testerASD
24.03.10,16:40
Ahojte, viete mi prosim niekto povedat ake su naklady na fungovanie sro ak ?

- su dvaja spolocnici
- je 1 firemne auto

- ziadna praca resp. ziadne faktury v priebehu pol roka ?

Su naklady, ktore je potrebne povinne platit, ak spolocnost nerealizuje ziadne obchody ? Okrem nakladov na auto ako take ..
domenico.office
24.03.10,18:38
Ak nie sú zamestnanci, prenájom priestorov, bankový učet, žiadne náklady.
testerASD
25.03.10,04:58
presne tak som to myslel, ze ak nie su ziadni zamestnanci tak sa neplati nic ..

A keby ma spolocnost jedneho zamestnanca tak sa uz platia odvody kazdy mesiac ze ? .. teda pokial by som mal s tym zamestnancom zmluvu nie na hodinovu mzdu ale na mzdu od vykonu .. teda platim mu, len ked nieco spravi .. tak aj v tomto pripade sa odvadzaju dane, right ?
domenico.office
25.03.10,05:27
Ak má spoločnosť čo i len jedného zamestnanca, každý mesiac je povinná odvádzať odvody z jeho mzdy. I napriek tomu, že má zmluvu od výkonu, mal by dostávať minimálnu mzdu, alebo jej podiel podľa dohodnutého rozsahu počtu odpracovaných hodín.
testerASD
25.03.10,06:51
rozumiem, tie odvody som vedel ze su .. mne islo hlavne o situaciu, ze ma zmluvu od vykonu ale za dany mesiac neodpracoval ani 1h. Aj v tom pripade je nutne davat minimalnu mzdu resp. odvody ?

Resp. keby dam autorsku zmluvu, aj v tom pripade to plati o odvodoch ? Ak neodpracoval dany zamestnanec ani jednu hodinu za mesiac ?

Popripade, existuje taka zmluva, ze spolocnost plati len vtedy ak zamestnanec pracuje ?

Dakujem pekne za odpovede a rady ..
zk24
25.03.10,11:34
Ok, o zamestnancoch uz bolo.

Pises ze aj 1 firemne auto?
Tak potom iba to podanie danoveho priznania na dan z motorovych vozidiel, jeho uhrada, pripadne uctovanie odpisov, vedenie knihy jazd.... inac nic.
BLINDSIDE
25.03.10,12:04
Ak nie sú zamestnanci, prenájom priestorov, bankový učet, žiadne náklady.Sročka nemá bankový účet ? to sa ako dá ? nie je to povinné pri zakladaní sa ním preukázať na DÚ alebo ho neskôr doručiť ?
domenico.office
25.03.10,16:45
Kde je napísané, že musí mať bankový účet? Nie je povinné mať otvorený účet pri založení s.r.o. DÚ sa oznamuje účet, ak existuje. Ak si si dobre prečítal, táto s.r.o. nefunguje, tak môže byť predpoklad, že nebudú platiť bankové poplatky....
zk24
25.03.10,17:15
Nie, s.r.o nie je povinna mat firemny bankovy ucet.
mysimis
25.03.10,17:19
rozumiem, tie odvody som vedel ze su .. mne islo hlavne o situaciu, ze ma zmluvu od vykonu ale za dany mesiac neodpracoval ani 1h. Aj v tom pripade je nutne davat minimalnu mzdu resp. odvody ?

Resp. keby dam autorsku zmluvu, aj v tom pripade to plati o odvodoch ? Ak neodpracoval dany zamestnanec ani jednu hodinu za mesiac ?

Popripade, existuje taka zmluva, ze spolocnost plati len vtedy ak zamestnanec pracuje ?

Dakujem pekne za odpovede a rady ..

Ak by zamestnanec nepracoval ani 1 deň v mesiaci a bol by zamestnaný na pracovnú zmluvu, to musí ten zamestnanec aj odôvodniť, že prečo by nepracoval - nemoc, neplatené voľno....
Ak by Ti niekto vykonával nejakú prácu na základe autorskej zmluvy v tom prípade neplatíš odvody za takéhoto človeka, tento Ti však prácu vyfakturuje.
BLINDSIDE
25.03.10,17:26
Nie je povinné mať otvorený účet pri založení s.r.o. DÚ sa oznamuje účet, ak existujeZaujímavé. takže ked si založím firmu neuvediem čislo účtu tym padom som mrtva s.r.o ? Mozem peniaze prijimat iba v hotovosti vsak ? Ale potom mozem cakat danovu kontrolu...
mysimis
25.03.10,17:29
Či môžeš prijímať peniaze v hotovosti záleží od predmetu Tvojej činnosti. Viď zákon o ERP. A daňová kontrola sa nerobí podľa toho či má sro účet alebo nie.
BLINDSIDE
25.03.10,17:41
Ale zamestnanci štátnych orgánov tiež nie sú retardovaní. Už v riadení a organizácií verejnej správy sa hovorí o neštandardných praktikách, ktoré môžu podliehať hĺbkovej kontrole. A ja keby som takým zamestnancom, určite by som sa išiel do takej firmy pozrieť. Vyplním oznamovací list s miestom alebo dátumom kontroly a majú nato 40dní aby sa pripravili na zdvorilostnú návštevu.
domenico.office
25.03.10,18:14
Zaujímavé. takže ked si založím firmu neuvediem čislo účtu tym padom som mrtva s.r.o ? Mozem peniaze prijimat iba v hotovosti vsak ? Ale potom mozem cakat danovu kontrolu...

Nemotaj Blindside. Prečo by mala byť s.r.o. mŕtva, ak nemá podnikateľský účet? Nie je potrebný účet a nikde to nie je dané zákonom. Peniaze môžeš prijímať v hotovosti, ak vykonávaš činnosť a prijímaš tržby, na ktroré nie je potrebné mať ERP.
zk24
25.03.10,18:27
Zaujímavé. takže ked si založím firmu neuvediem čislo účtu tym padom som mrtva s.r.o ? Mozem peniaze prijimat iba v hotovosti vsak ? Ale potom mozem cakat danovu kontrolu...

My mame bankovy ucet len "na paradu", ale danovej kontroly sa nebojim :rolleyes: Nech dojdu, dame kafe a pokecame :cool:
BLINDSIDE
26.03.10,13:42
To je geniálne, to sa mi páči :) a neviete ako je to teraz, ked sa zakladá firma a adresu sidla si uvediem BA - Ruzinov. Ale trvale bydlisko ma buduci konatel v PP a taktiez v PP podava navrh na zapis do OR . Danove priznania sa budu podavat v PP alebo BA ?
zk24
26.03.10,13:47
Podla mna v sidle spolocnosti.... mam jednu firmu kde konatelia su z vychodu a sidlo maju v BA, a danove davame tu.
pavol54
26.03.10,19:11
To je geniálne, to sa mi páči :) a neviete ako je to teraz, ked sa zakladá firma a adresu sidla si uvediem BA - Ruzinov. Ale trvale bydlisko ma buduci konatel v PP a taktiez v PP podava navrh na zapis do OR . Danove priznania sa budu podavat v PP alebo BA ?
Ak nemáš na budúce sídlo
a, LV vystavený na niektorého spoločníka
b, súhlas vlastníka nehnuteľnosti + LV na umiestnenie sídla,
bez toho budúcej s.r.o ani nevydajú živnostenský list a skončil si.
pavol54
26.03.10,19:12
konatelia môžu bývať kde chcú