zlatka.b
24.03.10,16:47
Právnická osoba podľa § 49 zákona o dani z príjmu oznámi na DU, že daňové priznanie podá k 30.06.2010. Ako je to s poukázaním 2% dane ?
Niekde som zachytila, že poukázať 2% dane môžem len z daňového priznania podaného do 31.03.2010.
IvoM
24.03.10,16:35
V zákone o DzP len FO má stanovený konkrétny termín /30.4/ pri PO je v §50.1 b) uvedené: "... právnickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania, že podiel zaplatenej dane do výšky ...", takže podľa mňa je lehota na podanie v Tvojom prípade 30.6.
an-ps
25.03.10,10:19
ja mám možno otázku trošku mimotemy ale nikde som sa nedopátrala odpovede.
našu firmu požiadali o poukázanie 2% zo zaplatenej dane tri organizácie, šéf chce byť spravodlivý a každej dať trošku. Dobre som pochopila, že v časti IV DP sa vypočítajú 2% a potom sa v prílohe rozdelia z tejto vypočítanej sumy?
alebo môžeme dať každému 2% zo zaplatenej dane? asi nie, však, to by bol štát veľmi veľkorysý!
a ešte ma napadlo - je niekde stanovené ako treba tieto 2% rozdeliť alebo je to na firme, ktorá ich poukazuje?
prosím, poradte
Anja111
25.03.10,10:28
ja mám možno otázku trošku mimotemy ale nikde som sa nedopátrala odpovede.
našu firmu požiadali o poukázanie 2% zo zaplatenej dane tri organizácie, šéf chce byť spravodlivý a každej dať trošku. Dobre som pochopila, že v časti IV DP sa vypočítajú 2% a potom sa v prílohe rozdelia z tejto vypočítanej sumy? Áno.
alebo môžeme dať každému 2% zo zaplatenej dane? Nie.
asi nie, však, to by bol štát veľmi veľkorysý!
a ešte ma napadlo - je niekde stanovené ako treba tieto 2% rozdeliť alebo je to na firme, ktorá ich poukazuje? Firma sa môže rozhodnúť...
prosím, poradte
... v texte.
an-ps
25.03.10,10:55
Ok, ďakujem za rýchlu odpoveď!