petacuckova
25.03.10,11:29
Dobrý deň. Sused sa ma pýtal, že čo si musí platiť ak je dobrovoľne nezamestnaný, aby jeho manželka mala nárok na vdovský a deti na sirotský dôchodok, keby sa mu niečo stalo ( tomu sa hovorí negatívne myslenie )... :confused:

ĎAkujem za odpoveď.
Timka1
25.03.10,10:30
Dobrý deň. Sused sa ma pýtal, že čo si musí platiť ak je dobrovoľne nezamestnaný, aby jeho manželka mala nárok na vdovský a deti na sirotský dôchodok, keby sa mu niečo stalo ( tomu sa hovorí negatívne myslenie )... :confused:

ĎAkujem za odpoveď.

prepáč, ale neviem či sa z toho zasmiať alebo :mee::mee::mee::mee:

vysvetlí mu nech myslí optimisticky :)
Katy a R
25.03.10,10:33
.. a nech si radšej rozumnejšie šetrí peniažky pre rodinu, ak ich má toľko:D

.. no ale k otázke ... povinné je pre neho iba ZP
.... ak by si chcel platiť dobrovoľne do SP ... tak z minima nemá význam (to by v prípade potreby vyšli toľko - ak nie viac, aj nejaké dávky v hmotnej núdzi). Ak by mu mal výjsť nejaký slušnejší dôchodok ... tak by bolo treba platiť bajočko aspoň 300-400€ mesačne ..

ešte doplním, že je treba brať do úvahy aj - akú má doteraz dobu poistenia:confused:
Timka1
25.03.10,10:34
.. a nech si radšej rozumnejšie šetrí peniažky pre rodinu, ak ich má toľko:D

presne tak, investovať do Sociálnej poisťovne sa nemoc vyplatí :)
hanelie
25.03.10,10:39
petacuckova
25.03.10,10:40
Ale čisto teoreticky.... Dobrovoľne by si mal platiť dôchodkové ?
2009
25.03.10,11:20
Dobrý deň. Sused sa ma pýtal, že čo si musí platiť ak je dobrovoľne nezamestnaný, aby jeho manželka mala nárok na vdovský a deti na sirotský dôchodok, keby sa mu niečo stalo ( tomu sa hovorí negatívne myslenie )... :confused:

ĎAkujem za odpoveď.

Áno musí si platiť. Manžel mojej bývalej kolegyne bol súkromný podnikateľ a neplatil do sociálnej poisťovne. Stalo sa nešťastie. Umrel. Manželka nemala nárok na vdovské. Do zdravotnej poisťovne samozrejme platiť musí..
P.s. Ak Tvoj sused neplatí do sociálnej a niečo sa mu stane nedostane ani invalidný dôchodok