mariana11
26.03.10,14:16
Slayer666
26.03.10,16:50
Co presne myslis tym ''kam smerujeme?''?
Ingrid Ondruskova
26.03.10,17:45
"Milujte a množte sa!!" Ale podľa tohto dokumentu to pôvodní Európania
nerobia dostatočne poctivo....aspoň čo sa množenia týka....
Slayer666
27.03.10,07:56
Prosim, ludia, prosim prosim prosim...SELEKTUJE PREBOHA ZDROJE!!!
Laco-monter
27.03.10,08:06
Prosim, ludia, prosim prosim prosim...SELEKTUJE PREBOHA ZDROJE!!!


Tiež si myslím, že zavesiť také niečo na poradu ,zlezaradil

je priinajmenšom otázne, či toto na poradu.sk patrí .

Čo Vy na to bodrí moderátori a strážcovia porady ????:rolleyes:
wegamizi
27.03.10,10:36
Tiež si myslím, že zavesiť také niečo na poradu ,zlezaradil

je priinajmenšom otázne, či toto na poradu.sk patrí .

Čo Vy na to bodrí moderátori a strážcovia porady ????:rolleyes:
Nie som sice strazca porady, ale mam svoj nazor. Nech je povod zdroja akykolvek, treba informaciu zobrat ako fakt, ze je tu. Otazne je, ake stanovisko k tomu zaujmeme. Predsa aj televizia nam ponuka dennodenne informacie, ktore maju podivne zdroje. Kazde vymyvanie mozgov treba odhalit, a to je na kazdom z nas, ako sa k tomu postavime, aky budeme mat nazor. Ja ho na tuto temu mam....
jar88
27.03.10,11:39
Nie som sice strazca porady, ale mam svoj nazor. Nech je povod zdroja akykolvek, treba informaciu zobrat ako fakt, ze je tu. Otazne je, ake stanovisko k tomu zaujmeme. Predsa aj televizia nam ponuka dennodenne informacie, ktore maju podivne zdroje. Kazde vymyvanie mozgov treba odhalit, a to je na kazdom z nas, ako sa k tomu postavime, aky budeme mat nazor. Ja ho na tuto temu mam....

Si mi sympatická wegamizi a beriem ťa skoro ako priateľa, ale nemôžem súhlasiť s tvojim postojom.
Ak sa k tomu budeme stavať podobne ako ty, tak tu za pár rokov máme občiansku vojnu so všetkým čo to prináša.
wegamizi
27.03.10,12:15
Si mi sympatická wegamizi a beriem ťa skoro ako priateľa, ale nemôžem súhlasiť s tvojim postojom.
Ak sa k tomu budeme stavať podobne ako ty, tak tu za pár rokov máme občiansku vojnu so všetkým čo to prináša.
Dakujem za prejavene sympatie, je to prijemne. Rada by som vsak vedela, co ta z mojej odpovede presvedcilo ako podnet na obciansku vojnu? Konstatujem len, ze take informacie su tu, ci sa nam to paci, alebo nie. Nehovorim vsak o ich spravnosti a opodstatnenosti. Skus mi to, prosim, vysvetlit.
danushka
27.03.10,12:53
Tak aby ste vedeli, dnes večer manželovi napustím vaňu, otvorím vínko, zapálim sviečky a ide sa na to...a beriem aj kopirák, chcem aspoň dvojčatá :)
Už len to by mi chýbalo, aby na našom valale za 50 rokov pri miestnej krčme stála mešita, tak to veru nie, idú sa robiť poriadky :D.
jar88
27.03.10,15:35
Nie som sice strazca porady, ale mam svoj nazor. Nech je povod zdroja akykolvek, treba informaciu zobrat ako fakt, ze je tu. Otazne je, ake stanovisko k tomu zaujmeme. Predsa aj televizia nam ponuka dennodenne informacie, ktore maju podivne zdroje. Kazde vymyvanie mozgov treba odhalit, a to je na kazdom z nas, ako sa k tomu postavime, aky budeme mat nazor. Ja ho na tuto temu mam....

Mne nevadí konkrétny postoj, ale ten spôsob vyjadrenia postoja: "Ja ho na tuto temu mam...."
Nenapíšeš priamo nemám rád cigánov, nechcem tu arabov....a podobne. Nenapíšeš, že nechceš aby tu platila ústava, ľudské práva, alebo aby to platilo len pre nás, pre teba.
Deklaruješ že chceš aby sme tu boli rovnoprávni, ale nie čierni, či mulati.

