bubibu
11.10.05,11:44
Chcela by som sa opýtať, aké účtovanie je výhodnejšie pre lekárov. Podvojné alebo jednoduché. Ešte jedna otázka. Jedná sa o účtovníctvo stomatológa. Je potrebné evidovať skladovú evidenciu. Bude nakupovať materiál raz za dva mesiace , a postupne po míňa.
Kristína
11.10.05,12:12
Ja účtujem pre stomatológa v JÚ. Ale robí na cash. Spotrebný stomatologický materiál do zásoby účtujem hneď do spotreby - čiže do prevádzkovej réžie v PD. Mám na to takú jednoduchú internú smernicu.
učtovníčka
12.10.05,07:43
Ja účtujem pre stomatológa v JÚ. Ale robí na cash. Spotrebný stomatologický materiál do zásoby účtujem hneď do spotreby - čiže do prevádzkovej réžie v PD. Mám na to takú jednoduchú internú smernicu.
Prosím Ťa nedala by sa tá smernica "okukať"? Asi by to zaujímalo aj viacerých.Prosím...
bubibu
12.10.05,08:47
Aj ja sa pripájam. Kristínka, nedala by sa tá smernica "zverejniť" na tejto našej stránke? Prosííííííím
Kristína
31.10.05,09:54
Priložila som tú smernicu, je veľmi jednoduchá. Možno to bude niekoho inšpirovať k vypracovaniu nejakej lepšej verzie .......




Smernica č. 4/2005

pre zaradenie a účtovanie spotrebného stomatologického materiálu (zákon o účtovníctve č. 431/2002 a v znení neskorších predpisov, opatrenie MF SR č. 23 856/2002-92 zo dňa 17.decembra.2002 a v znení neskorších predpisov)


Názov a sídlo účtovnej jednotky: .................................................. ..............

.................................................. .................................................. ............

Prevádzka: .................................................. ...............................................



Spotrebný stomatologický materiál sa zaraďuje okamžite do používania a účtuje sa priamo do spotreby. Spotrebným stomatologickým materiálom na tieto účely sú všetky druhy zdravotníckeho stomatologického materiálu a ostatného pomocného spotrebného materiálu, ktorý sa používa pri úkonoch stomatologického ošetrenia a zoznam ktorého je uvedený v prílohe k uvedenej smernici.





Vypracoval: .................................
............................. 2. januára 2005

Schválil: .......................................
............................. 2. januára 2005


Účinnosť odo dňa: 2. január 2005
koalko
31.10.05,10:49
nezabúdajte, že lekár stomatolog pokiaľ je to FO môžete sa rozhodnúť či jednoduché alebo podvojné účtovníctvo, ale pokiaľ je PO tak výlučne len podvojné účtovníctvo.
Teda v prípade, že je FO potom sa nemusíte trápiť so skladom. V JU všetko čo zaplatí je nákladom. Ani k 31.12. netreba skladové zásoby pripočítavať k základu dane. Treba však má inventúru k tomu 31.12. daného roka
dada5
09.11.05,18:26
Internou smernicou môžeš určiť materiály, ktoré idú do spotreby trebárs v priebehu mesiaca, ale mala som aj materiály, ktoré nakupoval stomatológ na celý rok, v tom prípade som viedla skladovú evidenciu na tieto materiály kvôli kontrole Inšpektorátu práce, inak daňový základ v JU sklad neovplyvňuje
Kristína
22.11.05,13:44
Ten môj lekár nechcel viesť žiadnu skladovú evidenciu. Chcel to dať hneď do spotreby, že to tak robia aj jeho kolegovia.
On robí totiž aj čeľustnú ortopédiu a má mnoho druhov rôzneho materiálu. Objednáva si to v menších množstvách priebežne, lebo to aj tak nemá kde skladovať.
Mohla by si mi povedať, čo s tým má Inšpektorát práce?