martinadib
25.03.10,16:54
Ako nerobiť a zarobiť?:rolleyes: ˇDakujem za príspevky, ktoré ma budú hádam inšpirovať...
Laco-monter
25.03.10,20:57
Tí, ktorí by vedeli na Tvoju otázku odpovedať ,

po 1. NIE SÚ OCHOTNÍ , ZVEREJŇOVAŤ svoje know-how

po 2. poradu.sk vobec nečítajú .

Takže , sorry .

Moje know-how je PRACOVAŤ , ale za dobre peniaze.

Tak aby vyšlo aspoň 1600 -2000 eur / mesiac , to je jedno , či netto alebo brutto.

Tí ktorí chodia do roboty za 400 Euro/celý mesiac sú tak akurát na smiech.
zdenka131
26.03.10,04:00
Tí, ktorí by vedeli na Tvoju otázku odpovedať ,

po 1. NIE SÚ OCHOTNÍ , ZVEREJŇOVAŤ svoje know-how

po 2. poradu.sk vobec nečítajú .

Takže , sorry .

Moje know-how je PRACOVAŤ , ale za dobre peniaze.

Tak aby vyšlo aspoň 1600 -2000 eur / mesiac , to je jedno , či netto alebo brutto.

Tí ktorí chodia do roboty za 400 Euro/celý mesiac sú tak akurát na smiech.


Želám pohodový deň. Vôbec si nemyslím, že tí, ktorí chodia do práce za 400 € mesačne sú na smiech. Z ich pohľadu sú radi, že majú prácu.

To, či je niekto na smiech sa nehodnotí výškou mesačného príjmu ale niečim celkom iným.
monika74
26.03.10,05:52
Želám pohodový deň. Vôbec si nemyslím, že tí, ktorí chodia do práce za 400 € mesačne sú na smiech. Z ich pohľadu sú radi, že majú prácu.

To, či je niekto na smiech sa nehodnotí výškou mesačného príjmu ale niečim celkom iným.

na smiech by mali byť tí, čo ich tak platia...chcela by som poznať výšku platu Laca, možno by sme sa dobre pobavili...

Pôvodca textu príspevku: Laco-monter :
"Tí ktorí chodia do roboty za 400 Euro/celý mesiac sú tak akurát na smiech."

...alebo na smiech sú tí, ktorí sedia doma a nerobia? ...alebo budeme aj my hyeny a pobavíme sa na tom, že si nezamestnaný (aspoň si to voľakde tvrdil vo svojich príspevkoch), možno keby som použila tvoj necitlivý štýl vyjadrovania sa začala by som tu vypisovať také bludy ako že nezamestnaní = neschopní?...najlepšie je človeka slovne udupať, prefackať ho necitlivými slovami a hneď sa ti zdá život krajší, však Laco?
magnum
26.03.10,06:00
neviem ale ja sa rehocem z tych co chodia zobrat po uradoch ... a je mi jedno ci si vyzobru 150 € alebo 600 € stale su to chudaci co musia zobrat a nie su schopny robit tak aby ich to uzivilo

a zarobit a nerobit pri tom je najlepsie tak ze robim to co ma bavi, som zamestnany (kludne aj za 400 (uvazok neprezradim...)) aj szco a robim v podstate svoje hobby takze mi to vobec nepride ze by som robil... skor sa bavim a este aj zarobim...

treba mat rad to co robis niekedy to inak nejde a treba si to oblubit a vytvorit si take podmienky v ktorych sa budes citit dobre a potom sa ti budu peniazky sypat a v podstate robit ani nebudes...
martinadib
26.03.10,06:16
Tí, ktorí by vedeli na Tvoju otázku odpovedať ,

po 1. NIE SÚ OCHOTNÍ , ZVEREJŇOVAŤ svoje know-how

po 2. poradu.sk vobec nečítajú .

Takže , sorry .

Moje know-how je PRACOVAŤ , ale za dobre peniaze.

Tak aby vyšlo aspoň 1600 -2000 eur / mesiac , to je jedno , či netto alebo brutto.

Tí ktorí chodia do roboty za 400 Euro/celý mesiac sú tak akurát na smiech.
Noo tož by bolo na Slovensku veľa ľudí na smiech...myslím. Treba na to kuk trošku reálne.
martinadib
26.03.10,06:25
Želám pohodový deň. Vôbec si nemyslím, že tí, ktorí chodia do práce za 400 € mesačne sú na smiech. Z ich pohľadu sú radi, že majú prácu.

To, či je niekto na smiech sa nehodnotí výškou mesačného príjmu ale niečim celkom iným.
Mnoho ľudí pracuje aj za menej a fakt sú šťastní, že vôbec našli prácu...prosto nemajú inú možnosť...zatiaľ. Niekto z takého platu dokáže uživiť aj 8 detí...takže ja si myslím, že skôr poklona...
martinadib
26.03.10,06:31
neviem ale ja sa rehocem z tych co chodia zobrat po uradoch ... a je mi jedno ci si vyzobru 150 € alebo 600 € stale su to chudaci co musia zobrat a nie su schopny robit tak aby ich to uzivilo

a zarobit a nerobit pri tom je najlepsie tak ze robim to co ma bavi, som zamestnany (kludne aj za 400 (uvazok neprezradim...)) aj szco a robim v podstate svoje hobby takze mi to vobec nepride ze by som robil... skor sa bavim a este aj zarobim...