Napíšem ti príklad môjho postoja k farebným, alebo veriacim.
Chýbal mi jeden šofér na rozvoz zákaziek k zákazníkom. Dozvedela sa o tom aj moja známa (biela) ktorej druh (slušný cigán) hľadal robotu. Pýtala sa ma či by som ho nezobral, veď ho dobre poznám.
Nekľučkoval som pred ňou a ani pred ním. Na rovinu som mu povedal, že ho nezoberiem lebo je cigán a nemôžem si to dovoliť. Radšej nechám ostatných presčasovať a zákazky nechám aj meškať. Je to menšie zlo, ako k nim posielať cigána. Viem ako by na moju firmu pozerali moji zákazníci a aj ako by na ich firmu pozerali ich zákazníci.
Je to tu tak a nič s tým nenarobíme, ale stavať sa k tomu, ako že ja nič a myslieť si svoje, je prinajmenšom nesprávne.
Slayer666
27.03.10,16:32
Mne nevadí konkrétny postoj, ale ten spôsob vyjadrenia postoja: "Ja ho na tuto temu mam...."
Nenapíšeš priamo nemám rád cigánov, nechcem tu arabov....a podobne. Nenapíšeš, že nechceš aby tu platila ústava, ľudské práva, alebo aby to platilo len pre nás, pre teba.
Deklaruješ že chceš aby sme tu boli rovnoprávni, ale nie čierni, či mulati.

Non sequitur. Vazne nevidim, ako to z jej prispevku vyplyva. Alebo som nepochopil tvoj prispevok?


Napíšem ti príklad môjho postoja k farebným, alebo veriacim.

Hovorí černoch belochovi:
- Ja keď sa narodím, som čierny. Keď sa zobudím, som čierny. Keď sa spálim, som čierny. Keď zomriem, budem čierny. No ty, keď sa narodíš, si ružový. Keď sa zobudíš, si biely. Keď sa spáliš, si červený. Keď ti je zle, si zelený. Keď ti je zima, si modrý. Keď zomrieš, budeš fialový. A ty máš tu drzosť nazývať má farebným?:D


Chýbal mi jeden šofér na rozvoz zákaziek k zákazníkom. Dozvedela sa o tom aj moja známa (biela) ktorej druh (slušný cigán) hľadal robotu. Pýtala sa ma či by som ho nezobral, veď ho dobre poznám.
Nekľučkoval som pred ňou a ani pred ním. Na rovinu som mu povedal, že ho nezoberiem lebo je cigán a nemôžem si to dovoliť. Radšej nechám ostatných presčasovať a zákazky nechám aj meškať. Je to menšie zlo, ako k nim posielať cigána. Viem ako by na moju firmu pozerali moji zákazníci a aj ako by na ich firmu pozerali ich zákazníci.

Zakaznikom sa nepaci, ak im dovezie zasielku Cigan. Preco? Mne by to napr. vobec nevadilo.
Laco-monter
27.03.10,16:40
Mne nevadí konkrétny postoj, ale ten spôsob vyjadrenia postoja: "Ja ho na tuto temu mam...."
Nenapíšeš priamo nemám rád cigánov, nechcem tu arabov....a podobne. Nenapíšeš, že nechceš aby tu platila ústava, ľudské práva, alebo aby to platilo len pre nás, pre teba.
Deklaruješ že chceš aby sme tu boli rovnoprávni, ale nie čierni, či mulati.

Napíšem ti príklad môjho postoja k farebným, alebo veriacim.
Chýbal mi jeden šofér na rozvoz zákaziek k zákazníkom. Dozvedela sa o tom aj moja známa (biela) ktorej druh (slušný cigán) hľadal robotu. Pýtala sa ma či by som ho nezobral, veď ho dobre poznám.
Nekľučkoval som pred ňou a ani pred ním. Na rovinu som mu povedal, že ho nezoberiem lebo je cigán a nemôžem si to dovoliť. Radšej nechám ostatných presčasovať a zákazky nechám aj meškať. Je to menšie zlo, ako k nim posielať cigána. Viem ako by na moju firmu pozerali moji zákazníci a aj ako by na ich firmu pozerali ich zákazníci.
Je to tu tak a nič s tým nenarobíme, ale stavať sa k tomu, ako že ja nič a myslieť si svoje, je prinajmenšom nesprávne.

