stanuss
25.03.10,10:20
Ahoj porada,
zamestnankyna dôchodkyna celý rok 2009 mala dôchodok nižší ako 4025,70 a celý rok pracovala u 1 zamestnávateľa. Požiadala zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania. Ten jej uplatnil NČ len rozdiel medzi dôchodkom a NČ.
Môže si dať ešte do RZD aj životnú poistku ako odpočítateľnú položku alebo ako dôchodkyňa si ju nemôže uplatniť?
Ďakujem

Môže si ID, ktorý má skrátený prac.úväzok požiadať o zamestnaneckú prémiu, keď spĺňa ostatné podmienky?
Ďakujem
Netka
25.03.10,10:41
Odpočet na životné poistenie si môže dať maximálne do výšky 398,33€

Pracovný čas nemá vplyv na priznanie zamestnaneckej prémie v prípade, že zamestnanec spĺňa ostatné podmienky, môže si uplatniť zam. prémiu.

Invalidný dôchodca má nárok po splnení podmienok na zam. prémiu.
Nárok nemá iba dôchodca poberajúci k 1.1.2009 starobný, predčasný starobný alebo výsluhový dôchodok.
stanuss
25.03.10,15:17
Keď zamestnanec nepožiada o zamestnaneckú prémiu na žiadosti, ale vyšla by mu ,nemusím mu ju dať alebo je to povinné?
Ďakujem
Xanti
25.03.10,16:19
Keď zamestnanec nepožiada o zamestnaneckú prémiu na žiadosti, ale vyšla by mu ,nemusím mu ju dať alebo je to povinné?
Ďakujem
No o zamestnaneckú prémiu sa nežiada. Zamestnanec nemôže tušiť, že mu vznikne nárok.

A prečo nechceš dať zamestnaneckú prémiu? Ved to nejde len z tvojho vrecka, to dáva zamestnancom štát z nášho spoločného vrecka. Tak teraz nechápem prečo sa na niečo také pýtaš.

S prepáčením chudáci tvoji zamestnanci, ked im ani to čo štát poskytuje nechceš dať. :eek:
drobeceva
25.03.10,16:46
Keď zamestnanec nepožiada o zamestnaneckú prémiu na žiadosti, ale vyšla by mu ,nemusím mu ju dať alebo je to povinné?
Ďakujem
keby si si poriadne prečítal príspevky, videl by si, že mzdári s tým majú problémy a čo tí chudáci, čo len čosi začujú v médiach a ani netušia. Od toho sme tu my, aby sme im to dali, ak im to patrí. Vo firme ma nikto nepožiadal o vyplatenie zamestnaneckej prémie a poviem Ti, že vyšlo asi 11 zamestnancom. Myslíš, že by som mala srdce im to nedať? Jednoducho som ich zavolala a dala, nech si to v žiadosti doplnia.:)