Elisapipisa
24.03.10,22:34
ahojte, v roku 2009 som do apríla pracovala u zamestnavateľa, ktorý za mňa odvádzal do zdravotnej poisťovne. Od mája som na živnosť a pri vypĺňaní "výkazu o príjmoch a výdavkoch", konkrétne "platby poistného a príspevok" mám zahrnúť aj platbu poistného čo odvádzal za mňa zamestnávateľ? Alebo iba toľko koľko som zaplatila poistné vrámci živnosti? A do "prevádzkovej réžie mám zahrnúť aj platbu do poistného?

dakujem Eli
Heni
24.03.10,21:39
do výkazu o príjmoch a výdavkoch uvedieš len poistné, platené za seba ako SZČO, čo odvádzal zamestnávateľ za teba ako zamestnanca - to tam neuvádzaš.
jacekova
24.03.10,21:39
ahojte, v roku 2009 som do apríla pracovala u zamestnavateľa, ktorý za mňa odvádzal do zdravotnej poisťovne. Od mája som na živnosť a pri vypĺňaní "výkazu o príjmoch a výdavkoch", konkrétne "platby poistného a príspevok" mám zahrnúť aj platbu poistného čo odvádzal za mňa zamestnávateľ? Alebo iba toľko koľko som zaplatila poistné vrámci živnosti? A do "prevádzkovej réžie mám zahrnúť aj platbu do poistného?

dakujem Eli



do výkazu sa uvádzajú len platby zo živnosti (netreba tam motať zamestnanie)
Elisapipisa
24.03.10,21:42
dakujem a "prevádzková réžia" - tá sa uvádza bez platby poistného, že?
Muška
24.03.10,21:43
ahojte, v roku 2009 som do apríla pracovala u zamestnavateľa, ktorý za mňa odvádzal do zdravotnej poisťovne. Od mája som na živnosť a pri vypĺňaní "výkazu o príjmoch a výdavkoch", konkrétne "platby poistného a príspevok" mám zahrnúť aj platbu poistného čo odvádzal za mňa zamestnávateľ? Alebo iba toľko koľko som zaplatila poistné vrámci živnosti? A do "prevádzkovej réžie mám zahrnúť aj platbu do poistného?

dakujem Eli
..a ešte baby doplním:

Výkazy sú výsledkom účtovníctva
Adaka
25.03.10,12:43
Chcem sa spýtať do výkazov uvádzam len celé € centy nie? A normálne zaokrúhľujem či smerom nahor a potom mi to nevychádza s DP .Dakujem
mysimis
25.03.10,12:45
Vykazy zaokrúhľuješ na celé eurá a v DP vykazuješ na 2 desatinné miesta.
Adaka
25.03.10,13:17
a nevadí že to nesedí s DP a nahor alebo nadol zaokrúhľujem?
ivustek
25.03.10,13:22
vo výkazoch zaokruhľuje matematicky
55,23 ---- 55
55,56 ----- 56
Adaka
25.03.10,13:30
dakujem