adu80
24.03.10,20:53
Ahojte,
ako mám vystaviť faktúru,keď nie som plaťičom DPH? Musí celková suma tam byť s alebo bez DPH? A čo v takom prípade ,ked tá firma je plaťičom DPH?
ivana184
24.03.10,19:56
Pokiaľ nie ste platca DPH, tak faktúra bude vystavená bez DPH.
A pre firmu, ktorá je platiteľom DPH, to bude normálna faktúra od neplatcu DPH.
skaspa
24.03.10,19:56
Ahojte,
ako mám vystaviť faktúru,keď nie som plaťičom DPH? Musí celková suma tam byť s alebo bez DPH? A čo v takom prípade ,ked tá firma je plaťičom DPH?
ak si neplatiteľ DPH vystavuješ doklady vždy bez DPH a nezaujíma ťa, či odberateľ je platiteľ alebo nie je; na faktúre iba uvedieš cena celkom - v žiadnom prípade tam nevyčísluj/nerozpisuj DPH-čku; prípadne ešte na faktúru dopíš "nie som platiteľ DPH"
ekopo
24.03.10,20:05
aby nevznikali nedorozumenia so slovným spojením" vystavuješ faktúry bez DPH" treba to trochu ujasniť. V prvom rade ako neplatca DPH zabudni , že DPH existuje (okrem výnimiek, ..napr. § 7a zákona o DPH...) a vystavuj faktúry za ceny, ktoré si stanovíš ako koncové..
adu80
25.03.10,13:30
Este jednu otazku mam. Jeden dodavatel mi poslal fakturu emailom,a neni tam ani peciatka ani podpis.Je to v poriadku?Nemusi faktura obsahovat peciatku a podpis?
ekopo
25.03.10,14:44
Este jednu otazku mam. Jeden dodavatel mi poslal fakturu emailom,a neni tam ani peciatka ani podpis.Je to v poriadku?Nemusi faktura obsahovat peciatku a podpis?

odpoveď možno v téme:
http://www.porada.sk/t26652-nalezitosti-faktury.html

alebo:
http://www.porada.sk/t68580-faktura-dorucena-elektonickou-postou.html
domenico.office
26.03.10,06:00
Elektronicky poslaná faktúra by mala byť podpísaná elektronickým podpisom. Na priloženom obrázku je evidentné, ako sa v Adobe reader znázorní, ak je faktúra podpísaná elektronickým podpisom. Na to, aby ti dodavateľ posielal faktúry elektronicky, musí mať s tebou spísanú dohodu a keď ju nemá, mal by ti posielať v papierovej forme.
adu80
02.04.10,18:49
Diky za odpovede.
Ked ja nie som platca DPH ale odoberatel je,tak sa ma dat na fakrturu datum vzniku danovej povinnosti?
liba2
03.04.10,07:37
Diky za odpovede.
Ked ja nie som platca DPH ale odoberatel je,tak sa ma dat na fakrturu datum vzniku danovej povinnosti?Dátum vzniku daňovej povinnosti sa vzťahuje k DPH; odberateľa to tiež nebude zaujímať v prípade tvojich fa, lebo k daň. povinnosti nedošlo.
Inak - tento pojem je už zastaralý a nepoužíva sa. Dnes tomu hovoríme: dátum dodania (tovaru alebo služby).