kolomankraslan
24.03.10,18:35
Dobry den mal by som taku otazku mam obchod s predajom niecoho a jedneho znamy je z madarskej republiky a chcel by odo mna odoberat tovar tymto by som sa chcel spytat ze staci ak mu ja predam tovar dam mu fakturu a to je vsetko netreba nic zahlasovat niekdekde ze som predal tovar do zahranicia?
prosim odpiste mi dakujem pekne a s pozdravom ostavam.
vikinka
24.03.10,18:04
Dodávateľ aj odberateľ je platiteľ DPH?
kolomankraslan
26.03.10,14:43
dobry den chcel by som sa spytat ako je to ak dodavatel je neplatic dph a odoberatel je platic a ako je to ak dodavatel a aj odoberatel su platcovia dph
kolomankraslan
29.03.10,11:43
Tak to berme tak ze som platcom dph a v madarsku odberatel je tiez platcom dph co v takomto pripade ako to funguje?

dakujem za radu
vikinka
29.03.10,12:28
V prípade dodania tovaru do iného ČS ,vystavíte faktúru bez DPH,na faktúre uvediete formulku,že tovar je oslobodený od DPH podľa § 43 ZDPH,samozrejme treba uviesť na fa.aj IČ DPH nadobúdateľa tovaru,ako doklad o vývoze tovaru slúži vypísané CMR,vo vašom prípade je povinnosť podávať súhrný výkaz podľa § 80 zák.o DPH,odberateľ je povinný urobiť samozdanenie.
Rozhodne si treba naštudovať uvedené § ZDPH.
kolomankraslan
30.03.10,08:09
A chcel by som sa spytat ze ak mam eshop na slovensku a objednaju si odo mna tovar v madarsku kde nie je euro / konecny zakaznik/ tak v tomto pripade ako vypisem fakturu lebo ja ju vypisem v eurach ale doticny by ju mal dostat vo forintoch ako teraz dalej prosim poradte mi dakujem.
kath
01.04.10,15:39
Tiež by ma to zaujímalo... resp. či som povinná vystaviť FA v mene odberateľa, či môžem na FA pre českého odberateľa uvádzať sumy v Eur. ??
Súhrnný výkaz - Intrastat - ako často ho treba podávať? Treba riešiť aj iné záležitosti pri predaji do zahraničia - napr. clo, alebo na na slúži intrastat?
nie som platcom DPH..
Aankaa
02.04.10,07:34
Síce mimotemy ale dnes som dostala ponuku tovaru priamo z Číny, kozmetické prístroje a pomôcky... jasné, že nepotrebujem, ale ako si ma našli? Odkaz priamo na stránku - ešte že tam majú alternatívu prekladu :)
...ale potešilo ma to, vie sa o mne v Číne ...xixixxi
liba2
02.04.10,07:45
A chcel by som sa spytat ze ak mam eshop na slovensku a objednaju si odo mna tovar v madarsku kde nie je euro / konecny zakaznik/ tak v tomto pripade ako vypisem fakturu lebo ja ju vypisem v eurach ale doticny by ju mal dostat vo forintoch ako teraz dalej prosim poradte mi dakujem.Odberateľ dostane tvoju faktúru tak, ako ju máš v účtovníctve - teda vystavená suma v eur. On dá príkaz svojej banke na úhradu sumy eur. Jeho banka tebe pošle sumu eur a jemu stiahne z jeho účtu sumu vo forintoch.
liba2
02.04.10,07:47
Tiež by ma to zaujímalo... resp. či som povinná vystaviť FA v mene odberateľa, či môžem na FA pre českého odberateľa uvádzať sumy v Eur ??........Áno, faktúru vystavíš v našej mene, teda v eur; inú povinnosť nemáš.
milan_k
25.08.10,19:35
Potreboval by som poradiť - ak by som dodával konečným odberateľom výrobky do ČR (zasielal prepravnou službou), FAkturoval by somto v EUR bez dane.
Chcem sa opýtať:
1, ako by to ovplyvnilo výkaz DPH (štvrťročný plátca)
2,je niečo navyše - výkazy, hlásenia, tlačivá?
Ďakujem