lilly.01
26.03.10,07:20
Ahoj,


zalozila som si zivnost, odvody si budem zatial platit len do zdravotnej poistovne.
Na danovy urada do zdravotky poslali oznam zo zivnostenskeho uradu.
Do socialnej poistovne mi staci zaslat len zivnostensky list, ci tam musim ist osobne?

Dakujem za odpoved
profesional
27.03.10,07:26
Socialnej poistovni zatial nic nenahlasujes ani nic neposielas. Ak nebudes nikoho zamestnavat, tak prvy raz ti vznikaju povinnosti k socialnej poistovni k 30.6. roka nasledujuceho po ukoncenom zdanovacom obdobi podnikania. A to ze budes musiet podat vypis z danoveho priznania.
lilly.01
06.04.10,20:01
jej, dakujem, velmi si mi pomohol :)
veronikasad
06.04.10,20:04
Socialnej poistovni zatial nic nenahlasujes ani nic neposielas. Ak nebudes nikoho zamestnavat, tak prvy raz ti vznikaju povinnosti k socialnej poistovni k 30.6. roka nasledujuceho po ukoncenom zdanovacom obdobi podnikania. A to ze budes musiet podat vypis z danoveho priznania.
Výpis s DP za rok 2010 sa už na SP podávať nebude - SP ho dostane priamo z DU

Netýka sa roku 2009 - ten ešte treba poslať do 30.6.2010
dadkabrnova
15.04.10,19:34
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, pracovala som u súkromníka, ktorý za nás neodvádzal peniaze do soc. poisťovne ale z platu nám to sťahoval. Dala som tam výpoved a teraz neviem čo mám robiť či si to mám sama vyplatiť alebo to musí on zaplatiť ked už u neho nepracujem.
Ďakujem
veronikasad
15.04.10,19:58
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, pracovala som u súkromníka, ktorý za nás neodvádzal peniaze do soc. poisťovne ale z platu nám to sťahoval. Dala som tam výpoved a teraz neviem čo mám robiť či si to mám sama vyplatiť alebo to musí on zaplatiť ked už u neho nepracujem.
Ďakujem
Prever si v soc. poisťovni a zdr. poisťovni, či si bola riadne prihlásená ako zamestnanec. Ak ano - nemusíš robiť nič, dlh budú poisťovne vymáhať od živnostníka.