remenka
24.03.10,18:27
Prosím o radu, mám klienta, ktorý chce prejsť z paušálu na JU, ale nemal podnikateľský účet. Odvody si platil z osobného účtu, ale tam má okrem toho plno iných tranzakcií, čo s tým? mám účtovať iba to, čo sa týka podnikania? prosím poraďte.
Timka1
24.03.10,17:29
Prosím o radu, mám klienta, ktorý chce prejsť z paušálu na JU, ale nemal podnikateľský účet. Odvody si platil z osobného účtu, ale tam má okrem toho plno iných tranzakcií, čo s tým? mám účtovať iba to, čo sa týka podnikania? prosím poraďte.

účet, ktorý využíva na podnikanie musíš účtovať komplet, osobné platby pôjdu ako osobná spotreba VNZD
remenka
24.03.10,17:33
Ďakujem za radu Timka a príjemný večer strávený nad papiermi, ale to je náš osud v tomto období.
remenka
25.03.10,09:34
..ešte sme nedotiahli vklady na osobný účet - to normálne ako priebežné položky?
Timka1
25.03.10,09:36
..ešte sme nedotiahli vklady na osobný účet - to normálne ako priebežné položky?

vklad na účet môže byť ako osobný vklad podnikateľa PNZD

alebo

ak prevádza peniažky z podn. pokladne tak potom príjem z priebežnej položky PNZD, ale tým pádom treba účtovať aj v pokladni výdaj na priebežnú položku VNZD
remenka
25.03.10,09:40
Timka ide o to, že prechádza z paušálu na JÚ, teraz neviem na vo výkazoch bude mať za vlaňajšok 0 a hodím tam nejakú sumu z brucha akože počiatočný stav v pokladne? poraď ty by si ako účtovala tie vklady v tomto prípade?
Timka1
25.03.10,09:42
Timka ide o to, že prechádza z paušálu na JÚ, teraz neviem na vo výkazoch bude mať za vlaňajšok 0 a hodím tam nejakú sumu z brucha akože počiatočný stav v pokladne? poraď ty by si ako účtovala tie vklady v tomto prípade?

ako osobné vklady podnikateľa PNZD

a potom keď bude mať dostatok peniažkov by som dala výdaj osobná spotreba podnikateľa VNZD
remenka
25.03.10,09:45
ďakujem