ebro
25.03.10,06:59
Dobrý deň,
10. mája nastupujem na MD. Pracujem vo firme 3 roky, na dobu neurčitú. Za kalendárny rok 2010 som ešte nečerpala dovolenku takže mám nárok na plných 20 dní. Od marca 2010 som na PN a vyzerá to tak že PN bude trvať až do dňa nástupu na MD. Mám nárok na dovolenku, bude sa mi nejako krátiť podľa § 109?
Musím si ju po ukončení MD a dňom nástupu na RD vybrať, alebo mi ju môže zamestnávateľ preplatiť.
Ďakujem
veronikasad
25.03.10,06:16
Dobrý deň,
10. mája nastupujem na MD. Pracujem vo firme 3 roky, na dobu neurčitú. Za kalendárny rok 2010 som ešte nečerpala dovolenku takže mám nárok na plných 20 dní. Od marca 2010 som na PN a vyzerá to tak že PN bude trvať až do dňa nástupu na MD. Mám nárok na dovolenku, bude sa mi nejako krátiť podľa § 109?
Musím si ju po ukončení MD a dňom nástupu na RD vybrať, alebo mi ju môže zamestnávateľ preplatiť.
Ďakujem
Dovolenka ti neprepadne, ani ti ju zamestnávatel nebude preplácať. Môžeš si ju čerpať po nástupe do zamestnania po skončení rodičovskej dovolenky.

Materská dovolenka sa považuje za odpracovanú dobu. Nárok si vypočítaš ak si spočítaš pracovné dni PN-ky a ďalšej rodičovskej dovolenky, vrátane sviatkov. Za prvých 100 prac. dní bude krátenie 1/12 ročného nároku, za každých ďalších celých 21 prac.dní ďalšiu 1/12