Saskia Ulicna
25.03.10,14:56
Dobry den,
pri vypisovani tlaciva vykaz o maj a zav. som narazila na problem kam s drobnym majetkom pohoda mi to uctuje do nakupu materialu pri vytlaceni vykazu sa ma pyta ci chcem drobny majetok dat do zasob. Tak som trochu zneistela, citala som vela prispevkov , ale nie je to jednoznacne. Napr. podnikatel kupil fotoaparat soft mi to dal do maerialu, ale podla mna je to prev. rezia. Tak ako to je správne.

Dakujem
jacekova
25.03.10,13:59
Dobry den,
pri vypisovani tlaciva vykaz o maj a zav. som narazila na problem kam s drobnym majetkom pohoda mi to uctuje do nakupu materialu pri vytlaceni vykazu sa ma pyta ci chcem drobny majetok dat do zasob. Tak som trochu zneistela, citala som vela prispevkov , ale nie je to jednoznacne. Napr. podnikatel kupil fotoaparat soft mi to dal do maerialu, ale podla mna je to prev. rezia. Tak ako to je správne.

Dakujem



do materiálu sa účtuje aj hmotný majetok podľa §13, ods.7. čiže je to materiál
karpis
25.03.10,13:59
ak máš drobný majetok na sklade čiže si ho ešte nezačala používať tak by to malo byť v kolonke nákup mater.
Katka0208
25.03.10,14:04
áno, drobný majetok sa účtuje do materiálu a ak si ho ešte nezačala užívať, tak ho uvedieš i v kolonke zasoby vo vykaze MaZ. ak ho uz ale uzivas, v zasobach ho neuvedieš.