Kveta
11.10.05,15:35
Ahojte poraďáci,
Prosím Vás o jednoznačné stanovisko : Musím zaplatiť daň za MV - kamión, ak
bol kúpený teraz, sľúbená zákazka už nie je a ja ho do konca roka nebudem využívať na podnikanie a taktiež nebudem účtovať spotrebu PHM .
Zaradiť do majetku ho musím, ale čo s odpisom ? Budem môcť uplatniť daňový odpis, ak zaplatím daň z MV ?
Ak neuplatním daňový odpis, lebo vozidlo nebudem využívať na podnikanie, bude sa to považovať za prerušenie odpisov, čiže si ho môžem uplatniť o rok neskôr ?
Prosím poraďte, ako mám postupovať. Vopred Vám pene ďakujem...


UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
Kveta
12.10.05,07:42
Nikto mi neodpovedá, naozaj to nikto nevie ? .... Napíšte aspoň čiastočnú odpoveď, pretoze zákon o dani z MV hovorí : ... ak ho využíva na podnikanie , čiže z toho mi vyplýva, že daň zaplatiť nemusím ?
ricij
12.10.05,07:53
Ak ho zaradíš do podnikania, musíš zaplatiť daň z MV. To tiež ale zanmená, že pokiaľ ho zaradíš a uplatňuješ si odpisy, tak to auto by malo behať a slúžiť na zabezpečenie a udržanie príjmov. Takže pokiaľ ho nepoužívate na podnikanie, nemôžeš ho zaradiť do majetku a potom nemusíš zaplatiť daň a nemôžeš si uplatniť odpisy.
luebchenko
12.10.05,07:57
Uprimne povedané, akosi sa mi to nezdá! Ide o FO či PO - kto kúpil auto? Ak ho nezaradí do majetku - to akože bude stáť niekde len tak voľne pohodený ten kamion? A čo DPH? Napíš viac, čo a ako.