smachotka
25.03.10,11:33
Ahojte chcem sa vas spytat ked si dam tlacit z programu suvahu a vykaz ziskov, ktore chcem zaniest na danovy urad, mam si to dat tlacit na cele eura alebo na dve desatine miesta. Poradte mi prosim dakujem
books
25.03.10,10:36
Ahojte chcem sa vas spytat ked si dam tlacit z programu suvahu a vykaz ziskov, ktore chcem zaniest na danovy urad, mam si to dat tlacit na cele eura alebo na dve desatine miesta. Poradte mi prosim dakujem

Na celé eurá.
smachotka
25.03.10,10:39
dakujem a nevies mi este poradit na stranke danoveho uradu som si zacala vypisovat tieto vykazy a neviem si poradit s vyberom SK NACE, mala by som ho mat 51.00.0 kúpa a predaj tovaru ale tam mi taky neponuka. Nevies mi poradit aky by som mala vybrat? dakujem
books
25.03.10,10:44
dakujem a nevies mi este poradit na stranke danoveho uradu som si zacala vypisovat tieto vykazy a neviem si poradit s vyberom SK NACE, mala by som ho mat 51.00.0 kúpa a predaj tovaru ale tam mi taky neponuka. Nevies mi poradit aky by som mala vybrat? dakujem

Skúste tu pohľadať,skopírovala som to od žabinky. Dúfam,že Vám to pomôže.
A ešte ma napadlo toto:
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
zadaj svoje údaje, možno ti niečo vyhodí.
smachotka
25.03.10,10:51
dakujem pomohlo mi to
kacena666
30.03.10,07:41
prosím Vás a do stlpcov bezprostredne predchádzajúce obdobie musím prepočítať údaje z roku 2008 v Sk na EUR? Teda myslím to tak, že údaje v 2008 sú v tis. Sk, to dať na celé koruny a tak prepočítať?
ada159
30.03.10,07:49
údaje z roku 2008 boli v tis. Skk a tú sumu musíš prepočítať kurzom, teda ak bolo v súvahe min. rok 88, musíš vypočítať 88000:30,126
Jelena
30.03.10,07:54
údaje z roku 2008 boli v tis. Skk a tú sumu musíš prepočítať kurzom, teda ak bolo v súvahe min. rok 88, musíš vypočítať 88000:30,126


... "nemusí" v tis. SKK ... môže aj skutočné hodnoty ... ja som to robila tak ... len najskôr musí najvyšší súčtový riadok prerátať, potom nižší súčtový atď. čiže postupuje zhora-nadol ... či?
Timka1
30.03.10,07:55
prosím Vás a do stlpcov bezprostredne predchádzajúce obdobie musím prepočítať údaje z roku 2008 v Sk na EUR? Teda myslím to tak, že údaje v 2008 sú v tis. Sk, to dať na celé koruny a tak prepočítať?

máš dve možnosti:
- vychádzať zo súm v slovenských korunách po ich zaokrúhlení na celé tisíce, teda prerátaš zaokrúhlené stavy konverzným kurzom napr. ak máš na riadku 55 x 1000 / 30,126

alebo

- môžeš použiť pri prepočte sumy položiek súvahových a výsledovkových účtov z presných súm v slovenských korunách, t.j. pred zaokrúhlením
napr. 55 000 / 30,126
grammatika
30.03.10,08:12
Otázka:
Ako je správne postupovať v prípade prepočtu porovnateľných údajov z Sk na € pri zostavovaní súvahy a výkazu ziskov a strát k 31.12.2009? Je správny postup, aby sa údaje prepočítavali na € zo skutočný čísel v Sk (nezaokrúhlených) alebo z čísel v tis. Sk (zaokrúhlených)?

Odpoveď:
Vychádza sa prioritne z § 3b) opatrenia MFSR o účtovnej závierke č.4455/2003-92.

§ 3b
(1) Pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa na účely vykazovania peňažných údajov v súvahe a výkaze ziskov a strát za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie preradia zostatky súvahových účtov a výsledkových účtov podľa položiek súvahy a výkazu ziskov a strát.
(2) Pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa na účely vykazovania peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie prepočítajú sumy položiek súvahových účtov a výsledkových účtov vykazované na jednotlivých riadkoch súvahy a výkazu ziskov a strát zo slovenských korún na eurá konverzným kurzom tak, že pri prepočte spôsobom zhora nadol sa v súvahe najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtových riadkoch 001 a 066 a vo výkaze ziskov a strát sa najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtovom riadku 61.
(3) Na účely uvádzania peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie
v poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa postupuje primerane podľa odseku 2.
(4) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa v časti E. písm. b) uvádzajú aj informácie o zmene meny, v ktorej sa vedie účtovníctvo a zostavuje účtovná závierka a o prepočte porovnateľných údajov zo slovenských korún na eurá konverzným kurzom vrátane jeho hodnoty.
(5) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa v informáciách uvádzaných v časti H. písm. e) osobitne uvádza aj suma kurzových ziskov účtovaná ku dňu zavedenia eura.
(6) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa v informáciách uvádzaných v časti I. písm. c) osobitne uvádza aj suma kurzových strát účtovaná ku dňu zavedenia eura.

Keď si to prečítate zistíte, že nie je presne zodpovedaná naša otázka. V jednom usmernení DRSR (viď http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp0109uct.pdf) sa uvádza postup prepočtu z čísel v tis. Sk na €, avšak presnosť vo vykazovaní údajov je vždy možná, teda povoľuje sa aj jeden aj druhý spôsob prepočtu.