putzig
25.03.10,00:27
Zdravim vsetkych poradakov. Mam taky mensi problem. Dufam, ze to tu uz nebolo niekde riesene (hladal som, no nenasiel som).
Podal som si danove priznanie pre dan z prijmu za rok 2009 pre FO, tlacivo B - okrem prijmu zamestnanca som mal aj prijem za predaj nehnutelnosti. Vyslo mi samozrejme zaplatit nejaku dan. Otazka: kam mam platbu uskutocnit, ak chcem platit prevodom zo svojho uctu, teda na aky ucet. Pozeral som na stranke DR - www.drsr.sk a tam v casti "Ucty statnych prijmov " su uvedene dva rozne ucty pre FO - pre Dan z prijmov FO zo zavislej cinnosti a pre Dan z prijmov FO z podnikania a inej samostatno zarobkovej cinnosti. Ktory z tychto dvoch uctov sa tyka mna?
Podla informacii na tej stranke (pod moznostou volby uctu resp. dane) mi vychadza, ze to mam zaplatit ako Dan z prijmov FO z podnikania a inej samostatno zarobkovej cinnosti z uvedenim konst. symbolu 1744.
Je to tak spravne? Plus co uvediem ako variabilny symbol - svoje rod.cislo?

Pre uplnost uvadzam odkaz na dane info na www.drsr.sk:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPc3OzBMmB2I76ke hCQLYpkqivR35uqr63foB-QW5oRLmjoiIABtSD1w!!/delta/base64xml/L0lDU0lKQ1RPN29na21DU1Evb0tvUUFBSVFnakZJQUFRaENFSV FqR0VKemdBIS80SkZpQ28wZWgxaWNvblFWR2hkLXNJZDJFQSEh LzdfMF8xUU85Qi81NjU2ODYvc2EuaGxhZGFqQ2lzbG9VY3R1#7 _0_1QO9B
liba2
24.03.10,23:32
uvažuješ správne, je to iná zárobková činnosť. VS môže byť r.č. ale aj DIČ ak ti bol v súvislosti s registráciou prenájmu pridelený.
putzig
25.03.10,05:20
Ja som nehnutelnost neprenajimal, len predal. Vobec som nepodnikal s nicim.
jana007
25.03.10,05:26
Použiješ účet - Dan z prijmov FO z podnikania a inej samostatno zarobkovej cinnosti, variabilný symbol je rodné číslo a konšt. symbol 1744.
Julia63
30.03.10,06:33
prosim aj ja poradit.
Ak bolo tlacivo B (okrem prijmu zamestnanca bola dan z vyhry).
na ktory ucet platit v tomto pripade ? :
Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnost
alebo
Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti.


vopred dakujem
liba2
30.03.10,12:07
prosim aj ja poradit.
Ak bolo tlacivo B (okrem prijmu zamestnanca bola dan z vyhry).
na ktory ucet platit v tomto pripade ? :
Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnost
alebo
Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti.
Táto daň zo závislej činnosti je už odvedená=zaplatená, urobil to zamestnávateľ.

vopred dakujem
Treba dodaniť už len tú výhru, teda daň z príjmov FO z podnik. a inej....