simona sucha
24.03.10,18:36
ahojte mam na vas surnu prosbu...
s.r.o. v roku 2009 v marci zrusila podnikatelsky ucet co aj oznamila prisluchajucemu DU, ale v novembri 2009 si otvorila novy podnikatelsky ucet a vo februari 2010 ho zrusila ( otvorenie a zrusenie uctu uz neoznamila DU)..
ale na prelome rokov 2009-2010 mala na ucte peniaze, takze vsetky vykazy vykazuju ucet v banke aktivny... teraz poprosim o radu, ci to mam nahlasit aspon teraz aj ked neskoro, alebo to nechat tak (a dufat ze si to nevsimnu)? a ucet nevypisovat v danovom priznani..
dakujem za pomoc
IvoM
25.03.10,08:09
Ja by som to na DÚ nahlásil, čo mám skúsenosti tak to banky asi na DÚ nahlasujú, lebo som niečo na DÚ pre jedného klienta vybavoval a správkyňa mi povedal že dotyčný má z troch účtov nahlásený len jeden, tak aby to láskavo oznámil, na druhý deň to spravil a bez nejakej sankcie, a to tie dva účty mal nenahlásené tri roky. Na DP by som ale dal len účet cez ktorý platím dane alebo na ktorý mi majú poukázať prípadný preplatok.
simona sucha
25.03.10,09:52
dakujem, staci ked napisem oznamenie DU kde uvediem ze oznamujem DU ze ku dnu som si otvorila bezny ucet a ku dnu som zrusila podnikat. ucet...?
a na danove priznanie teda nemam uvadzat ziadne cislo uctu?