editasara
25.03.10,21:17
Dobrý večer, prosím Vás, koľko strán má výkaz o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch? Ja som si dala vytlačiť z alfy, a vytlačilo mi len titulnú stranu. Neviem, či mám správne uvedené položky. Mám zaúčtovanú iba dotáciu a čerpanie cez dve položky. Zvyšok nevyčerpaná. Musím tie výkazy priložiť k DP ako prílohy? Prílohy mám potvrdenie od zamestnávateľa a potvrdenie o životnom poistení. Stačí to? Som SZČO a zamestnanec - závislá činnosť. Ďakujem
pizzanoel
25.03.10,20:23
Kazdy výkaz má mať 2 strany. V alfe si to musis nastavit:
Vyberies si na tlac výkaz das ok vybehne ti taka tabulka ze vystupne zariadenie a tam dole mas druh zostavy a vyberies informativne tlacivo strana 2.A vytlacis. Vykazy potom pridas k DP.
editasara
25.03.10,20:34
ďakujem, idem skúšať.
veronikasad
25.03.10,20:35
ďakujem, idem skúšať.
tlačíš tretí typ výkazu, ktorý je obojstranný
editasara
25.03.10,20:41
Ďakujem, už to mám, no mohol by mi to niekto z Vás šikovných odobriť? Pohľadávku mám -3775, krátkodobý fin.majetok 2675. majetok celkom -1100, záväzky -1100, záväzky celkom -1100. Môžu byť mínusové položky, alebo som to zaradila niekde do zlého stĺpca?
veronikasad
25.03.10,20:45
Ďakujem, už to mám, no mohol by mi to niekto z Vás šikovných odobriť? Pohľadávku mám -3775, krátkodobý fin.majetok 2675. majetok celkom -1100, záväzky -1100, záväzky celkom -1100. Môžu byť mínusové položky, alebo som to zaradila niekde do zlého stĺpca?
Editka a metodu pokus-omyl skúšaš len na sebe, alebo aj na klientoch ?
Správnosť takto zadaných údajov ti na PORADe nepotvrdí ani veštica.
editasara
25.03.10,20:50
Ja len na sebe, nikdy v živote by som si "toto" nezobrala na zodpovednosť za niekoho iného. Veronika, ja tam toho veľa nemám iba dve položky z čerpania dotácie a šupla som to výdavok-bankové účty a výdavok tovar. To bola jedna úhrada, tak aj druhá úhrada a nakoniec tým interným dokladom som tie výdavky dala na položku ovplyvňujúcu ZD. To sa mi zdá mám dobre, ale ten výkaz o majetku, tak z toho som vedľa.
veronikasad
25.03.10,20:57
Ja len na sebe, nikdy v živote by som si "toto" nezobrala na zodpovednosť za niekoho iného. Veronika, ja tam toho veľa nemám iba dve položky z čerpania dotácie a šupla som to výdavok-bankové účty a výdavok tovar. To bola jedna úhrada, tak aj druhá úhrada a nakoniec tým interným dokladom som tie výdavky dala na položku ovplyvňujúcu ZD. To sa mi zdá mám dobre, ale ten výkaz o majetku, tak z toho som vedľa.
Dotáciu na nákup tovaru si určite nedostala, aj keď si čerpanie na tento účel použila. Ak som to správne pochopila, celé to tvoje účtovanie je zlé - preto ti vychádzajú také "haluze" vo výkazoch.
editasara
25.03.10,21:26
Dotáciu mám príjem banka, príjem NZD. Výdavok mám podľa podnik.plánu - stan na prenájom - veľkoplošný 300€ - banka výdavok, a výdavky odpočítateľné od základu dane-tovar. Je to zlé? Má to byť materiál? či nebodaj réžia?
kukučka
25.03.10,21:42
je to veľký problém nájsť na porade témy o dotácii, preštudovať ich a potom sa pýtať? Nie si tu mesiac!
Ale aby si nepovedala: toľko, koľko si z dotácie vyčerpala, toľko patrí do iného príjmu. Účtuješ to 31.12. interným dokladom.
editasara
25.03.10,21:49
To viem, na konci som interným dokladom dala celú sumu výdavkov k príjmom OZD. Už mám aj kladné čísla, takže všetkým ďakujem.