k DPH - všetko je len pre srandu králikov. Ani žiadne krížové kontroly neexistujú.....by som chcela vidieť komunikáciu DRSR s inými DR štátmi EÚ, ...že počúvajte, náš subjekt SR má vykázaný dovoz tovaru z DE, ale v tomto subjekte DE my nevidíme, že pre náš subjekt SK vyviezol tovar z DE. Môžete dať pokutu Vášmu subjektu DE, alebo máme dať pokutu nášmu subjektu SK? Bez ohľadu na odpoveď - dávame pokutu nášmu subjektu - a to takú, že skončil, nebojte sa, už Vás s ním nebudeme otravovať...
srska
18.03.12,10:07
...no podľa mňa, keď ste tej firme riadne uvdiedli IČ DPH a bol to pre nich riadny vývoz, tak to malo byť bez DE DPH. Inak, takýto problém mala aj jedna slečna/pani na školení pred dvomi mesiacmi a bolo jej odporučené na cenu s DPH ešte urobiť samozdanenie.
Po tomto odporučení môj názor na podávanie DP k DPH (teda konkrétne k riadkom, ktoré sa týkajú vývozu) a SV k DPH - všetko je len pre srandu králikov. Ani žiadne krížové kontroly neexistujú.....by som chcela vidieť komunikáciu DRSR s inými DR štátmi EÚ, ...že počúvajte, náš subjekt SR má vykázaný dovoz tovaru z DE, ale v tomto subjekte DE my nevidíme, že pre náš subjekt SK vyviezol tovar z DE. Môžete dať pokutu Vášmu subjektu DE, alebo máme dať pokutu nášmu subjektu SK? Bez ohľadu na odpoveď - dávame pokutu nášmu subjektu - a to takú, že skončil, nebojte sa, už Vás s ním nebudeme otravovať...tak v tomto ti budem oponovať. teraz síce je chaos vo fs sr ale do 31.12.2011 nebol žiaden problém zaslať dopyt do alebo z čs eú ohľadom sv dph. môjmu klientovi lustrovali v 2010 celý q sv dph.
zk24
19.03.12,06:05
...no podľa mňa, keď ste tej firme riadne uvdiedli IČ DPH a bol to pre nich riadny vývoz, tak to malo byť bez DE DPH. Inak, takýto problém mala aj jedna slečna/pani na školení pred dvomi mesiacmi a bolo jej odporučené na cenu s DPH ešte urobiť samozdanenie.
Po tomto odporučení môj názor na podávanie DP k DPH (teda konkrétne k riadkom, ktoré sa týkajú vývozu) a SV k DPH - všetko je len pre srandu králikov. Ani žiadne krížové kontroly neexistujú.....by som chcela vidieť komunikáciu DRSR s inými DR štátmi EÚ, ...že počúvajte, náš subjekt SR má vykázaný dovoz tovaru z DE, ale v tomto subjekte DE my nevidíme, že pre náš subjekt SK vyviezol tovar z DE. Môžete dať pokutu Vášmu subjektu DE, alebo máme dať pokutu nášmu subjektu SK? Bez ohľadu na odpoveď - dávame pokutu nášmu subjektu - a to takú, že skončil, nebojte sa, už Vás s ním nebudeme otravovať...

V akom prípade sa teda uplatňuje §13? A teda ze miesto dodania tam kde sa nachádza tovar pred jeho odoslanim?
David112
25.10.12,08:53
Zdravím
Chcem vás poprosiť o radu ohľadom nákupu z Nemecka. Som neplatca DPH a chcem kúpiť materiál od nemeckej firmy ktorá je platcom DPH. Nacenenie mi poslali bez DPH tak komu platim DPH alebo ako to je?
Ďakujem
veronikasad
25.10.12,09:13
Zdravím
Chcem vás poprosiť o radu ohľadom nákupu z Nemecka. Som neplatca DPH a chcem kúpiť materiál od nemeckej firmy ktorá je platcom DPH. Nacenenie mi poslali bez DPH tak komu platim DPH alebo ako to je?
Ďakujem
Aká bude celková suma fakturácie ? Oznámil si im, že nie si platitel DPH na Slovensku ?
David112
25.10.12,09:16
Neoznamil poslal som len požiadavku o nacenenie cena by mala byť okolo 600 eur bez DPH
Ejo
29.11.12,09:51
Dobrý deň. Podnikateľ neplatca dph /vedie JÚ/ nakúpil v MR materiál na opravu budovy vo vyššej sume, faktúra bude s maďarskou dph. U podnikateľa bude celá faktúra ako VOZD /aj s maďarskou danou/? Netreba pozrieť, či nemá nárok na vrátenie zaplatenej maďarskej dph?
ĎAkujem
fortunka
29.11.12,10:01
Nie nemam narok na vratenie DPH, cely naklad mu ide do nakladov, DPH sa vobec neriesi. Nie je platcom.
Ejo
29.11.12,10:06
ďakujem pekne za odpoveď!!!
tictac7
29.11.12,10:35
Nie nemam narok na vratenie DPH, cely naklad mu ide do nakladov, DPH sa vobec neriesi. Nie je platcom.

v tej zvýraznenej časti by som si nebola až tak istá.... zadávateľ píše o vyššej sume. Treba ju kvantifikovať, tak, ako aj iný dovoz tovaru z iných ČS, či neprekročil limit a nebol povinný sa registrovať....
ekofin
15.12.12,16:49
Prosím o pomoc, či uvažujem správne. Slovenská s.r.o., platca DPH nakúpil u českej firmy,platiteľa DPH v Čechách tovar. Česká firma vystavila faktúru daňový doklad, ale vyzerá to ako doklad z registračnej pokladne (konkrétne je to firma ALZA) bez DPH. Tento nákup bol hradený kartou. Môj názor je, že uplatním samozdanenie, t.z. daň aj na vstupe aj na výstupe. Je to tak? Ďakujem. Podávam súhrnný výkaz? Myslím, že nie.
KEJKA
15.12.12,18:37
áno, samozdanenie
nie - SV, nákup nepodlieha povinnosti podávať SV.
barbie4
07.03.13,09:30
S akým dátumom samozdaniť tovar nakúpený zo zahraničia:

1. Faktúra vystavená od zahraničného dodávateľa 12.02.2013, odoslaný na prepravu 25. 02. 2013 a tovar došiel na sklad 04.03.2013.

2. Faktúra vystavená 25.2. 2013, tovar odoslaný na prepravu 1. 3. 2013, tovar došiel na sklad 07. 03. 2013?

Ďakujem
Danielam
15.05.13,13:56
V oboch prípadoch sa postupuje podľa §20 odst.1 písm.b , teda samozdaniť dňom vystavenia faktúry od zahr.dodávateľa pretože tovar bol fyzický prepravený do tuzemska do podania DP DPH za mesiac február 2013 (t.j. do 25.3.2013.)