chausj
25.03.10,22:42
Dobry vecer,

chcem sa Vas opytat akot o vlastne chodi. Nakolko viem postovne a dobierka su oslobodene od DPH (som platca DPH). Ako mi tvrdi prevadzkovatel E-SHOPu ze je to tak, ale ked ja to ponukam kvazi dalej, tak musim s toho platit DPHcku. Je to tak? Lebo vlastne nakoniec to musi zaplatit chudak zakaznik.

Vopred dakujem za odpovede!
chausj
29.03.10,07:06
Nikto mi neporadi?
Ingrid Ondruskova
29.03.10,07:10
Je to tak...Poštovné a dobierečné je oslobodené od DPH, ale len vtedy, keď si ho účtuje pošta...aspoň takto som to čítala...
chausj
29.03.10,07:12
Tak ze zakaznikovi to mam uctovat s DPH?
andreaS
29.03.10,07:21
dobierka je uhrada za nieco, dph je obsiahnute na doklade ktorym sa hradi ta dobierka... su to dve rozne veci...

neviem o otm, ze by sposob uhrady sposobil oslobodenie od dph...

urobis fakturu, kde uvedies vsetko co si niekto objedna, nato hodis dph a vyslednu sumu ti po prevzati uhradia dobierkou... peniaze ti pridu ako normalna uhrada za cokolvek ine na bankovy ucet alebo v hotovosti (sek)

dobierka je len sposob uhrady... zakaznik nedostane tovar, kym nezaplati...

k tomu samotnemu postovnemu... skor by som to nazvala balne... aby to nezavadzalo... a tam takisto klasika plus dph...
Dáša_
29.03.10,07:53
oslobodené od dph má iba pošta
Zo zákona :

§ 28
Poštové služby

Oslobodené od dane sú univerzálne poštové služby.7) Oslobodené od dane je aj dodanie tovaru, ktorý súvisí s poskytovanou univerzálnou poštovou službou.


7) § 3 zákona č. 507/2001 Z. z. o poštových službách.
profesional
29.03.10,09:55
No, ak to uctuju nie ako postovne, ale ako postovne a balne, kde majoritna suma je tvorena balnym, toto sa povazuje za jeden produkt za 1 sluzbu a preto sa na to uctuje aj DPH. Ak sa to uctuje len ako postovne, tak sa DPH neuctuje. Samozrejme ze DPH sa neuctuje len ak sa vybera v skutovnej vyske stanovenej postou. Ide totiz o refakturaciu a sluzba ktora je dodavana bez DPH na zaklade oslobodenia sa pri refakturacii dostava do kategorie oslobodenych lebo ide len o refakturaciu a refakturacia nesmie byt vo vacsej sume ako je skutocne uhradzana.
evad
12.04.10,15:48
a mozem sa opytat, ako mam postupovat pri dodani tovaru zo zahranicia? Som registrovana na DPH podla noveho zakona podla 7a a dovazam aj tovar, z ktoreho odvadzam dph danovemu uradu. Na fa mam nauctovane postovne. Mam ho priratat k tovaru a a aj j z tohto postovneho potrebne odviest Dph. Dakujem za radu
Zita5
12.04.10,15:59
a mozem sa opytat, ako mam postupovat pri dodani tovaru zo zahranicia? Som registrovana na DPH podla noveho zakona podla 7a a dovazam aj tovar, z ktoreho odvadzam dph danovemu uradu. Na fa mam nauctovane postovne. Mam ho priratat k tovaru a a aj j z tohto postovneho potrebne odviest Dph. Dakujem za radu

Pozrite vyjadrenie DRSR
http://www.porada.sk/1027108-post12.html
http://www.porada.sk/614684-post12.html
marta bodonova
14.04.10,10:22
Vie mi niekdo poradiť, či si môžem uplatnit DPH z dokladu za doposielanie zásielok? Na doklade z pošty je len suma 78 EUR.
Ďakujem
Dáša_
15.04.10,04:40
Vie mi niekdo poradiť, či si môžem uplatnit DPH z dokladu za doposielanie zásielok? Na doklade z pošty je len suma 78 EUR.
Ďakujem

asi treba presne špecifikovať o aké doposielanie ide. podľa tarify http://www.posta.sk/subory/842/cennik-vs-pdf.pdf (str. 33) niektoré doposielanie je s dph, niektoré bez dph