pizzanoel
24.03.10,21:30
Čo si myslite o tychto obchodných podmienkach nie je to trochu uchytene za hlavu aby som platila 5 dni dopredu po objednani v 100% sume a na tovar cakam 30 az 60 dni....no a nakoniec mi ten tovar ani mozno neposlu lebo zistia ze nie je na sklade a uz ani nebude....:cool:

1. objednávky sú doručené Slovenskou poštou
2. úhrada musí prebehnúť po objednaní do 5 pracovných dní prevodom dopredu
3. č. účtu obdržíte emailom po objednaní tovaru
4. dodacia lehota je od 30 do 60 dní (podľa stavu skladu)
5. zrušenie objednávky je možné do 2 pracovných dní od objednania
6. ak úhrada neprebehne do 5 pracovných dní, objednávka bude zrušená!!! :eek::eek::eek:

Moze si predavajuci ziadat cenu dopredu , nie je to proti zakonu ( nepoviem ze zalohu v nejakej percentualnej vyske napr.:50%) ???:eek:
JarkaL
24.03.10,21:22
To sa niekomu podniká...

Teraz vážne, ja by som na takéto podmienky určite nepristúpila.
arizona
24.03.10,21:30
Dobre vymyslené , takmer dva mesiace môžu "gazdovať" s cudzími peniazmi :rolleyes::eek:
.. a to ani nevedia ( asi náročky) , či majú tovar skladom ? To sú asi nejakí špekulanti ...
Rozalka
24.03.10,21:42
Za špekulantov považujem aj sprostredkovateľské spoločnosti s "gastráčmi".
Nestačí, že majú moje peniaze vopred, ešte za to chcú aj poplatok.
Po mesiaci - dvoch stravovacie zariadenie odošle lístky, kým im nabehnú peniažky, prejde zopár dní a zas si účtujú poplatky.
A to celý čas mohli gazdovať s našimi peniazmi. Je to úžera.
buchač
25.03.10,09:27
Čo si myslite o tychto obchodných podmienkach nie je to trochu uchytene za hlavu aby som platila 5 dni dopredu po objednani v 100% sume a na tovar cakam 30 az 60 dni....no a nakoniec mi ten tovar ani mozno neposlu lebo zistia ze nie je na sklade a uz ani nebude....:cool:

1. objednávky sú doručené Slovenskou poštou
2. úhrada musí prebehnúť po objednaní do 5 pracovných dní prevodom dopredu
3. č. účtu obdržíte emailom po objednaní tovaru
4. dodacia lehota je od 30 do 60 dní (podľa stavu skladu)
5. zrušenie objednávky je možné do 2 pracovných dní od objednania
6. ak úhrada neprebehne do 5 pracovných dní, objednávka bude zrušená!!! :eek::eek::eek:

Moze si predavajuci ziadat cenu dopredu , nie je to proti zakonu ( nepoviem ze zalohu v nejakej percentualnej vyske napr.:50%) ???:eek:

...ako sa to vraví ???

Z rúčky do rúčky .....pekne a krásne ....;)

Akurát ten bod č. 1 a 5 je normálny , o zvyšku radšej pomlčím ....
Chobot
25.03.10,10:11
Čo si myslite o tychto obchodných podmienkach nie je to trochu uchytene za hlavu aby som platila 5 dni dopredu po objednani v 100% sume a na tovar cakam 30 az 60 dni....no a nakoniec mi ten tovar ani mozno neposlu lebo zistia ze nie je na sklade a uz ani nebude....:cool:

1. objednávky sú doručené Slovenskou poštou
2. úhrada musí prebehnúť po objednaní do 5 pracovných dní prevodom dopredu
3. č. účtu obdržíte emailom po objednaní tovaru
4. dodacia lehota je od 30 do 60 dní (podľa stavu skladu)
5. zrušenie objednávky je možné do 2 pracovných dní od objednania
6. ak úhrada neprebehne do 5 pracovných dní, objednávka bude zrušená!!! :eek::eek::eek:

Moze si predavajuci ziadat cenu dopredu , nie je to proti zakonu ( nepoviem ze zalohu v nejakej percentualnej vyske napr.:50%) ???:eek:

Samotná podmienka platby vopred nie je nezvyčajná a vôbec nie protiprávna. Bežne ale takéto internetové obchody dávajú na výber buď platba formou dobierky, alebo platbou vopred na účet firmy. Bežne tak nakupujem, že zaplatím vopred na účet, ale firma potom zašle tovar behom pár dní, nie že dodacia lehota je od 30 dní vyššie.
arizona
25.03.10,10:49
Samotná podmienka platby vopred nie je nezvyčajná a vôbec nie protiprávna. Bežne ale takéto internetové obchody dávajú na výber buď platba formou dobierky, alebo platbou vopred na účet firmy. Bežne tak nakupujem, že zaplatím vopred na účet, ale firma potom zašle tovar behom pár dní, nie že dodacia lehota je od 30 dní vyššie.
Aj ja si objednávam často cez net. Ale vždy pred zadaním objednávky si overím na ich stránke, či je tovar skladom.
Ak takáto informácia na stránke chýba (ešte sa mi to nestalo), tak nie je problém nájsť iného dodávateľa,ktorý ma tovar k dispozícii. V tom prípade predpokladám (a zväčša to aj uvádzajú v ich podmienkach), že tovar príde behom krátkej doby.

Mne je podozrivé to, že nevedia, či majú tovar skladom a tá dlhá dodacia doba. Možno by som dokázala prižmúriť oči pri nejakom fakt "neobvyklom" tovare, ktorý bežne nie je dostať nikde inde.
Ale pri bežne dostupnom tovare by ma takéto podmienky určite odradili...