ivonka400
26.03.10,11:36
Ahojte, chcem sa opýtať. Priateľ má existujucu prevadzku. Je živnostník a prevádzku ma v prenajme.

1.) Dá sa založiť s.r.o. kde by sme boli obaja konatelia?

2.) Ja zivnost nemam musím si ju zalozit?

3.) Dá sa na jednu s.r.o. napísať viac prevádzok?

4.) Aký je postup pri založení s.r.o. v našom prípade?

Dakujem :rolleyes:
zalobaba
26.03.10,12:27
Priateľova alebo tvoja živnosť - neživnosť nemá absolútne nič spoločné s SRO, ktorú by ste chceli založiť. Živnostník je FO a SRO je PO - úplne iný a samostatný subjekt. SRO založiť môžete, treba sa rozhodnúť, kto a akým podielom bude spoločník, kto bude konateľ, v prípade viacerých konateľov určiť spôsob konania (samostatne - spoločne) a pod.
ivonka400
26.03.10,13:45
50: 50 fifty fifty, tak ako? zalozim si aj ja zivnost ale kadernictvo je napisane na nom- teda priestory ma on na svojom mene- prenajom
zalobaba
26.03.10,13:50
50: 50 fifty fifty, tak ako? zalozim si aj ja zivnost ale kadernictvo je napisane na nom- teda priestory ma on na svojom mene- prenajom


nerozumieme sa..... ty chceš byť aj FO (živnostník) a súčasne chceš aj figurovať v PO (SRO) s priateľom? Načo? Sú to 2 úplne odlišné subjekty....:confused:
ivonka400
26.03.10,13:54
tak co mame robit ??? proste chceme mat to kadernictvo a dalsiu prevadzku spolu 50:50 on je zivnostnik ja nemam zivnost
zalobaba
26.03.10,18:36
ak to chapem, priatel ma rozbehnuty biznis ako SZCO, a chcete si zalozit klasicku s.r.o-cku spolu?

priatel moze prejst zo zivnosti na s.r.o-cku (viac sa docitas v temach "zalozenie s.r.o", tkroych tu na porade je viacej) a teba nasledne prijat alebo mozno aj sucasne pri prechode sa to da, ako spolocnika, spisanim novej spolocenskej zmluvy....

RADÍŠ ZLE !!!!!!!! Nie je možné "prejsť" zo SZČO na SRO. SZČO si môže ŽL ponechať, pozastaviť alebo zrušiť. SRO môže založiť (SRO a SZČO sú 2 rôzne, na sebe nezávislé subjekty), nevidím však dôvod, prečo by mal zakladať SRO sám a neskôr "prijať" ďalšieho spoločníka (zbytočné výdavky), ak chcú SRO spoločne, bolo by optimálne, keby ju hneď od vzniku založili ako dvaja spoločníci.
NEZAPÁJAJ SA DO TÉM, KTORÝM NEROZUMIEŠ, OSTATNÝCH TÝM MäTIEŠ.
profesional
27.03.10,07:22
1. Zalozte si s.r.o. To ci on ma alebo nem,a zivnost na to nema ziadny vplyv.

2. Majetok, prava a povinnosti zo zivnosti on moze nasledne previest zo zivnosti do s.r.o. na zaklade zmluvy o predaji casti podniku (vid. Obchodny zakonnik). ak zivnost potom dalej uz nebude potrebovat, moze ju zrusit.

3. To ci budete konatelia obaja alebo nie je len na tom ako si to upravite v spolocenskej zmluve.

4. Zivnost ako fyzicka osoba nepotrebujes. Podmienky pre vydanie prislusnych zivnosti bude musiet splnat s.r.o. cez Vas ako osoby odborne sposobile.
profesional
27.03.10,07:23
A este cosi,

jedna s.r.o. moze mat len 1 sidlo, ale prevadzkarni moze mat kolko chce. Samozrejme ze ich musi vsetky riadne zaregistrovat na zivnostenskom urade, v obchodnom registri a na danovom urade.
jacekova
27.03.10,07:57
Založenie s.r.o.

