osky
26.03.10,10:27
ahojte.tato tema bude mat viac podtem,lebo nechcem zakladat 200 podobnych tem:D:
1.
mam 2 hyacinty a 6 primuliek v kvetinacikoch.kedy ich mozem uz vysadit von do zahradky?
2.
kedy najskor mozem vysadzat priamo do zahradky redkvicku a salat?
3.
Rozmarin-pred zimou som ho ostrihala,ale to co zostalo je suche,divne.....vzide z toho daco,ci vykapal?to iste sa stalo s yzopom a mätou.ine bylinky uz rasia nove listky.co mam s tymi suchsimi robit-korienky su zive.
arizona
26.03.10,09:53
ahojte.tato tema bude mat viac podtem,lebo nechcem zakladat 200 podobnych tem:D:
1.
mam 2 hyacinty a 6 primuliek v kvetinacikoch.kedy ich mozem uz vysadit von do zahradky?
2.
kedy najskor mozem vysadzat priamo do zahradky redkvicku a salat?
3.
Rozmarin-pred zimou som ho ostrihala,ale to co zostalo je suche,divne.....vzide z toho daco,ci vykapal?to iste sa stalo s yzopom a mätou.ine bylinky uz rasia nove listky.co mam s tymi suchsimi robit-korienky su zive.

1, asi sú to nejaké nedávno kúpené, ktoré teraz dokvitli, však? Môžeš aj teraz
2, záleží aj od odrody, skoré môžeš aj v týchto dńoch.
Inak , na každom sáčku by si mala mať napísané, kedy treba vysievať ;)
3, ak sú korene v poriadku, mali by sa na jar "pozbierať". Suché časti zostrihaj
-rozmarín - možno vyschol, ťažko povedať. Skús zostrihať, prihnojiť a uvidíš...
šumina
22.04.10,18:49
1.Všetko môžeš dať von, výborný čas je práve teraz v sobotu a nedeľu, je deň na sadenie.Primule môžu znova rozkvitnuť.
2.Šalát ľadový som už von vysiala, treba iba počkať. Ja som mala dokonca staré sadivo,takže???Počkám.
3.Rozmarín odporúča v žiadnom prípade nestrihať po zime, až po nej. V Tvojom prípade asi zmrzol, ako mne, hoci som ho nestrihala.Mäta ženie teraz,yzop tiež, chce to trpezlivosť.A to som z Nitry.Pekný večer.
šumina
22.04.10,18:51
Sorry, nestrihať pred zimou, po nej. Opravujem, kecala mi do tohto moja dcéra
Silvernola
23.04.10,02:35
Sorry, nestrihať pred zimou, po nej. Opravujem, kecala mi do tohto moja dcéra
Mne sa tiež nedarí prezimovať rozmarín. Zimu prežije, dokonca začne kvitnúť, ale kritická je preň jar. Asi neznesie striedanie teplo - chlad. Kým je malý, každoročne ho na zimu presádzam do kvetináča a ide pod strechu, ale ak chcem, aby narástol do krásy a veľkosti, na jar ho sadím priamo do zeme. Až narastie príliš :mee: A zisťujem, že aj iným kape rozmarín nie v zime, ale až teraz. Aspoň v mojom okolí. Aké s tým máte skúsenosti?
šumina
23.04.10,17:46
Ja som mala rozmarín vždy vysadený vonku. Vydržal 2-3 roky, keď bol najkrásnejší, zimu neprežil.Už sme ho aj zakrývali fóliou, ale aj tak zhnedol a vykapal.Ak vyberam rastliny z voľnej pôdy na zimu do črepníkov, vždy sa modlím, aby zimu v pivnici prečkali. Takto som tento rok prišla o podslnečník, ktorý som mala už 10 rokov.Doteraz ma to trápi.Prezimované rastliny treba veľmi opatrne polievať, pretože jednoducho zhnijú, lebo sa nám zdá, že sú stále suché.
ve-ge
06.05.10,08:46
Nebudem zakladat novu temu, tyka sa to presadzania. Potrebujem poradit, alebo skor info. Moj ujo chcel zlikvidovat dva 35 rocne krasne velke (asi 2m vysoke) kruspany. Mne to bolo luto a kedze aj ja som chcel kruspany a viem, ze dlho rastu, rozhodol som sa ich presadit ku mne na zahradu. Cas medzi vybratim a zasadenim bol cca pol hodiny. no za ten cas stihli nove konce trosku uvadnut. Zasadene su uz dva dni a stale prsi- co predpokladam ze je fajn prava pre ne. Myslite si ze to bol dobra napad? moze sa mi to ujat, alebo to zarucene vyschne. Bolo by mi ich velmi luto, aj ked boli na likvidaciu. Korenovy system to velky nemalo, len take vlasocnicove korene a do hlbokej jamy som dal za tri lopaty konskeho hnoja, potom som dal asi 20cm vrstvu zeme a potom som sadil. dakujem za informacie a nazory.