susu
25.03.10,15:39
Mám pred sebou podklady na vypracovanie DP pre klienta, ktorý má v živnoliste uvedené tieto predmety podnikania:




Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne
Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
Výroba pekárskych a cukrárskych výrobkov



Robí trojku, ktorá spadá do 40 percentných výdavkov.
Čo sa stane ak mu tam "fúknem" 60% výdavkov na základe štvorky, ktorá je uvedená v prílohe živnozákona ako remeselná?

Ešte poznámka, všetky tie činnosti majú adresu na jednu a tú istú prevádzkáren.


Dík za reakcie.
mysimis
25.03.10,14:45
Nerobila by som to, tu má nárok len na 40% paušálnych výdavkov. Musel by mať príjmy len za výrobu pekárskych a cukrárskych výrobkov aby si mu mohla použiť 60% paušálnych výdavkov. Pri daňovej kontrole by sa mu to vypomstilo a dodanili by mu to a aj s pokutou.
Na určenie paušálnych výdavkov vo výške 40 alebo 60% nie je podstatné čo má na živnostenskom liste ale akú činnosť vykonáva
JarkaL
25.03.10,14:48
Podstatné nie je to, aké živnosti má v predmete podnikania, ale z ktorých dosahuje príjmy. Keď poskytuje rýchle ončerstvenie, môže použiť len 40% výdavky.
susu
25.03.10,15:13
Dievčence, díky za promptné reakcie. Mám to urobené na 40%, ale čo neurobíš pre klienta, ktorý je presvedčený o inom.

A pre mysimis (http://www.porada.sk/member.php?u=1495):
Ak by šušu bola žena, tak je to nechutná 120 kilová skriňa s chlpatými rukami, ktorá fajčí "Detvy". :D

Viem, že z nicku sa to nedá vyčítať, ale sranda musí byť. :D