Smerujeme ku ťažkej segregácii, kastovej spoločnosti a neznášanlivosti.

Bohužiaľ , na Slovensku je to tak.

A to si viac ako 80% občanov Slovenska nahovára,že rešpektuje kresťanské tradície.:eek:
wegamizi
27.03.10,17:02
Mne nevadí konkrétny postoj, ale ten spôsob vyjadrenia postoja: "Ja ho na tuto temu mam...."
Nenapíšeš priamo nemám rád cigánov, nechcem tu arabov....a podobne. Nenapíšeš, že nechceš aby tu platila ústava, ľudské práva, alebo aby to platilo len pre nás, pre teba.
Deklaruješ že chceš aby sme tu boli rovnoprávni, ale nie čierni, či mulati.

Napíšem ti príklad môjho postoja k farebným, alebo veriacim.
Chýbal mi jeden šofér na rozvoz zákaziek k zákazníkom. Dozvedela sa o tom aj moja známa (biela) ktorej druh (slušný cigán) hľadal robotu. Pýtala sa ma či by som ho nezobral, veď ho dobre poznám.
Nekľučkoval som pred ňou a ani pred ním. Na rovinu som mu povedal, že ho nezoberiem lebo je cigán a nemôžem si to dovoliť. Radšej nechám ostatných presčasovať a zákazky nechám aj meškať. Je to menšie zlo, ako k nim posielať cigána. Viem ako by na moju firmu pozerali moji zákazníci a aj ako by na ich firmu pozerali ich zákazníci.
Je to tu tak a nič s tým nenarobíme, ale stavať sa k tomu, ako že ja nič a myslieť si svoje, je prinajmenšom nesprávne.
Zobral si to trochu z hurta, ale nevadi, asi patris medzi ludi s prekypujucim temperamentom.
Nemala som vobec na mysli rozoberat, ci mi je cigan, cernoch, aziat a pod. sympaticky, chcela som upozornit na roznorodost zdrojov a informacii, ktore sa nam natiskaju mediami. Chcela som vediet, kto ma aky nazor na tieto informacie vo vseobecnosti a ako s nimi naraba. Mimochodom, mozno sa ti bude zdat teraz moja informacia divna. Vo februari som sa vratila z mesacneho pobytu z Argentiny a tam som pochopila temperament ciganov, nebudem rozpisovat preco. Doteraz som mala voci nim vyhrady, ale su mi svojim sposobom sympaticki. Temperament, zivelnost, radost, prirodzenost, muzikalnost atd. to sa mi na nich paci. Ale to je na inu temu
jar88
27.03.10,17:10
Zobral si to trochu z hurta, ale nevadi, asi patris medzi ludi s prekypujucim temperamentom.
Nemala som vobec na mysli rozoberat, ci mi je cigan, cernoch, aziat a pod. sympaticky, chcela som upozornit na roznorodost zdrojov a informacii, ktore sa nam natiskaju mediami. Chcela som vediet, kto ma aky nazor na tieto informacie vo vseobecnosti a ako s nimi naraba. Mimochodom, mozno sa ti bude zdat teraz moja informacia divna. Vo februari som sa vratila z mesacneho pobytu z Argentiny a tam som pochopila temperament ciganov, nebudem rozpisovat preco. Doteraz som mala voci nim vyhrady, ale su mi svojim sposobom sympaticki. Temperament, zivelnost, radost, prirodzenost, muzikalnost atd. to sa mi na nich paci. Ale to je na inu temu

Tak či tak sa tu bavíme o zadaní témy a o videu ktoré niečo, určitým spôsobom prezentuje.

K tomu niet čo dodať. Jednoducho je to tendenčne zamerané.
mariana11
28.03.10,06:20
Myslím, že musím vysvetliť, prečo som to sem dala.

Ja som mierumilovný človek. Nemám nič proti nikomu inej národnosti, rasy ...
Len mi to prišlo zaujímavé, keď som to videla. Ale aj ma trocha zamrazilo z toho, čo sa tam prezentovalo.
alabut
28.03.10,08:09
Osobne si myslim, ze za vsetkym je skromnost. Mohamedanovi, alebo ciganovi staci k stastiu malo. Mala chyza, flasa palenky, zdochnuty kon, vzdelanie minimalne a v chatrci vyrastie dvadsat novych skromnych. Pokial ludia chodili do krcmy, opiti plodili, dnes sa chodi do barov a na plesy a na party a namiesto poriadneho jednoducheho alkoholu nastupili ine, zlozite drogy. Pokial sa mna tyka kam smerujem? ... do krcmy. :-)

Nie je dolezite kedy, ale ze sa to udeje (Mohamed)
Slayer666
28.03.10,08:11
jar88
28.03.10,09:04
Myslím, že musím vysvetliť, prečo som to sem dala.