a) vybaviť novy Živnostensky list pre s.r.o.
- treba k tomu:
1.Spoločenská zmluva (1x originál, stačí s overeným podpisom) – určiť presne čo bude predmetom podnikania
2.výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace (originál)
3.žiadosť o vydanie ŽL na PO (3,32 € za každý predmet podnikania)
4.doklad o sídle spoločnosti – napr. nájomná zmluva

b) po vydaní živnostenského listu treba isť do Obchodného registra:
1. 2x Prehlásenie správcu vkladu (notársky overene)
2. 2x Podpisový vzor konateľa . (not. overene)
3. 1x Prehlásenie že nie ste vo viac ako dvoch s.r.o. (not. overene.)
4. 2x Spoloč.zmluva (not. overene + previazane notárom)
5. 2x kopia ŽL (not. overena)
6. 1x žiadosť o zápis do OR (not. overene + previazane)
7. kolok (súdny poplatok za zápis do obchodného registra)

Najlepšie by bolo nechať si urobiť všetky listiny u právnika alebo v nejakej spoločnosti, ktorá zakladá s.r.o. a tá by mohla aj obehať všetky úrady – ale stojí viac peňazí. Mne to založila jedna firma za 444 €.

Bolo by dobré dať všetko overiť toľkokrát, aby ti ešte zo všetkého zostalo po jednom kuse.

8. do 7 dní zvyčajne býva hotový zápis v obchodnom registri. Pôjdeš tam osobne a dajú ti potvrdenie o vykonaní zápisu a to budeš potrebovať na DU (pridelia ti IČO)
9. pôjdeš na DU, zoberieš tlačivo na zápis s.r.o. ako daňovníka a tlačivo na zápis platcu DPH (ak chcete byť platci)
-treba k tomu:
a) potvrdenie z obchodného registra o vykonaní zápisu
b) kópiu z obchodného registra, originál k nahliadnutiu
c) nájomnú zmluvu alebo kde bude sídlo

10. musíš mať zriadený podnikateľský účet na meno s.r.o.
11. do 7 dní ti pošlú kartičky, že si zaregistrovaný ako daňovník (DIČ) a že si platca DPH (IČ DPH)
zalobaba
27.03.10,19:10
Založenie s.r.o.

a) vybaviť novy Živnostensky list pre s.r.o.
- treba k tomu:
1.Spoločenská zmluva (1x originál, stačí s overeným podpisom) – určiť presne čo bude predmetom podnikania
2.výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace (originál) VŠETKO ZLE
3.žiadosť o vydanie ŽL na PO (3,32 € za každý predmet podnikania) ZLE
4.doklad o sídle spoločnosti – napr. nájomná zmluva ZLE

b) po vydaní živnostenského listu treba isť do Obchodného registra:
1. 2x Prehlásenie správcu vkladu (notársky overene)
2. 2x Podpisový vzor konateľa . (not. overene) ZLE
3. 1x Prehlásenie že nie ste vo viac ako dvoch s.r.o. (not. overene.) ZLE
4. 2x Spoloč.zmluva (not. overene + previazane notárom) ZLE
5. 2x kopia ŽL (not. overena)
6. 1x žiadosť o zápis do OR (not. overene + previazane) ZLE
7. kolok (súdny poplatok za zápis do obchodného registra)
8. KDE MÁŠ DOKLAD O PREUKÁZANÍ SÍDLA ???

Najlepšie by bolo nechať si urobiť všetky listiny u právnika alebo v nejakej spoločnosti, ktorá zakladá s.r.o. a tá by mohla aj obehať všetky úrady – ale stojí viac peňazí. Mne to založila jedna firma za 444 €.

Bolo by dobré dať všetko overiť toľkokrát, aby ti ešte zo všetkého zostalo po jednom kuse.

