bpetra
25.03.10,08:54
Dobry den,

potrebovala by som poradit. 1. Na co mi sluzi Vypis z danoveho priznania k dani z prijmov FO (typ B) za rok 2009 podla zakona c. 595/2003 Z.z. o dani z prijmov v zneni neskorsich predpisov? Kde ho mam dorucit a do kedy?
2. Dalsia moja otazka sa tyka: som dobrovolne poistena v socialnej poistovni, do kedy sa mam z dobrovolneho poistenia odhlasit a prihlasit sa na zakonne?
Do kedy je nutne zaplatit rocne zuctovanie poistneho na verejne zdravotne poistenie? 4. Vyplyvaju mi este ako zivnostnikovi nejake povinnosti do jula ?
Dakujem vopred :-)
veronikasad
25.03.10,07:58
Dobry den,

potrebovala by som poradit. 1. Na co mi sluzi Vypis z danoveho priznania k dani z prijmov FO (typ B) za rok 2009 podla zakona c. 595/2003 Z.z. o dani z prijmov v zneni neskorsich predpisov? Kde ho mam dorucit a do kedy? do SP do 30.6.2010
2. Dalsia moja otazka sa tyka: som dobrovolne poistena v socialnej poistovni, do kedy sa mam z dobrovolneho poistenia odhlasit a prihlasit sa na zakonne? môžeš mať súbežne DNP a povinné poistenie v SP. DNP sa nedá odhlásiť spätne, najskôr dňom doručenia odhlášky. Prihlasuješ sa na reg.liste FO do 8.7.2010 - začiatok pov. poistenia, ak tvoj príjem prekročil 12-násobok min. VZ, je od 1.7.2010
Do kedy je nutne zaplatit rocne zuctovanie poistneho na verejne zdravotne poistenie? do 30.6.2010 4. Vyplyvaju mi este ako zivnostnikovi nejake povinnosti do jula ?
Dakujem vopred :-)
odpoveď v texte
Xanti
25.03.10,07:59
Dobry den,

potrebovala by som poradit. 1. Na co mi sluzi Vypis z danoveho priznania k dani z prijmov FO (typ B) za rok 2009 podla zakona c. 595/2003 Z.z. o dani z prijmov v zneni neskorsich predpisov? Kde ho mam dorucit a do kedy? Do 30.6. daného roka do SP.
2. Dalsia moja otazka sa tyka: som dobrovolne poistena v socialnej poistovni, do kedy sa mam z dobrovolneho poistenia odhlasit a prihlasit sa na zakonne? Ak Ti výjde povinnosť platiť odvody do SP od 1.7. tak sa prihlásiš k tomu dátumu povinne, a teda dobrovolne si zrušíš k 30.6. ak to neurobíš musíš platiť oboje poistenia.
Do kedy je nutne zaplatit rocne zuctovanie poistneho na verejne zdravotne poistenie? do 30.6.
4. Vyplyvaju mi este ako zivnostnikovi nejake povinnosti do jula ? Pracovať aby aj na rok si mohla odvádzať dane a poistné :D :---
Dakujem vopred :-)v texte.
bpetra
25.03.10,08:15
Dakujem za odpovede :-) Fakt sa v tejto problematike tazko orientujem, co je to 12-násobok min. VZ,? Myslim tu skratku VZ? Vymeriavaci zaklad? a aku vysku ma vymeriavaci zaklad?
Xanti
25.03.10,08:17
Dakujem za odpovede :-) Fakt sa v tejto problematike tazko orientujem, co je to 12-násobok min. VZ,? Myslim tu skratku VZ? Vymeriavaci zaklad? a aku vysku ma vymeriavaci zaklad?
Na min. rok je stanovený min. VZ 319,58 € takže nesmieš prekročiť hranicu príjmu 12x319,58 € ak prekročíš stávaš sa povinným platcom odvodov do SP
bpetra
25.03.10,08:20
DAKUJEM, konecne sa trochu vyznam. PEKNY DEN VSETKYM
bpetra
25.03.10,08:22
PRedsa len este jedna otazka. Vo vypise z danoveho priznania k dani z prijmov FO za rok 2009 je kolonka c. 12 Vyska prispevkov zaplatenych samostatne zarobkovo cinnou osobou v r. 2009 na jej doplnkove dôchodkove sporenie, zivotne poistenie a ucelove sporenie v uhrne v EUR - patri sem co konkretne? Napr. II. pilier???
veronikasad
25.03.10,08:24
PRedsa len este jedna otazka. Vo vypise z danoveho priznania k dani z prijmov FO za rok 2009 je kolonka c. 12 Vyska prispevkov zaplatenych samostatne zarobkovo cinnou osobou v r. 2009 na jej doplnkove dôchodkove sporenie, zivotne poistenie a ucelove sporenie v uhrne v EUR - patri sem co konkretne? Napr. II. pilier???
nie, III. pilier - doplnkové dôchodkové sporenie, príp. životné poistenie, ak máš životnú poistku, ktorá splňa zákonom stanovené podmienky a potvrdenie od príslušnej poisťovne