Puccer
11.10.05,12:16
Dobry den,
chcel opytat ohladne stravneho pre konatela. Som konatel (zmluva o vykone funkcie) firmy1 a zaroven v inej firme2 som normalne zamestnany (pracovna zmluva). Ako zamestnancovi mi normalne prispievaju na stravu. Mozem si zaroven aj ako konatel prispievat na stavu, napr. kupov stravnych listkov?
Dakujem.
Kačena I.
11.10.05,11:01
Stravovanie sa má poskytovať zamestnancom podľa Zák. práce, ak má pracovnú zmenu dlhšiu ako 4 hodiny. A za zamestnanca sa považuje fyzická osoba, ktorá vykonáva pre zamestnávateľa závislú prácu podľa jeho pokynov za mzdu alebo odmenu. Myslím, že to nie je tvoj prípad, takže podľa mňa vo firme1 nemáš nárok na stravné lístky.
bepo
11.10.05,13:29
Na konateľa so zmluvou o výkone neplatí Zákonník práce takže bez stravných lístkov
MIS
12.10.05,03:29
Na konateľa so zmluvou o výkone neplatí Zákonník práce takže bez stravných lístkov
Ale ak mám ako konateľ aj pracovnú zmluvu v tej iste firme, tak mám nárok na stravné lístky. Nemýlim sa? Ak hej, tak musím všetko opravovať.
STRELEC
12.10.05,03:41
Ako zamestnanec máš nárok podľa ZP.
STRELEC
12.10.05,03:44
Nedoriešeným sa mi zdá (legislatívne) ak konateľ vykonáva činnosť pre spoločnosť na základe príkaznej zmluvy. Máte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.
MIS
12.10.05,04:35
Kým sme boli len konateľmi, nedávali sme si stravné lístky. Bolo to niekde upravené, ale už nepamätám kde. A bolo to pred niekoľkými rokmi, takže neviem, ako je to teraz.
Ešte ma napadlo, tak z cesty. Chcem si objednať publikáciu PORADCA. Nemáte niekto skúsenosti, aké sú to publikcie z odborného hľadiska? Či je to seriózne alebo je tam veľa bludov? Či to stojí za tie peniaze. Vopred ďakujem za odpoveď.
STRELEC
12.10.05,04:51
Kým sme boli len konateľmi, nedávali sme si stravné lístky. Bolo to niekde upravené, ale už nepamätám kde. A bolo to pred niekoľkými rokmi, takže neviem, ako je to teraz.
Ešte ma napadlo, tak z cesty. Chcem si objednať publikáciu PORADCA. Nemáte niekto skúsenosti, aké sú to publikcie z odborného hľadiska? Či je to seriózne alebo je tam veľa bludov? Či to stojí za tie peniaze. Vopred ďakujem za odpoveď.Odoberám už niekoľko rokov (+ zákony I,II a III + Dane a účtovníctvo). Som spokojný, ale s novinkami v legislatíve prichádzajú niekedy s oneskorením.
Celkovo mi ale vyhovuje a aj cenovo nie je to zlé.
Velettka
12.10.05,08:51
Zamestnávame konateľa na pracovnú zmluvu a lístky dostáva ako každý iný zamestnanec ..........
ondrejvla
12.10.05,08:54
Zamestnávame konateľa na pracovnú zmluvu a lístky dostáva ako každý iný zamestnanec ..........
Samozrejme, že ak je na pracovnú zmluvu, tak sa ho v plnej miere dotýka Zákonník práce, čiže je zamestnancom. Inak nemá nárok.
ondrejvla
12.10.05,08:57
Odoberám už niekoľko rokov (+ zákony I,II a III + Dane a účtovníctvo). Som spokojný, ale s novinkami v legislatíve prichádzajú niekedy s oneskorením.
Celkovo mi ale vyhovuje a aj cenovo nie je to zlé.
Odoberám ich aj ja, najmä kvôli tým zákonom ( i keď v priebehu roka je v každom zmena), ale odoberám aj Dane a účtovníctvo-časopis. Ten mi veľa pomáha.
lenkak
12.10.05,09:09
Kým sme boli len konateľmi, nedávali sme si stravné lístky. Bolo to niekde upravené, ale už nepamätám kde. A bolo to pred niekoľkými rokmi, takže neviem, ako je to teraz.
Ešte ma napadlo, tak z cesty. Chcem si objednať publikáciu PORADCA. Nemáte niekto skúsenosti, aké sú to publikcie z odborného hľadiska? Či je to seriózne alebo je tam veľa bludov? Či to stojí za tie peniaze. Vopred ďakujem za odpoveď.
Ja odoberám Poradcu podnikateľa - mesačník 13čísel, www.i-poradca.sk. A som veľmi spokojná.
MIS
12.10.05,09:13
Odoberám už niekoľko rokov (+ zákony I,II a III + Dane a účtovníctvo). Som spokojný, ale s novinkami v legislatíve prichádzajú niekedy s oneskorením.
Celkovo mi ale vyhovuje a aj cenovo nie je to zlé.
Ďakujem za odpoveď. Aj mne sa to zdá cenovo výhodné a je tam toho dosť. Aj zákony, súvzťažnosti a CD. Tak si to zaplatím. Bude to zaujímavé čítanie. V poslednej dobe namiesto beletrie čučíme do zákonov....
MIS
17.10.05,03:25
mimotemy
MIS, v príspevku si sa dopustil(a) dosť závažného odbočenia od témy. Diskusia sa kvôli tomu rozbieha niekoľkými smermi.
mimotemy

Prosím Ťa, pokús sa v budúcnosti vyvarovať chyby kladenia navzájom nesúvisiach otázok v jednom príspevku. Správne by mali byť otázky k dvom rôznym témam zaradené v dvoch rôznych rubrikách. Uľahčíš orientáciu všetkým budúcim začiatočníkom, ktorí prídu na Poradu po Tebe.
Ďakujem za pochopenie. :)
Ospravedlňujem sa, nechcela som otvárať novú tému pre jednu otázku. Ale ozaj to zneprehľadňuje poradu. Už sa to nestane.