8. do 7 dní zvyčajne býva hotový zápis v obchodnom registri. Pôjdeš tam osobne a dajú ti potvrdenie o vykonaní zápisu a to budeš potrebovať na DU (pridelia ti IČO) ZLE
9. pôjdeš na DU, zoberieš tlačivo na zápis s.r.o. ako daňovníka a tlačivo na zápis platcu DPH (ak chcete byť platci)
-treba k tomu:
a) potvrdenie z obchodného registra o vykonaní zápisu
b) kópiu z obchodného registra, originál k nahliadnutiu
c) nájomnú zmluvu alebo kde bude sídlo


10. musíš mať zriadený podnikateľský účet na meno s.r.o. NIE JE POTREBNÉ
11. do 7 dní ti pošlú kartičky, že si zaregistrovaný ako daňovník (DIČ) a že si platca DPH (IČ DPH) lehota je 30 dní

RADÍŠ ZLE !!!!! Ja ti radím, aby si sa zapájala iba do tém, ktorým rozumieš. :mad:
jacekova
27.03.10,19:57
lehota je 30 dní

RADÍŠ ZLE !!!!! Ja ti radím, aby si sa zapájala iba do tém, ktorým rozumieš. :mad:


mimotemyTy sa preber s tými červenými bodmi :eek::eek::eek:
Napísala som postup, ako sme to my vybavili. Nemôžem za to že si zakomplexovaná.
Tak tam napíš presný postup ako to má byť a nie ZLE ZLE ZLE ako malému decku :confused::confused::confused:
zalobaba
27.03.10,20:43
mimotemyTy sa preber s tými červenými bodmi :eek::eek::eek:
Napísala som postup, ako sme to my vybavili. Nemôžem za to že si zakomplexovaná.
Tak tam napíš presný postup ako to má byť a nie ZLE ZLE ZLE ako malému decku :confused::confused::confused:

Skús naštudovať ETIKETU PORADY, najmä body:
16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
;)
jacekova
27.03.10,20:43
mimotemyTy sa preber s tými červenými bodmi :eek::eek::eek:
Napísala som postup, ako sme to my vybavili. Nemôžem za to že si zakomplexovaná.
Tak tam napíš presný postup ako to má byť a nie ZLE ZLE ZLE ako malému decku :confused::confused::confused:


mimotemyhmmm,dalsi červený bod. super. ešte ich mám 129 tak nech sa páči, najdi si všetky moje príspevky a všetky ich vymínusuj :confused:
zalobaba
27.03.10,20:46
mimotemyhmmm,dalsi červený bod. super. ešte ich mám 129 tak nech sa páči, najdi si všetky moje príspevky a všetky ich vymínusuj :confused:

Nič nebudem mínusovať. Verím, že v inej problematike sa vyznáš lepšie, ako v tejto. Chybu si jednoducho treba priznať, a nie osočovať druhých.:rolleyes:
jacekova
27.03.10,20:49
mne nevadil ten minusový bod za to, že si myslíš,že som poradila zle. Vadí mi to, že som omylom nahodila príspevok, v ktorom je len + a za to si mi odobrala bod, ktorý som získala v inom príspevku za odbornú radu.
Týmto končím s vysvetlovaním a nemienim sa k tomu vracať.
zalobaba
27.03.10,21:10
mne nevadil ten minusový bod za to, že si myslíš,že som poradila zle. Vadí mi to, že som omylom nahodila príspevok, v ktorom je len + a za to si mi odobrala bod, ktorý som získala v inom príspevku za odbornú radu.
Týmto končím s vysvetlovaním a nemienim sa k tomu vracať.

Veď si mi to s radosťou vrátila, keď si vymínusovala môj príspevok, v ktorom som poukázala na to, že radíš zle.....to je ako o tej susedovej koze, že? :rolleyes:
NEILOS
28.03.10,20:38
mam otazocku

Viete mi niekto poradit ako zalozit s.r.o. v CR? - Ake su poplatky? Kde co treba registrovat a tak podobne - cely cirkus okolo toho. Tiez ci je mozne registrovat s.r.o. zo slovenskym ZEP a ake plynu z toho vyhody - ci podobne ako v SR

Vdaka za vycerpavajucu odpoved na moju tak trochu zmatenu otazku :)