MLP
25.03.10,10:03
Dobry den,

poprosila by som o Vas o radu. V tomto som zaciatocnik. Kedze doteraz som vyplnala iba tlaciva pre fyzicke osoby, tak by som potrebovala pomoc s nasledujucimi otazkami...
1. Pokial mala s.r.o. hospodarsky vysledok pred zdanenim - 348,6 EUR, tak to dam do danoveho priznanie do riadku 100? Zaklad dane bol teda 349 EUR, to uvadzam tiez niekde v danovom priznani?
2. Kedze s.r.o. sa zalozila od 11/2009, tak mala iba 3 vystavene faktury za sluzby v ciastke 101,4 EUR a 1 dodavatelsku fakturu v ciastke 450 EUR za pravne sluzby so zalozenim s.r.o. Kde to prosim uvadzam v danovom priznani?
3. musi mat s.r.o. v pokladni aj zaciatocny stav, alebo staci "iba" zakladne imanie, z ktoreho bude zatial platit vydavky?

S.r.o. teda mala v roku 2009 iba 3 vystavene faktury, jednu prijatu zalohovu fakturu a nasledne vyuctovaciu fakturu. V pokladni mala iba zakladne imanie a uhradu dodavatelskej faktury. V banke mala prijem z troch vystavenych faktur. A neviem ako mam tieto polozky zadat do danoveho priznania.

Pripadne nie je uz na porade nejaka tema, kde su pomocky k vyplnanie dani z prijmov PO? Oproti dani z prijmov FO sa mi to zda dost zlozite :-(.

Dakujem pekne za kazdu radu.
grammatika
25.03.10,11:36
Musíš všetky prípady zaúčtovať, takisto aj súvahu a výkaz ziskov strát a poznámky spraviť. Nemôžeme Ti tu napísať, všetky účtovné operácie.
AK sro dosiahla stratu 348,60 € tak na r.100 je srata(znamienko mínus). Ak nie sú žiadne pripočitatelné a odpoč.položky, tak r.110-300 nevyplňuješ. A proste pokračuješ podľa toho, čo tam je napísané (k DP je i poučenie a dokonca v každom riadku je uvedené, čo tam ide a z ktorých riadkov sa počíta).
Vyplníš ešte tabuľku F

V súvahe v BPO sú údaje z otváracej súvahy.
janka.mo
28.03.11,10:44
dobry den,
potrebovala by som poradit kam zadat sumu neuhradeneho zavazku v danovom priznani. fa bola splatna 22,12,2007, teda 22,12,2010 uplynulo 36 mesiacov a je to pripocitatelna polozka.
mohzem to dat do riadku 180?

a este jedna otazka tykajuca sa odpisov.
v uctovnictve mam odpisy v sume 7521,14 eur, kedze jeden majetok bol jednorazovo odpisany z dovodu dobropisu na celu sumu majetku. nebol vyradeny z majetku.
danove odpisy mi tvoria sumu 6506,48 rozdiel medzi DO a UO zapisem do riadku 150?

ako to zapisem do danoveho priznania?
cast III. B
r1 7521,14
r2 7521,14
r3 0

Dakujem za radu