Mackovka
11.10.05,14:09
Prosim o info za základe ktorého zákona môžem údaj o zárobku zamestnanca poskytnúť len s jeho súhlasom (okrem vyžiadania súdom). Patrí mzda medzi osobné údaje podľa zákona o ochrane osobných údajov alebo na na jej poskytnutie vzťahuje iný právny predpis. Riešim sťažnosť na neposktnutie údaja o priemernom zárobku manželke zamestnanca pre účely vymáhania výživného (údaj bol poskytnutý iba súdu). Vďaka.
ondrejvla
11.10.05,16:26
Prosim o info za základe ktorého zákona môžem údaj o zárobku zamestnanca poskytnúť len s jeho súhlasom (okrem vyžiadania súdom). Patrí mzda medzi osobné údaje podľa zákona o ochrane osobných údajov alebo na na jej poskytnutie vzťahuje iný právny predpis. Riešim sťažnosť na neposktnutie údaja o priemernom zárobku manželke zamestnanca pre účely vymáhania výživného (údaj bol poskytnutý iba súdu). Vďaka.
Pozri si toto:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2165&page=3&pp=10&highlight=ochrana+osobn%FDch+%FAdajov%2A

vždy si daj najskôr hľadať, napr.ochrana osobných údajov* a nájdeš tam veľa informácii, ktoré potrebuješ k svojmu problému a ich riešenia.
Mackovka
12.10.05,04:19
Vdaka, som na Porade prvy den.
elenka
12.10.05,04:32
Prosim o info za základe ktorého zákona môžem údaj o zárobku zamestnanca poskytnúť len s jeho súhlasom (okrem vyžiadania súdom). Patrí mzda medzi osobné údaje podľa zákona o ochrane osobných údajov alebo na na jej poskytnutie vzťahuje iný právny predpis. Riešim sťažnosť na neposktnutie údaja o priemernom zárobku manželke zamestnanca pre účely vymáhania výživného (údaj bol poskytnutý iba súdu). Vďaka. Myslím, že v tomto prípade - na účely vymáhania výživného - by som aj ja poskytla údaj o zárobku iba súdu.
Manželka alebo bývalá manželka tento dôvod mohla využiť na iné účely.
ricij
12.10.05,05:04
Áno, konkrétne číslo patrí pod ochranu osobných údajov, ale... ak sa to naformuluje trebárs ako 2-násobok minimálnej mzdy, alebo priemerná mzda, tak to sa už môže.