ivuska84
25.03.10,10:37
Zelam krasny den, musim sa s vami poradit,lebo nerada robim nieco s cim sa velmi nestotoznujem, a dnes je tato situacia, a kedze viem ze tu stale najdem odpoved tak zacnem...zahranicny dodavatel nam dodal material, v dodavke chybali kusy, no faktrura je vystavena a uz aj zauctovana na celu dodavku.Dph na vstupe a na vystupe.Teraz chcu aby som tie chybajuce kusy vyfakturovala, je to podla vas spravne? ja si to otacam,ale nemam si to cim poriadne podlozit, nie je to skoda, len nekompletna dodavka a chcu si narokovat ten rozdiel.logika a vsetko mi vravi, ze dodavatel musi vystavit dobropis a nie naopak.No dobropis vystaveny nebude. Co by ste robili vy?Dakujem za kazdy nazor
IvoM
25.03.10,10:10
Určite to nie je možné riešiť faktúrou na chýbajúce kusy, veď ste nič nedodali a ako preukážete podmienku v §43.5 zákona o DPH? Ak nedostanete dobropis od dodávatela tak asi Vám ani neuhradí vzniknutú škodu, ak ste už zaplatili za faktúru a nemáte dôkaz napríklad od dodávateľa že dodávka je nekompletná tak to asi budete musieť zúčtovať ako vašu škodu.
ivuska84
25.03.10,11:03
ved ja si presne to iste myslim, ale nevysvetlis niekedy, tak nam vraj robi aj ta firma v pripade ze nastane opacny pripad, tak to chcu tiez takto spravit, no uvidim este