Ja som mierumilovný človek. Nemám nič proti nikomu inej národnosti, rasy ...
Len mi to prišlo zaujímavé, keď som to videla. Ale aj ma trocha zamrazilo z toho, čo sa tam prezentovalo.

Pekne si to dodatočne napísala, Vraj ťa to "tracha zamrzelo" a tak si to prezentovala svojim vlastným NADPISOM - kam smerujeme ?

No kam asi, do špinavého čierneho, flakačskeho sveta. To oni nám tu škodia a budú škodiť.

Nie je to pravda, škodíme si sami, svojim pokrytectvom, malomeštiactvom a falošným postojom k sociálnemu štátu. Bojíme sa otvorene a na rovinu povedať čo si naozaj myslíme a pritom sa nebojíme, čoho sa nevyhnutne dožijú naše deti.
Je to úbohosť sama.
alabut
28.03.10,10:24
Mne tie zvuky pripominali bujaru zabavu a nie krik trpiacich. Ze je peklo hlupost svedcia cirkevni hodnostari. Neboja sa nicoho, co Jezis zakazal. Pedofilia, bakchanalie, uzivanie si zivota svedci o tom, ze duchovni si chcu uzit na tomto svete, nie na opacnom :-)
abel
28.03.10,11:10
Mne nevadí konkrétny postoj, ale ten spôsob vyjadrenia postoja: "Ja ho na tuto temu mam...."
Nenapíšeš priamo nemám rád cigánov, nechcem tu arabov....a podobne. Nenapíšeš, že nechceš aby tu platila ústava, ľudské práva, alebo aby to platilo len pre nás, pre teba.
Deklaruješ že chceš aby sme tu boli rovnoprávni, ale nie čierni, či mulati.

Napíšem ti príklad môjho postoja k farebným, alebo veriacim.
Chýbal mi jeden šofér na rozvoz zákaziek k zákazníkom. Dozvedela sa o tom aj moja známa (biela) ktorej druh (slušný cigán) hľadal robotu. Pýtala sa ma či by som ho nezobral, veď ho dobre poznám.
Nekľučkoval som pred ňou a ani pred ním. Na rovinu som mu povedal, že ho nezoberiem lebo je cigán a nemôžem si to dovoliť. Radšej nechám ostatných presčasovať a zákazky nechám aj meškať. Je to menšie zlo, ako k nim posielať cigána. Viem ako by na moju firmu pozerali moji zákazníci a aj ako by na ich firmu pozerali ich zákazníci.
Je to tu tak a nič s tým nenarobíme, ale stavať sa k tomu, ako že ja nič a myslieť si svoje, je prinajmenšom nesprávne.

Vidíš, a ani si neuvedomuješ, akú robíš chybu. Keby si ho zamestnal, musel by pracovať a nemal by toľko času milovať a množiť sa. Ty ale necháš radšej nadčasovať bielych, ktorí potom prídu unavení z práce a nemajú na túto činnosť už síl. Preto to tak vypadá s tými percentami fertility, ako to je.

A Marianka mimochodom nepíše, že ju zamrzelo, že to sem dala, ale že ju z toho príspevku trocha zamrazilo ;)


Myslím, že musím vysvetliť, prečo som to sem dala.

Ja som mierumilovný človek. Nemám nič proti nikomu inej národnosti, rasy ...
Len mi to prišlo zaujímavé, keď som to videla. Ale aj ma trocha zamrazilo z toho, čo sa tam prezentovalo.
Slayer666
28.03.10,11:33
Mne tie zvuky pripominali bujaru zabavu a nie krik trpiacich. Ze je peklo hlupost svedcia cirkevni hodnostari. Neboja sa nicoho, co Jezis zakazal. Pedofilia, bakchanalie, uzivanie si zivota svedci o tom, ze duchovni si chcu uzit na tomto svete, nie na opacnom :-)

