robert36
24.03.10,17:18
Mám 45 rokov, odpracovaných 25 rokov, chorobu Ankylozujúca spondilitída = Bechterev v 5.štádiu. Mám preukaz ZŤP. Chcem si vybaviť invalidný dôchodok, no momentálne pracujem 6-8 hodín denne a dostávam minimálnu mzdu v HRUBOM 307 euro a v ČISTOM 266 euro.
Poraďte mi prosím , ak by ma uznali invalidným na 50 % mohol by som pracovať ? a koľko ? Bojím sa totiž , že keď by som mohol pracovať len polovicu času tak v robote dostanem len 133 euro, pokiaľ ma neprepustia, a polovičná výplata s invalidným dôchodkom nedosiahne výšku 266 euro čistého. Takže potom by bolo výhodnejšie o dôchodok nežiadať, nakoľko pri menšom príme financií neutiahneme účty. Manželka totiž pracuje v potravinách a tam sú platy na skoro minime. ĎAKUJEM
Xanti
24.03.10,16:23
Robert36,
dnes už nie je obmedzené koľko hodín smieš pracovať, resp. koľko smieš zarobiť. Môžeš pracovať toľko koľko vládzeš a aj zarobiť môžeš koľko sa len dá.

Obmedzenie Ti môže dať akurát v posudku sociálna poisťovňa. Ja mám vyhýbať sa fyzicky namáhavej práci a stresu ( no občas sa to nedá, hlavne ten stres ).

Kludne požiadaj o ID na SP. Držím palec.