buuus
26.03.10,10:40
zdravim..zhruba pred dvoma mesiacmi som zlozil zalohu na dovezenie auta zo zahranicia (650e). nielen ze auto nepriviezol, teraz uz nezdviha telefon, nereaguje na sms, sem tam napise nejaku vyhovornu spravu ...
hlavny moj problem je si myslim, ze zmluva nieje dobre postavena a nieje ani overena notarom..bojim sa ze na policii / pred sudom, nepochodim

....zmluva nadobuda platnost az po prevedeni financnej zalohy na bankovy ucet predavajuceho vo vyske ..........................eur.
v pripade ze vozidlo nebude zodpovedat hore uvedenemu stavu (vopred dohodnutemu),kupujuci moze od tejto zmluvy odstupit a predavajuci je povinny vratit financnu zalohu v plnej sume.Ak vozidlo bude zodpovedat vsetkym horeuvedenym podmienkam,kupujuci je povinny vozidlo prevziat do 10 pracovnych dni a doplatit financny rozdiel predavajucemu.V pripade ze si kupujuci neprevezme vozidlo a nedoplati rozdiel do 10 pracovnych dni,kupujuci straca narok na vratenie financnej zalohy,ak nieje vopred dohodnute inak.
Xanti
26.03.10,09:43
Máš doklad o tom, že si mu odovzdal zálohu vo výške 650 €. Ak áno tak chod na políciu a podaj trestné oznámenie za podvod.

Ak nie tak máš smolu, tá zmluva čo ju opisuješ TI je nateraz na nič lebo on nesplnil svoju časť dohody a to priviesť auto.

Takže ak máš doklad, že on prevzal zálohu tak utekaj na políciu.

§ 221
Podvod

(1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

zdroj : http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/trestny-zakon/
buuus
26.03.10,10:10
ano pod zmluvou mam jeho podpis ze prevzal zalohu...
dakujem skusim to riesit takto.
Xanti
26.03.10,10:12
ano pod zmluvou mam jeho podpis ze prevzal zalohu...
dakujem skusim to riesit takto.
Narob si s toho kopie, original z ruky moc nepúšťaj.
Na polícii ťa už usmernia. Ale nedaj sa odbiť.
buuus
29.03.10,21:28
pocul som, ze sa to da aj nejakym platobnym prikazom vyriesit .. ?
gogina
30.03.10,07:40
pocul som, ze sa to da aj nejakym platobnym prikazom vyriesit .. ?
žiadny príkaz ,až ked pojdeš na políciu tak to nechj na nich. Ak to budeš riešiť súdom, a súd vydá platobný rozkaz na zaplatenie vtedy sa to dá riešiť plaťákom. Ale prepodkladám, že keby bol vydaný plaťák, dotyčný vie že mu nič nehrozí pretože nič nemá. Takže hodne zdaru vo vymáhani peňazí.Riešila by som to cez políciu , je to rýchlejšie
ivalienka
21.03.13,20:22
Pozor na dalsiu podvodnicku LUCIA MAZUROVA z Lučenca " predáva " oblečenie, obuv cez internet, len akosi to zabudne poslat. Funguje cez mail shoes.USA@centrum.sk jej cislo uctu je
0341938486/0900, telefon 0919149589, potom neposle ani tovar ani spat peniaze. Dnes som na nu podala tresne oznamenie. Ak ste sa stali obetou jej podvodu , tak ma kontaktujte aby nás bolo viac.
alaya1
21.03.13,20:28
NIKDY by som peniaze na ucet neposielala
tictac7
21.03.13,20:30
.....a verím, že chceš, aby sa vás našlo viac, ale pre Tvoj problém nám tu nemusíš zahatať celú poradu!!! Si tu takmer 6 rokov bez príspevku a teraz behom 11-tich minút....