mami2709
26.03.10,09:25
FO 1 je zapisany v dokladoch vozidla ako drzitel. Vozidlo nepouziva na podnikanie.
FO 2 pouziva vozidlo na podnikanie, ktore ma pozicane od FO 1.

Kto je v tomto pripade povinny sa registrovat k dani z mot.vozidiel a kto je danovnikom?

Dakujem.
hanelie
26.03.10,08:30
FO 1 je zapisany v dokladoch vozidla ako drzitel. Vozidlo nepouziva na podnikanie.
FO 2 pouziva vozidlo na podnikanie, ktore ma pozicane od FO 1.

Kto je v tomto pripade povinny sa registrovat k dani z mot.vozidiel a kto je danovnikom?
majú uzatvorenú nájomnú zmluvu?
tam by malo byť dohodnuté, kto bude platiť túto daň / resp. kto bude registrovaný
jacekova
26.03.10,08:32
my sme to robili na základe nájomnej zmluvy. Nájomca sa zaregistroval aj platí DzMV ale v mieste trvaleho bydliska prenajímateľa
hanelie
26.03.10,08:36
síce platí toto,
Kto je daňovník dane z motorových vozidiel?

Podľa zákona è. 582/2004 Z. z. je daňovníkom fyzická, alebo právnická osoba, ktorá:
je ako držiteľ vozidla zapísaná v dokladoch vozidla,
užíva vozidlo, v ktorého dokladoch je zapísaná ako držiteľ buï fyzická osoba, ktorá zomrela, alebo ako právnická osoba, ktorá bola zrušená a zanikla,
fyzická, alebo právnická osoba, ktorá užíva vozidlo dovezené do SR , ktoré nie je považované za vozidlo v medzinárodnej premávke a držiteľ vozidla nemá trvalý pobyt v SR

ale prečo by mal platiť držiteľ ak on to MV nevyužíva
mami2709
26.03.10,10:48
Najomnu zmluvu nemame.

Ak si spravne vykladam zakon, tak danovnikom je FO alebo PO - uzivatel vozidla (nezapisany v dokladoch vozidla), ktory uziva predmetne vozidlo na podnikanie.
Tym padom oznamenie o zacati uzivania vozidla na podnikanie podava uzivatel a ten je zaroven aj danovnikom ??? Je to tak spravne ???
Fany
14.01.11,09:03
FO podniká 2 roky, na DÚ je riadne registrovaná a má pridelené DIČ. Teraz začal používať MV na podnikanie. Stačí zaslať na DÚ oznámenie o vzniku, resp. zaradení MV do evidencie DzMV, alebo sa musí ešte nejako inak špeciálne zaregistrovať pre túto daň?
Ďakujem
Tweety
14.01.11,09:04
FO podniká 2 roky, na DÚ je riadne registrovaná a má pridelené DIČ. Teraz začal používať MV na podnikanie. Stačí zaslať na DÚ oznámenie o vzniku, resp. zaradení MV do evidencie DzMV, alebo sa musí ešte nejako inak špeciálne zaregistrovať pre túto daň?
Ďakujem
Prvá možnosť je správna.
Zita5
14.01.11,09:14
FO podniká 2 roky, na DÚ je riadne registrovaná a má pridelené DIČ. Teraz začal používať MV na podnikanie. Stačí zaslať na DÚ oznámenie o vzniku, resp. zaradení MV do evidencie DzMV, alebo sa musí ešte nejako inak špeciálne zaregistrovať pre túto daň?
Ďakujem

Ja sa priznám , ak teda je v blízkej dostupnosti DU , radšej zájdem osobne a mám aj potvrdenie , že som aj odovzdala nejaký ten dokument.

Prikladám aj tlačivo, na ktorom máte uvedené do kedy je potrebné oznámiť vznik DP.