Genesis.SVK
25.03.10,11:57
Chcem kúpiť 3 izb. byt v Ba do 93000 už rekonštruovaný. Uvažujem ale že by som kúpil lacnejší neprerobený byt bo tých je dosť a dal si ho kompletne prerobiť. Otázka ale znie že asi koľko ma bude stáť kompletná rekonštrukcia bytu? (jedná sa mi o ekonomickú rekonštrukciu (primeraná cena aj kvalita) a nie o luxusnú) Mám na mysli
1. plastové okná všade
2. kompletné prerobenie kúpeľne a wc + murované jadro
3. bezpečnostné dvere
4. stierky všade + vymaľovanie
5. kuchynská linka
6. komplet podlahy
7. rekonštrukcia elektrických rozvodov

no dúfam som na nič nezabudol. AK áno tak ma prosím doplnte.
Xanti
25.03.10,11:03
Zabudol si na podlahy :D

A čo sa týka bytu, každý človek má iné predstavy o svojom bývaní. Aj ked občas sa zapáči výmysel toho iného, a kúpi prerobený byt.

Myslím, že drahšie ťa výjde prerábať byt ako kúpiť prerobený. Ale zase ked si ho prerobíš sám bude to podľa tvojich predstáv. ;)
bea
25.03.10,11:06
Mám známu v realitke, ktorá vždy hovorí, že keď človek chce predávať byt, tak nech ho neprerába, lebo že tú prerábku nedostane zaplatenú. Preto si myslím, že lacnejší je už prerobený byt. A ak človek nájde byt, ktorý sa mu páči, tak vie do čoho ide. A hlavne sa nemusí trápiť s "majstrami".
Genesis.SVK
25.03.10,11:10
už som podlahy doplnil :) ... ja si tiež myslím že prerobený ma príde na menej čo sa týka peňazí tak aj nervov :) ale tak či tak rád by som vedel koľko cca by to prerobenie stálo.
Xanti
25.03.10,11:20
1. plastové okná všade 54000 sk Slovaktual teraz ťa možno výjdu 1500 € podľa výrobcu
2. kompletné prerobenie kúpeľne a wc + murované jadro 190 000 sk, bola tam aj podlaha v chodbe dlažba teda, a v kuchyni kachličky, a podlaha plávajúca - to robila fy
3. bezpečnostné dvere netuším to nás ešte čaká, ak má niekto nejaký dobrý tip tak sem sa s ním ... rátam 1000 €
4. stierky všade + vymaľovanie no svojpomocne sme robili a na materiál šlo ani neviem, ale známy to robí a účtuje 10 € za štvorák za vš.tuším
5. kuchynská linka svojpomocne 20 000 sk
6. komplet podlahy plávajúce cca 500 € materiál, práca svojpomocne
7. rekonštrukcia elektrických rozvodov cca 2000 € Píšem bajočko, čo to stálo nás ale robili sme veľa svojpomocne.
monika74
25.03.10,11:27
neviem, či má ten byt aj logiu, ale ak áno, tak ak ju chceš zaskliť + dlažba + ďalšie úpravy s tým súvisiace - tak si doplň do zoznamu...mňa zasklenie (bezrámový systém) vyšlo asi pred 2 rokmi na cca 30 000 Sk
monika74
25.03.10,11:30
som si spomenula ešte, že optimálne je zaskliť logiu až po zateplení, ušetrí sa tým veľa času, energie a peňazí...ja som si počkala až nám zateplia dom, a keď došli majstri nebol problém s vymeraním presných rozmerov...susedia, čo mali dávnejšie zasklenené logie museli kvôli zatepleniu (aspoň poniektorí) dať nanovo upraviť zasklenenie logie
monika74
25.03.10,11:33
a čo interiérové dvere + zárubne?
Genesis.SVK
25.03.10,11:58
no podľa toho čo píšete tak rozhodne neprerobený byt kupovať nejdem ako vidím že by s tým bolo zbytočne plno roboty a nervov a v konečnom dôsledku by to vyšlo ešte drahšie
monika74
25.03.10,12:18
nuž človek nemôže mať všetko...aspoň si si ujasnil čo chceš a čo nechceš
Laco-monter
25.03.10,21:20
Píšem bajočko, čo to stálo nás ale robili sme veľa svojpomocne.

Rekonštrukcia el.rozvodov 2000 € .

