zuzul46
25.03.10,19:33
potrebujem si urobiť daňové priznanie, no na to,aby mi ho niekto urobil, nemám peniaze. Vie mi niekto povedať, aký je presný postup pri zrátavaní výdavkov? Potrebujem k tomu nejaké formuláre, alebo len zrátam všetky bločky a napíšem na nejaký formulár? Ďakujem
mysimis
25.03.10,18:34
Najprv musíš napísať viac info, aby sme Ti mohli pomôcť. Pracovala si na základe živnosti, pracovnej zmluvy, v zahraničí alebo na Slovensku?
Xanti
25.03.10,18:35
Pramálo informácii si poskytla.
Čo si zamestnanec, živnostník, spoločník v s.r.o. ... ako ups. Veštecké gule nemáme.

Doplň informácie.
zuzul46
25.03.10,18:47
no..pracujem na zivnost od septembra..na slovensku...a mam nejake blocky...do septembra som pracovala ako zamestanec..od zamestanavatela mam papier o daniach..mam aj zoivotnu poistku..to sa myslim tiez da odratat...mam blocky...zo zivnosti mam tiez papier, kolko som za rok 2009 zarobila...este ake informacie su potrebne? rada poskytnem len neviem co presne je dolezite. viem si odratat aj nejaku nezdanitelnu polozku|?? dakujem
danushka
25.03.10,18:52
No, ťažké Ti je odporučiť, čo je pre Teba vhodnejšie.
Napíš nám, aké boli všetky Tvoje príjmy zo živnosti a aké boli výdaje.
Ak boli skutočné výdaje menšie ako 40% príjmu /nerátaj do toho poistné do SP a ZP/, tak potom choď na paušálne výdavky a nemusíš nikomu nič dokladovať, nič extra viesť. To je však info na úplný začiatok.
Postupne Ti poradíme, ako vyplniť celé daňové priznanie typu B.
mysimis
25.03.10,18:52
Budeš vypĺňať DP typ B, príjmy zo zamestnania vyplníš v oddieli V, kde uvedieš z potvrdenia všetky údaje do r. 34 - 37. Príjmy zo živnosti si uvedieš do oddielu VI - r. 2. Ako výdavky uvedieš buď skutočné výdavky z účtovníctva /čo asi nemáš/ alebo 40 - 60% paušálnych výdavkov - podľa toho akú činnosť vykonávaš. Následne napíšeš tieto údaje aj do r. 38 - 45. Čiastkové základy dane vyplníš deo r. 58 - 68. Z riadku 68 si prevedieš základ dane na r. 69, na r. 70 si uplatníš nezdaniteľnú položku vo výške 4025,70. Poistenie uvedieš podľa typu aké máš na r. 72 - 74.
danushka
25.03.10,18:58
Budeš vypĺňať DP typ B, príjmy zo zamestnania vyplníš v oddieli V, kde uvedieš z potvrdenia všetky údaje do r. 34 - 37. Príjmy zo živnosti si uvedieš do oddielu VI - r. 2. Ako výdavky uvedieš buď skutočné výdavky z účtovníctva /čo asi nemáš/ alebo 40 - 60% paušálnych výdavkov - podľa toho akú činnosť vykonávaš. Následne napíšeš tieto údaje aj do r. 38 - 45. Čiastkové základy dane vyplníš deo r. 58 - 68. Z riadku 68 si prevedieš základ dane na r. 69, na r. 70 si uplatníš nezdaniteľnú položku vo výške 4025,70. Poistenie uvedieš podľa typu aké máš na r. 72 - 74.

Joj Miška, chŕliš ako rýchlik, veď sa Ťa zadávateľka zľakne:D.
Myslím, že bude treba od pani vyžiadať konkrétne čísla a riadok po riadku jej to tu číslami vyjadriť...
mysimis
25.03.10,18:59
Danielka, určite, že by bolo lepšie keby zadávateľka doplnila konkrétne čísielka......
veronikasad
25.03.10,19:00
Dievčatá, oceňujem vašu snahu pomôcť. Myslím, že zadávateľka pramálo rozumie tomu, čo jej radíte.

Aby pokuta z DU za nesprávne vyplnené DP nebola vyššia ako odmena za spracovanie daňového priznania