monikagar
11.10.05,12:42
Prosím Vás poradte mi, Na základe paragrafu 227 ZP - DBPŠ - môže študent odpracovať len 100 hod v kalendárnom roku, alebo sa musí len splniť podmienka dodržania polovice určeného týždennéhopracovného času a tým pádom môže v kalendárnom roku odpracovať neobmedzené množstvo hodín?


Ďakujem, ďakujem!
Zita4
11.10.05,10:50
Prosím Vás poradte mi, Na základe paragrafu 227 ZP - DBPŠ - môže študent odpracovať len 100 hod v kalendárnom roku, alebo sa musí len splniť podmienka dodržania polovice určeného týždennéhopracovného času a tým pádom môže v kalendárnom roku odpracovať neobmedzené množstvo hodín?


Ďakujem, ďakujem! http://www.porada.sk/showpost-p_128952-postcount_4.html
Tweety
11.10.05,11:24
[QUOTE=monikagar]- DBPŠ - , alebo sa musí len splniť podmienka dodržania polovice určeného týždennéhopracovného času
Áno podmienka polovice týžd.pracov.času;)
liba2
11.10.05,11:29
Neprekročenie polovice týždenného pracovného času sa sleduje priemerom za celú dobu trvania dohody, najdlhšie za 12 mesiacov.
monikagar
11.10.05,11:37
Zitka ten paragraf som si prečítala, len neviem pochopiť to slovné spojenie - aj keď nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku. Podľa mňa, tým že tam napísali "nepresahuje" 100 hodín v kalenárnom roku tak je jednou podmienkou v kalendárnom týždni nedodpracovať viac ako 20 hodín ale druhou podmienkou v celkom kalendárnom roku to nesmie byť viac ako 100 hodín.

Bola by som veľmi vďačná pánovi Mihálovi, keby sa k tomu mohol vyjadriť, lebo už som sa informovala aj na Úrade práce aj na soc. poisťovní a dostala som rôzne výklady.

Ďakujem.
Tweety
11.10.05,11:40
Zitka ten paragraf som si prečítala, len neviem pochopiť to slovné spojenie - aj keď nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku. Podľa mňa, tým že tam napísali "nepresahuje" 100 hodín v kalenárnom roku tak je jednou podmienkou v kalendárnom týždni nedodpracovať viac ako 20 hodín ale druhou podmienkou v celkom kalendárnom roku to nesmie byť viac ako 100 hodín.

Bola by som veľmi vďačná pánovi Mihálovi, keby sa k tomu mohol vyjadriť, lebo už som sa informovala aj na Úrade práce aj na soc. poisťovní a dostala som rôzne výklady.
Ďakujem.Tá veta 100 hodín, znamená asi toľko, že môže byť menej ako 100 a aj viac, týmto ostáva tá podmienka 1/12 určeného týžd.prac.času:)
liba2
11.10.05,11:55
Zitka ten paragraf som si prečítala, len neviem pochopiť to slovné spojenie - aj keď nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku. Podľa mňa, tým že tam napísali "nepresahuje" 100 hodín v kalenárnom roku tak je jednou podmienkou v kalendárnom týždni nedodpracovať viac ako 20 hodín ale druhou podmienkou v celkom kalendárnom roku to nesmie byť viac ako 100 hodín.

Bola by som veľmi vďačná pánovi Mihálovi, keby sa k tomu mohol vyjadriť, lebo už som sa informovala aj na Úrade práce aj na soc. poisťovní a dostala som rôzne výklady.Ďakujem.1) ... to znamená, že môžeš študenta prijať na DBPŠ aj v tom prípade, že bude u vás pracovať kratšiu dobu ako 100 hodín v roku.
2) Oslovenie konkrétneho člena Porady je porušenie Etikety Porady v bode 7.
Martina80
20.10.05,05:41
Prosím o radu,

máme brigádnika / študent VŠ / na DOBPŠ na zastupenie pri obsluhe LPG. Robí na nočné 12 hod . smeny. Limit polovica prac. fondu má splnený, jedná sa mi o to, či :

1. môže pracovať ako brigádnik v noci. / má potvrdenie od lekára na prácu v noci/

2. v mzdovom programe od MRP, keď mu dám nočný príplatok, tak mi ho zahŕňa do hrubej mzdy a berie mi z toho normálne odvody a všetko ostatné. Lenže on nie je zamestnanec ???? Musí mať aj on nočný príplatok???? A musí do byť vyznačené vo výplatnej páske???? l
Martina80
20.10.05,06:48
posúvam :p :)
Ala
20.10.05,07:08
Ak v dohode je dohodnuté, že bude pracovať v noci a bude mať preplatený aj nočný príplatok - tak mu to zaplatte. Ak v dohode je dohodnutá iba odmena, tak preplatite iba túto sumu. V tejto odmene môže byť zahrnutá aj práca v noci - príplatok.
2. V pesonalistike - v poistom sú zadané percenta, z toho dôvodu počíta aj poistné. Križiky majú byť iba v urazovom poisteni.