[QUOTE]

prečo tak veĺa , za 1000 € sa to prečo nedalo spraviť ??
Xanti
25.03.10,21:24
Rekonštrukcia el.rozvodov 2000 € .

prečo tak veĺa , za 1000 € sa to prečo nedalo spraviť ??Tak vidíš to, nemôže mať človek všetko lacno. :D
Laco-monter
25.03.10,21:34
Tak vidíš to, nemôže mať človek všetko lacno. :D

odpovedáš ako školkarovi. :mad:

Na 3-izbový byt nemože cena za elektro-inštalačný material presiahnuť 400€.
Xanti
25.03.10,21:41
odpovedáš ako školkarovi. :mad:

Na 3-izbový byt nemože cena za elektro-inštalačný material presiahnuť 400€.
A nerátaš prácu, ako sorry ale kto dnes ťahá káble v lištách , však sa vyrezávajú drážky a zapúštťajú škatulky aby to dobre vyzeralo ... to pohltí kopu prachov ? A navyše myslela som aj lustre tak opusť. :D a stmievače pod vypínače. Ono každá sranda niečo stojí.
Laco-monter
25.03.10,22:06
Rozhodne treba kupiť nezrekonštuovaný byt .

Sorry, vlastne ten byt už bolo treba kupiť min.pred 16 rokmi, vtedy boli ešte normálne ceny.
TERAZ je NESKORO.:mee:
Ak by som mal ešte raz meniť bývanie,tak rozhodne by som kupil byt v štvorbytovke, alebo šesťbytovke , to sú tie tehlové bytovky poctivo postavené v 50-tych rokoch.
Mury su hrube ,netreba zatepĺovať , len vymeniť okná,každý byt može mať svoje nezavisle vykurovanie,k bytu je pivnica o veĺkosti 5x4 m + záhradka alebo aj garáž.
Bývanie ako v rod.dome.
val007
26.03.10,07:07
Mohol by si si ísť aj nejaké byty nezávisle popozerať. Keď uvidíš, čo niektorí ľudia nazývajú prerobeným bytom, luxusným, v perfektom stave, okamžite k nasťahovaniu, samozrejme aj luxusnou cenou, tak si povieš, že radšej si to urobíš podľa seba, budeš to mať také, ako chceš a hlavne to budeš mať všetko úplne nové a v záruke. Tak keď sa Ti niečo pokazí, môžeš si to ešte vyreklamovať a nebudeš mať len oči pre plač. Čo si nervov užiješ na začiatku, to si možno ušetríš neskôr. Možno Ťa to výjde drahšie, ale podľa mňa to bude mať aj veľa pozitív.
A ak máš čas a nesúri Ti to, tak si môžeš urobiť prieskum a pozisťovať, kde čo stojí a kúpiš lacnejšie, prípadne prehodnotiť, či nemáš niekoho známeho, ktorý Ti dá výhodnejšiu cenu.
dalid
26.03.10,07:32
K tym oknam. Raz som na nete zachytil clonok, ze ak si v BA, tak castokrat ta vyjde lacnejsie ak si na vymenu okine objednas firmu z ineho regionu. Aj s dopravou cca 100-150km to vychadzalo lacnejsie o niekolko 10000,-Sk pri vymenie okien v 4 izbovom byte ako ked si si na to iste dal urobit ponuku od fy sidliacej v BA. Toto je cca rok stara info, treba si to preverit.
Ale pred rokom som tiez menil okna v byte, som zo ZV. Dal som si stravit ponuku aj od firmy z BS a ich ponuka bola o 20% nizsia ako najnizsia ponuka z firiem sidliacich v ZV. Problem s kvalitou nie je, okna maju cetifikat, taktiez su z nejakeho nemeckeho profilu ako aj vo ZV 2 ine firmy ponukali....
Xanti
26.03.10,07:35
K tym oknam. Raz som na nete zachytil clonok, ze ak si v BA, tak castokrat ta vyjde lacnejsie ak si na vymenu okine objednas firmu z ineho regionu. Aj s dopravou cca 100-150km to vychadzalo lacnejsie o niekolko 10000,-Sk pri vymenie okien v 4 izbovom byte ako ked si si na to iste dal urobit ponuku od fy sidliacej v BA. Toto je cca rok stara info, treba si to preverit.
Ale pred rokom som tiez menil okna v byte, som zo ZV. Dal som si stravit ponuku aj od firmy z BS a ich ponuka bola o 20% nizsia ako najnizsia ponuka z firiem sidliacich v ZV. Problem s kvalitou nie je, okna maju cetifikat, taktiez su z nejakeho nemeckeho profilu ako aj vo ZV 2 ine firmy ponukali....
:D Nič proti tvojmu názoru,
okná a cenu som písala ja. Som z východu, a okná boli menené pred 7 rokmi. Takže tie ceny dnes sú oveľa nižšie i preto som tam napísala predpokladanú sumu.