Aj tak sa to da povedat. Ja som vsak chcel poukazat na to, ze na youtube a vobec v mediach, na internete, v knizkach a pod., sa dozvieme vseliake informacie a ze vobec nemusia byt pravdive. Toto s tym peklom je znamy (a vymysleny) mytus, ktory vznikol po tom vrte na Kole.
mariana11
28.03.10,12:26
Nechcela som takúto debatu. Len sa mi to videlo zaujímavé tak som sa s tým chcela podeliť aj s vami.
Ale teda nedá mi k tomu niečo povedať. Neviem ako je to s pôrodnosťou islamistov v európe, ale to že porodnosť europanov klesá je nepopierateľné. Pripájam jeden úrivok z článku "Rodina v ohrození – výzva pre sociálne vedy"

V západnej Európe a v Severnej Amerike dochádza k zásadným zmenám
v demografickom správaní obyvateľstva a k oslabeniu nukleárnej rodiny už skôr, od
druhej polovice 60. rokov 20. storočia. Tento vývin dosiahol také rozmery, že sa v
odborných kruhoch už otvorene hovorí o možnosti zániku európskej kultúry a civilizácie
a jej vystriedania inými kultúrami.

Kto by chcel môže si to pozrieť celé.

http://www.infostat.sk/vdc/pdf/rodina.pdf
buchač
28.03.10,12:27
Tak aby ste vedeli, dnes večer manželovi napustím vaňu, otvorím vínko, zapálim sviečky a ide sa na to...a beriem aj kopirák, chcem aspoň dvojčatá :)
Už len to by mi chýbalo, aby na našom valale za 50 rokov pri miestnej krčme stála mešita, tak to veru nie, idú sa robiť poriadky :D.

Danushka nerieš ....výhovorky .....

Mešita , nemešita ...budhov chrám , či vzývanie Ra ....všetko na jedno kopyto ...

Aj tak by si na vec išla ...:D:D:D:D:D:D:D:D
wegamizi
28.03.10,13:46
Pekne si to dodatočne napísala, Vraj ťa to "tracha zamrzelo" a tak si to prezentovala svojim vlastným NADPISOM - kam smerujeme ?

No kam asi, do špinavého čierneho, flakačskeho sveta. To oni nám tu škodia a budú škodiť.

Nie je to pravda, škodíme si sami, svojim pokrytectvom, malomeštiactvom a falošným postojom k sociálnemu štátu. Bojíme sa otvorene a na rovinu povedať čo si naozaj myslíme a pritom sa nebojíme, čoho sa nevyhnutne dožijú naše deti.
Je to úbohosť sama.
Nemyslim si, ze kto ma iny nazor, ako ten, ktory chces pocut mozno ty, je pokrytec a malomestiak. Ja som naopak velmi otvoreny a priamy clovek, ale vzdy zvazujem. Nikto nedal pravo nikomu sudit a posudzovat, ba i odsudzovat. Ja napriklad neuznavam krizenie ras, ale to je moj nazor. Som preto malomestiak a pokrytec? Ved sa to deje. Myslim, ze treba pochopit filozofiu a povod kazdej viery, tam je zaklad porozumenia niektorych javov.
tetrisss
28.03.10,14:12
Tiez si osobne myslim, ze krizenie ras nie je vobec dobre a nie len ras, ale ani celkom odlisnych kultur. Nic dobre to neprinasa, co sa tyka islamu, je chyba europanov, ktorym boli ich ruky / ludi vyznavajucich islam/ dobre na vykonavanie podradnych robot a teraz su tu a ich potomkovia tak isto, s tym uz nic nenarobime. Nakoniec aj nasa snaha o nasilne prinasanie nasich vydobytkov a prav asi nie je vobec spravna, mali sme ich nechat zit svoj zivot a ani sa tym smerom nepozriet, ale to je uz teraz aj tak jedno.
bettylou
19.05.10,18:37
mimotemy

kríženie rás prináša nové kombinácie génov a novú inteligenciu. zabraňuje degenerácii ľudí.
viď prečo si mládenci hľadajú frajerku z inej dediny, aby bolo isté že nie sú pokrvní príbuzní - a to len z histórie. (jak básnikom chutná život)

mladí nie sú takí konzervatívni, ale presne preto sa v tých arabských krajinách mlátia. Lebo výchovu má v rukách matka - čo vychová to je. A oni ich učia tej nenávisti voči druhým. Ale decká sú múdre. Nedajú si hocičo nabulikať.

