sandra88
25.03.10,12:26
Dobrý deň,

Chcela by som sa opýtať, ako treba postupovať, poprípade na akom úrade sa dá informovať v prípade ak mám záujem si otvoriť obchod so značkovým oblečením. Viem, že v prípade ak si chcem otvoriť obchod s konkrétnou značkou, je potrebné mať povolenie od danej značky. Ja by som však potrebovala vedieť ako je to v prípade z obchodom, kde by som si názov vymyslela sama , ale v ňom by som mala rôzny tovar, ktorý by som si dovážala s Ameriky.
Ďakujem
BLINDSIDE
25.03.10,12:15
S papiermi potrebných na začatie sa nebudeme baviť, nato potrebuješ pri najmenšom živnosť a počiatočnú rezervu pokial si na nový obchod zvykne klientela. Zameriam sa skôr na obstaranie tovaru. Objednávajú sa veci z amerického internetového obchodu www.shiekhshoes.com (http://www.shiekhshoes.com), cena postovneho je 21eur. Ceny na strankach su v dolaroch v pripade vazneho zaujmu sa vypocita presna suma. Su tam krasne znackove topanky panske, damske, detske a takisto aj oblecenie. Je to spolahlive ludia s tym maju dobre dlhorocne skusenosti. Vela hráčov nakupuje od nich a predáva v nákupných centrách v sprievode 300% navýšenia.
sandra88
25.03.10,13:13
áno, ale na tej stránke je to obmedzené určitými značkami a z tých o ktoré by som mala záujem je tam asi jedna....skôr by som potrebovala vedieť, či v prípade osobného nákupu v Amerike, keďže tie značky o ktoré mám záujem v európe nie sú, ich môžem normálne predávať v obchode, alebo či od každej tej danej značky potrebujem nejaké povolenie na predaj...
BLINDSIDE
25.03.10,17:29
tie značky o ktoré mám záujem v európe nie sú, ich môžem normálne predávať v obchodePorusis niekolko predpisov. Bavime sa hlavne o predpisoch v oblasti autorskeho prava. V ramci EU sice nie je ziadne obmedzenie co sa tyka volneho pohybu tovarov, avsak toto sa netyka registrovanych znaciek, patentov a ochrannych znamok. Akonahle ma vyrobca registrovany patent, alebo ochrannu znamku ci znacku, on je nositelom autorskych prav k nej a teda on je tan kto ma pravo stanovit akym sposobom sa bude narabat so znackou. To akym sposobom sa naraba s americkou znackou sa dozvies na americkom patentovom urade. A rovnako toto musi mat vyvesene vo svojeje znackovej predajni. Ak porusis podmienky vyuzivania znacky, tak sa dopistis trestneho cinu porusovania autorskych prav podla § 283 Trestneho zakona resp. trestneho cinu porusovania priemyselneho vlastnictva podla § 282 Trestneho zakona.
Preto si davaj na to pozor. To ze ty to kupis v nejakom obchode v USA este neznamena, ze oni tam nemaju kdesi vyvesene, ze tovar takto u nich zakupeny je urceny len na konecnu spotrebu a nesmie byt predmetom dalsieho obchodu z ktoreho by vyplyval zisk. A predpokladam ze ta americka firma to tak vyriesene ma, keby ne boli by idioti co urcite nie su.
smoulingirl
29.12.11,19:12
Porusis niekolko predpisov. Bavime sa hlavne o predpisoch v oblasti autorskeho prava. V ramci EU sice nie je ziadne obmedzenie co sa tyka volneho pohybu tovarov, avsak toto sa netyka registrovanych znaciek, patentov a ochrannych znamok. Akonahle ma vyrobca registrovany patent, alebo ochrannu znamku ci znacku, on je nositelom autorskych prav k nej a teda on je tan kto ma pravo stanovit akym sposobom sa bude narabat so znackou. To akym sposobom sa naraba s americkou znackou sa dozvies na americkom patentovom urade. A rovnako toto musi mat vyvesene vo svojeje znackovej predajni. Ak porusis podmienky vyuzivania znacky, tak sa dopistis trestneho cinu porusovania autorskych prav podla § 283 Trestneho zakona resp. trestneho cinu porusovania priemyselneho vlastnictva podla § 282 Trestneho zakona.
Preto si davaj na to pozor. To ze ty to kupis v nejakom obchode v USA este neznamena, ze oni tam nemaju kdesi vyvesene, ze tovar takto u nich zakupeny je urceny len na konecnu spotrebu a nesmie byt predmetom dalsieho obchodu z ktoreho by vyplyval zisk. A predpokladam ze ta americka firma to tak vyriesene ma, keby ne boli by idioti co urcite nie su.

Dovolim si nesuhlasit. Odporucam prestudovat www.copyright.gov/laws a tiez First sale doctrine,ktora pojednava presne o poslednom odstavci.