treba mat rad to co robis niekedy to inak nejde a treba si to oblubit a vytvorit si take podmienky v ktorych sa budes citit dobre a potom sa ti budu peniazky sypat a v podstate robit ani nebudes...
Keby sa každému človeku podarilo pracovať a venovať sa tomu, čo ho fakt baví...no bolo by nám krásne na svete. S tými podmienkami a ľudmi okolo seba sa to dá, vytvárať prostredie, v ktorom sa budeme cítiť fajn....Ale vážne, vieš koľko ľudí robí to čo ho fakt baví, hm?...ak nerátame teba:-)
magnum
26.03.10,06:37
Keby sa každému človeku podarilo pracovať a venovať sa tomu, čo ho fakt baví...no bolo by nám krásne na svete. S tými podmienkami a ľudmi okolo seba sa to dá, vytvárať prostredie, v ktorom sa budeme cítiť fajn....Ale vážne, vieš koľko ľudí robí to čo ho fakt baví, hm?...ak nerátame teba:-)
je to len stav mysle. fakt si vazne myslite ze sa s tym neda nic robit?
Laco-monter
26.03.10,06:47
Dobré ráno všetkým.:)

Pointa mojho príspevku je v tom, že robiť za 400 € , je urážka dostojnosti človeka.
Ak som touto informáciou niekoho "prefackal" , tak sorry.:(

Ja som chcel poukázať na to, že v ekonomike je nastavený chorý system,ktorý neodmeńuje ľudí podľa pristupu k práci a podĺa vynaloženého úsilia, ale podĺa niečoho celkom iného...

Suhlasim z magnum, že treba robiť to, čo človeka baví a peniažky budú prichádzať samé.
len je tu jedná malá podmienka, treba si v tom vytvoriť určité zázemie, aby bol človek finančne úspešný v tom, čo ho baví.

Čo sa týka mojej osoby nie som nezamestnaný, som živnostník na voĺnej nohe , a teda sa nemožem na nikoho sťažovať.
magnum
26.03.10,07:14
ja neviem ale poznam velmi vela ludi co jednoducho 400 Eur ani nevyprodukuju za mesiac teda takyto zarobok nemoze urazat ich dostojnost... zamestnavatel im nemoze dohadzovat 200-300 Eur "zo svojho" ved predsa nie je charita...
problem je ze vela ludi u nas si to neuvedomi a uraza to ich "dosojnost"
martinadib
26.03.10,09:44
Môžme sa nastaviť pozitívne...A však niekoho ovplyvňuje toľko faktorov, že myslím že to je ťažké. Táto otázka ako nerobiť a zarobiť je u nás používaná s humorom, vždy kedˇ príde nejaký nečakaný problém. Tož súhlasím aj s Lacom Monterom o chorom systéme...fakt rodinkárstvo, známosti a iné fungujú u nás dokonale....Asi by všetci očkami gúľali, keby odmeny boli skutočne vyplácané podľa prístupu, úsilia a výkonnosti:-)
ˇDakujem za reakcie...
bobino38
26.03.10,09:54
...raz sa narodiť ako futbalista ako je Messi a zarábať 30 000 € denne, ach jaj...
monika74
26.03.10,09:55
Dobré ráno všetkým.:)

Pointa mojho príspevku je v tom, že robiť za 400 € , je urážka dostojnosti človeka.
Ak som touto informáciou niekoho "prefackal" , tak sorry.:(

Ja som chcel poukázať na to, že v ekonomike je nastavený chorý system,ktorý neodmeńuje ľudí podľa pristupu k práci a podĺa vynaloženého úsilia, ale podĺa niečoho celkom iného...

Suhlasim z magnum, že treba robiť to, čo človeka baví a peniažky budú prichádzať samé.
len je tu jedná malá podmienka, treba si v tom vytvoriť určité zázemie, aby bol človek finančne úspešný v tom, čo ho baví.

Čo sa týka mojej osoby nie som nezamestnaný, som živnostník na voĺnej nohe , a teda sa nemožem na nikoho sťažovať.

...s týmto príspevkom nebol problém súhlasiť, škoda, že si sa tak nevyjadril v predošlom príspevku. Ak som ťa aj ja svojím príspevkom "prefackala" tak sa tu verejne ospravedlňujem.
inajana
26.03.10,15:30
Škoda, že tá otázka nestojí opačne - AKO robiť a NEzarobiť ... :-)
Kto aspoň raz prešiel chodbu UP a klopal na dvere Evidencia nezamestnaných - určite nezabudne na ten potupný pocit menejcennosti, ako mu hlavou blysli myšlienky, čo všetko by bol ochotný robiť, len sa takej trápnej situácie vyhnúť. (I keď zas na druhej strane - tí, čo vedia vybehať stovky éčiek v dávkach, nemajú problém s termínom DP, či RZZP, že im kvôli pár EUR nevychádza BONUS na dieťa atď.)
Ľudia robia všemožnú NEdocenenú prácu, lebo nemajú na výber (SLOVAČ sťahovaním pracovnú príležitosť nerada rieši).

ZÁROBOK? Pre jedného je 300 VIAC ako pre iného 3000 ...
Indeed
03.06.12,04:41
Ako nerobiť a zarobiť?:rolleyes: ˇDakujem za príspevky, ktoré ma budú hádam inšpirovať...

Tiež dobrá tema....
Indeed
03.06.12,04:41
možno niekto predsa len "pustí perie"...