Lulaaa
11.10.05,10:32
Ahojte! Potrebujem sa uistiť, že som pochopila správne § 51 ods. 2. zákon o DPH. Sme štvrť.platcami DPH. V II.Q mi z niejakého dôvodu nevtiahlo do priznania fa. od Slovaku Telocom za dodanie služieb 30.6.05 a došla poštou 11.7.2005. Neviem, či mám spraviť dodatočné priznanie, lebo do uplinutia lehoty na podanie DP som mala doklad, alebo si môžem uplatniť DPH v III.Q. Ďakujem a potešte ma, že nemusím robiť dodatočné priznanie.
Erika-ežka
11.10.05,08:38
Myslím si, že to v pohode môžeš dať do III.Q. Ja by som to tak urobila
Aknazuz
11.10.05,08:46
Ahojte! Potrebujem sa uistiť, že som pochopila správne § 51 ods. 2. zákon o DPH. Sme štvrť.platcami DPH. V II.Q mi z nejakého dôvodu nevtiahlo do priznania fa. od Slovaku Telocom za dodanie služieb 30.6.05 a došla poštou 11.7.2005. Neviem, či mám spraviť dodatočné priznanie, lebo do uplinutia lehoty na podanie DP som mala doklad, alebo si môžem uplatniť DPH v III.Q. Ďakujem a potešte ma, že nemusím robiť dodatočné priznanie.
Nesuhlasim s Erikou. Zalezi na dalsej evidencii. Ak napr. datum, kedy prisla fa do firmy, je do 25., alebo inak sa da dokazat, ze o fa si 25. v mesiaci vedela, musis podat dodatocne danove priznanie. Zuzana
kacena
11.10.05,09:40
My sme mesačnými platcami a Slovak Telecom mi pravidelne program dáva do DPH za ten mesiac v ktorom faktúra prišla. Teda s dátumom 30.09.2005 , prišla 06.10.2005 mi dá do DPH za október. Mali sme už veľakrát kontrolu na DPH a vždy bola v poriadku.
Lulaaa
11.10.05,10:07
Tak už naozaj neviem, či mám alebo nemám spraviť dodatočné priznanie, ale ste mi pomohli ďakujem tak sa musím rozhodnúť nakoniec asi sama. Aj tak sa nejedná o veľkú sumu. Lebo v tom zákone je to tak zle napísané. Ale naozaj Vám ďakujem každá rada je dobrá.
liba2
11.10.05,10:20
Ja by som to dala do 4.Q.
---------
Opravujem sa: do 3.štvrťroka (a ďak. za upozornenie).http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Lulaaa
11.10.05,10:50
Liba2 to si sa asi pomýlila. Týka sa to II.Q ako dodatočné priznanie , alebo uplatniť to v III.Q
liba2
11.10.05,12:14
Ďak. za upozornenie, mienila som:
do nasledujúceho štvrťroka, teda keď mi faktúra prišla a som ju zaúčtovala.
Jana Acsová
11.10.05,16:53
Ahojte! Potrebujem sa uistiť, že som pochopila správne § 51 ods. 2. zákon o DPH. Sme štvrť.platcami DPH. V II.Q mi z nejakého dôvodu nevtiahlo do priznania fa. od Slovaku Telocom za dodanie služieb 30.6.05 a došla poštou 11.7.2005. Neviem, či mám spraviť dodatočné priznanie, lebo do uplynutia lehoty na podanie DP som mala doklad, alebo si môžem uplatniť DPH v III.Q. Ďakujem a potešte ma, že nemusím robiť dodatočné priznanie.Nakoľko je v príspevku trošku nejasnohttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif, upresním. Právo daň odpočítať má daňový subjekt za splnenia všetkých zákonných podmienok v zdaňovacom období, kedy vznikla daňová povinnosť alebo v bezprostredne nasledujúcom, t.j. v tomto prípade (štvrťročný platiteľ) 2. štvrťrok alebo 3. štrvrťrok. Platiteľ sa teda môže rozhodnúť, kedy odpočet uplatní. Uplatnenie práva na odpočítanie dane v 3. štvrťroku nenesie so sebou povinnosť podať dodatočné daňové priznanie.
Lulaaa
11.10.05,17:00
ďakujem! Tak teda ja to uplatním v III.Q. Ale aj tak mi to nedá ten §51 ods. 2, lebo ten doklad som do podania daňového priznania mala. Papa
Ľuba
11.10.05,17:24
Niekde tu už bolo spomínané opatrenie alebo usmernenie z MF, kde sa píše, že napr. v Tvojom konkrétnom prípade si môžeš vybrať, či to dáš do 2. alebo 3. kvartálu. Ja uplatňujem DPH vtedy, keď mi príde fa.
Jana Acsová
11.10.05,17:26
Niekde tu už bolo spomínané opatrenie alebo usmernenie z MF, kde sa píše, že napr. v Tvojom konkrétnom prípade si môžeš vybrať, či to dáš do 2. alebo 3. kvartálu. Ja uplatňujem DPH vtedy, keď mi príde fa.Vyplýva to priamo z § 51 ods. 2 ZDPH.
Jana Acsová
11.10.05,17:30
ďakujem! Tak teda ja to uplatním v III.Q. Ale aj tak mi to nedá ten §51 ods. 2, lebo ten doklad som do podania daňového priznania mala. PapaTo nie je prekážka ... keď sa ten odsek správne prečíta tak iba v prípade, že obdržíte doklad do termínu na podanie DP za obdobie, kedy vzniklo právo na odpočítanie dane, máte možnosť voľby dvoch zdaňovacích období. To je zmena od 1.1.2005. Ďalšou možnosťou (ak nie sú splnené spomínané) je zahrnúť doklad do obdobia, v ktorom ho platiteľ obdrží ... tu už možnosť voľby nie je a neviaže sa ani na termín, dokedy ho má platiteľ obdržať.
Lulaaa
12.10.05,06:44
Tak ešte raz ďakujem za vysvetlenie a že Ste mali takú trpezlivosť so mou a mojím dlhým vedením nad pochopením §51 ods.2. Je to naozaj veľmi dobré, keď sa má s kým človek poradiť.