fafo8
25.03.10,11:08
Dobrý deň,
prosím Vás som začiatočník a potreboval by som poradiť v tejto veci: spravil som všetky uzávierky a všetko je v najlepšom poriadku. Bolo mi povedané, že teraz by som mal v rámci závierkových účt. operácií zaúčtovať premenu ZI a mzdy za 12/2009. Problém je v tom, že na doklade uvediem dátum 31.12.2009 a účtovné obdobie zatvorenie, ale stále mi to vypisuje že dátum nekorešponduje s účtovným obdobím. Skúšal som meniť aj vnútorný dátum v Omege a nepomohlo. Môžem zrušiť uzávierku účtovníctva a zaúčtovať to do decembra a potom ju znovu obnoviť? Alebo je nejaký iný spôsob ako to spraviť?
Ďakujem
michelle84
26.03.10,05:50
Mzdy musíš zaúčtovať ešte pred uzávierkou a všetko, čo sa týka roku 2009 je potrebné zaúčtovať pred uzávierkou.
andreaS
26.03.10,05:59
a premenu ZI resp. doplnenie ZI podla rozhodnutia jedineho spolocnika, ci valnej hromady, by sa podla mna mala robit vtedy, kedy k tomuto rozhodnutiu doslo... su k tomu dokumenty, kt. maju datum...

a mzdy za 12/2009 sa uctuju do obdobia decembra, nie zatvorenie...

treba zrusit zavierku uctovnictva a potom uzavierku uctovnictva a dph - konkretne staci A (ak bolo uzavrete naraz A-cko za cely rok)

ps: inventarizacia uctov spravena? t.j. idem ucet po ucte z hlavnej knihy a zistujem co mi predstavuje zostatok... ak je to spravny zostatok, je to ok, ak ale nevies co tam je, tak je to chyba... bez toho by som ucto neuzatvarala a nepodavala nic kym nebudem vediet presne na cent, co mi predstavuju zostatky vsetkych uctov... :rolleyes:
fafo8
26.03.10,07:16
Ďakujem veľmi pekne za rady, spravím to ako ste mi napísali. Tie účty som už všetky prešiel, nemám toho veľa a je to v poriadku.