clauda
25.03.10,09:30
Dobrý deň,
neviete niekto poradiť ako sa zistuje či odhaduje cena pozemku? myslím bez sudného znalca? niekde či neexistuje niejaká stránka na niečo také? alebo aké sú tam kritéria? ja čo som zisťovala je dôležitá lokalita,lokalita a lokalita. berie sa do úvahy aj aký je "starý" ten dom? myslím niejakú anortizáciu?
dík za radu;)
fantomka
25.03.10,11:32
pokial viem, vek domu zohrava ulohu...
fantomka
25.03.10,11:33
taku info mi dali na notarskom urade...
buchač
25.03.10,12:30
Dobrý deň,
neviete niekto poradiť ako sa zistuje či odhaduje cena pozemku? myslím bez sudného znalca? niekde či neexistuje niejaká stránka na niečo také? alebo aké sú tam kritéria? ja čo som zisťovala je dôležitá lokalita,lokalita a lokalita. berie sa do úvahy aj aký je "starý" ten dom? myslím niejakú anortizáciu?
dík za radu;)

Záleží od veľa okolností a kritérií ....
A tých je veľa .

1. intravilán
2. extravilán
3. lokalita
4. nehnutelnosť :
- dom
- chalupa
- chata
- materiál
- vek
- príslušenstvo - plot , stromy , kríky
- energie
- voda
.................................................. ...........véééééľa je toho .....

Stránka pravdepodobne neexistuje , veď z čoho by žili súdny znalci ?;)
Ak sú nejaké odhady , napríklad v realitkách , tak tieto sa pohybujú len v rozmedzí ponuky a dopytu , ale sú inak celkom reálne ....väčšinou :rolleyes:

Minulý rok som kupoval nehnuteľnosť , posudok na niekoľko strán ...výpočty , popisy , fotografie ......
arizona
25.03.10,12:36
Určite tu na Porade je link na stránku, ceny podľa zadaného miesta. Nemám čas teraz to vyhľadať, skús cez vyhľadávač.
clauda
26.03.10,07:21
dakujem za niejaké tie tipy a rady....idem niečo pohľadať cez ten vyhladávač...a veruže z čoho by žili súdny znalci:):)