Ináč všetko výjde lacnejšie teda služby v BA ak si remeselníkov objedná človek z iného regionu. :D
dalid
26.03.10,07:52
Ináč všetko výjde lacnejšie teda služby v BA ak si remeselníkov objedná človek z iného regionu. :D

Xanti - ved toto som chcel povedat. Ci? :confused:

:D
Xanti
26.03.10,07:55
Xanti - ved toto som chcel povedat. Ci? :confused:

:D
Ved sa nehádam,
rodina žije v BA. Ojojoj aj z východu chodia robotníci. :D Ináč neviem pochopiť prečo sú až také veľké cenové rozdiely v službách.

Len vieš ma zmiatlo, že nikto okrem mňa nenapísal ani orientačne ceny tak som chcela poukázať na to, že som z východu a ceny okien plastových boli vyšši pred rokmi ako sú teraz :D

PLS nemá niekto tip na dobré bezpečnostné dvere ? ;)
dalid
26.03.10,08:14
Sherlock - drahsie, ale dobre... Kamarat si ich daval na byt, dal za ne ale nieco okolo 1200 Eur.. :(

Toto ti mozno pomoze pri rozhodovani sa..
http://www.sherlock.sk/video.6336.html
Xanti
26.03.10,08:42
Sherlock - drahsie, ale dobre... Kamarat si ich daval na byt, dal za ne ale nieco okolo 1200 Eur.. :(

Toto ti mozno pomoze pri rozhodovani sa..
http://www.sherlock.sk/video.6336.html
Zaujímavé videjko, teda myslím, že taký obrovský hluk by susedov vystrašil a šli by pozerať čo sa deje.
A také nástroje by boli podozrivé a kedže v bytovke sú kamery tak by kvázi páchatelia boli nasnímaný.
Ale prezentačné video je to pekné :D
dalid
26.03.10,10:06
Ako prezentacne video sa to pacilo aj mne. Musim sa kamarata opytat, ci si to s tou sekerou mozem vyskusat na jeho dverach :)

Kamery na bytovke - to aj archivujete zaznam z kamery? Ono ak by sa zlodej obliekol napr. za vodara, tak si nastroje bez problemov donesie do panelaku a nikto si nic nemusi vsimnut. Samozrejte s tym baranidlom by bol uz napadny ;).

Ale na videu bola ukazka hrubej sily - vylomenie zamky, vypacene dveri a pod. Otazne je ako je zabezpecena vlozka proti roznym planzetam, odvrtaniu, zmrazeniu a podobne.. Toto bude najslabsi clanok celych dveri..
Xanti
26.03.10,10:10
Ako prezentacne video sa to pacilo aj mne. Musim sa kamarata opytat, ci si to s tou sekerou mozem vyskusat na jeho dverach :)

Kamery na bytovke - to aj archivujete zaznam z kamery? Ono ak by sa zlodej obliekol napr. za vodara, tak si nastroje bez problemov donesie do panelaku a nikto si nic nemusi vsimnut. Samozrejte s tym baranidlom by bol uz napadny ;).

Ale na videu bola ukazka hrubej sily - vylomenie zamky, vypacene dveri a pod. Otazne je ako je zabezpecena vlozka proti roznym planzetam, odvrtaniu, zmrazeniu a podobne.. Toto bude najslabsi clanok celych dveri..
Tak ,
kedže nejakého nájomníka psík sa vykadil vo výťahu a majiteľ to nespratal hned ale až po pár dňoch ked za ním bol predseda spoločenstva tak predpokladám, že minimálne pár dní sa to archivovať bude.

A kedže vlámačku zistíš skôr ako o pár dní ( ak nie ty tak susedia ), takže spolieham na akú takú bezpečnosť.

A to u kamaráta skús ... za vlastnú skúsenosť nič nedáš :D:D:D
monika74
26.03.10,10:48
Ved sa nehádam,
rodina žije v BA. Ojojoj aj z východu chodia robotníci. :D Ináč neviem pochopiť prečo sú až také veľké cenové rozdiely v službách.

Len vieš ma zmiatlo, že nikto okrem mňa nenapísal ani orientačne ceny tak som chcela poukázať na to, že som z východu a ceny okien plastových boli vyšši pred rokmi ako sú teraz :D

PLS nemá niekto tip na dobré bezpečnostné dvere ? ;)
Sherlock súhlas, ale aj Adlo, rozdiel by bol snáď len v cene...ja mám dvere od Sherlocka a moji rodičia od Adla a všetci sme spokojní :)