Mackovka
11.10.05,13:46
Prosím o info, či sa poskytnutie údaja o zárobku (okrem poskytnutia na vyžiadanie súdu) riadi zákonom o ochrane osobných údajov alebo je upravené v inom právnom predpise. Ďakujem.
vladan
12.10.05,04:25
Prosím o info, či sa poskytnutie údaja o zárobku (okrem poskytnutia na vyžiadanie súdu) riadi zákonom o ochrane osobných údajov alebo je upravené v inom právnom predpise. Ďakujem.
komu poskytuješ údaj o zárobku?
Mackovka
12.10.05,05:43
Údaj chce manzelka na účely vymahania vyzivneho.
ľudka
12.10.05,06:04
Údaj chce manzelka na účely vymahania vyzivneho.
Manželke určite nie, toto si musí vyžiadať príslušný súd.
Zuzka
12.10.05,06:21
Presne tak, manželke údaj nemôžeš dať, iba ak Ťa o to požiada súd.
Aďka S
28.07.10,10:46
Prosím o info, či sa poskytnutie údaja o zárobku (okrem poskytnutia na vyžiadanie súdu) riadi zákonom o ochrane osobných údajov alebo je upravené v inom právnom predpise. Ďakujem.


Aj ja riešim problém s uvedením mzdy a tiež s uvedením údaja, či bolo zamestnancovi vyplatené odstupné príp. v akej výške. Čítala som reakcie na tento príspevok, ale riešili ste konkrétnu vec - pri výživnom. Kde však nájdem informáciu, kedy môžem a kedy nie - komu môžem, komu nie? Zámerne nechcem uviesť aktuálny prípad, pretože prípady sú rôzne a rada by som vedela, v akom zákone hľadať oporu, keď sa niečo vyskytne. Je naozaj mzda osobný údaj? Alebo je to v inom zákone? Zákon o ochrane osobných údajov platí od roku 2002. Ale ani dovtedy som nemohla poskytnúť údaje o mzde každému, kto požiadal...