žila som 5 rokov v Austrálii. A tam tiež spodné vrstvy podnecujú rasovú nenávisť a tí hore sa to snažia dať nejako dokopy, aby sa im tam všetkým dobre žilo. Učia ich tolerancii a úcte k človeku a NIE k úcte k nejakému náboženstvu alebo strane, alebo národu. A to sa mi na Austrálčanoch páči. Že vedia koho si zvoliť - ľudí.
Vzdelanie žien nie je dôležité preto, aby sa vyrovnali mužom a robili politiku, ale aby mali vedomosti ako vychovávať svojich synov a dcéry, aby títo vedeli spolu žiť v mieri a vo vzájomnom rešpektovaní sa navzájom. Nie, aby rešpektovali bludy zo strachu z autorít - či už náboženstva alebo politiky alebo rasy.
Aby nebolo ponižovanie a bieda realitou.
wegamizi
20.05.10,04:40
Australia je uz davno multikulturna spolocnost, ale domorodemu obyvatelstvu dali tiez dobre " na frak". Co sa tyka cloveka napr. zo Slovenska, nema to iste postavenie ako napr. clovek z Indie, alebo z Ciny. Moji synovia zili v Sydney tiez 6 rokov, aj som ich par krat navstivila, takze mohla som vidiet a pocut skutocnu realitu. To, ze ludia su tam mili, laskavi, privetivi, tolerantni atd., to je fakt, ale to je na inu temu.
Laco-monter
20.05.10,04:53
Si mi sympatická wegamizi a beriem ťa skoro ako priateľa, ale nemôžem súhlasiť s tvojim postojom.
Ak sa k tomu budeme stavať podobne ako ty, tak tu za pár rokov máme občiansku vojnu so všetkým čo to prináša.

Za pár rokov tu budeme mať občianskú vojnu,proti rýchlozbohatlikom, zdieračom a tzv.tiežpodnikateĺom čo zdierajú národ.

Týchto treba vyhnať zo Slovenska , inak dobre nebude !

Prečo, a z akého dovodu sa darebáci prehrabávajú v nakradnutých milionoch a pracujúci človek žije z ruky do ust a niekedy ani to nie.! ?

Sú menejhodnotní tí ľudia, čo pracujú za 3 € na hodinu ???
misomiso
20.05.10,16:36
mimotemy

kríženie rás prináša nové kombinácie génov a novú inteligenciu. zabraňuje degenerácii ľudí.



Krizenie ras a genov je urcite nie len prospesne, ale aj prijemne a zabavne, no krizenie kultur je dost nebezpecna zalezitost.
bettylou
21.05.10,12:14
Krizenie ras a genov je urcite nie len prospesne, ale aj prijemne a zabavne, no krizenie kultur je dost nebezpecna zalezitost.

nebezpečná v čom?
wegamizi
21.05.10,13:41
# Strata jedinečnosti: rasové miešanie likviduje jedinečnú identitu národa a rasy. David Lane napríklad povedal:

„Ľudia, ktorí dovolia inej rase žiť spoločne s nimi, zaniknú, pretože nevyhnutným výsledkom rasovej integrácie je kríženie rás medzi sebou, ktoré ničí jedinečnosť a exkluzivitu rasy. (...) Nie je konštruktívne nenávidieť ostatné rasy, alebo dokonca zmiešané rasy. No separácia je podmienkou zachovania rasy vlastnej.“
Slayer666
21.05.10,14:45
nebezpečná v čom?

Aj mna by zaujimalo.


Nie je konštruktívne nenávidieť ostatné rasy, alebo dokonca zmiešané rasy. No separácia je podmienkou zachovania rasy vlastnej.“ Strata jedinečnosti: rasové miešanie likviduje jedinečnú identitu národa a rasy. David Lane napríklad povedal:

Rasa....rasa, rasa, rasa, rasa...ked nebudes cisty, kamo, tak zhori svet a vsetkych nas caka vecne zatratenie, bu bu bu. Bryndzove halusky, cardas, fujara a tak dalej - nasa pycha. Nevdacime za to prve tak trochu aj Valachom, za to druhe Ciganom a za to tretie tak trochu aj Turkom? Jazz, rai, samba, flamenco - ake to narodne symboly! Nevznikli ale miesanim vsetkeho mozneho z kazdeho kutu tejto planety?

Btw. David Eden Lane? Pekne.


„Ľudia, ktorí dovolia inej rase žiť spoločne s nimi, zaniknú, pretože nevyhnutným výsledkom rasovej integrácie je kríženie rás medzi sebou, ktoré ničí jedinečnosť a exkluzivitu rasy. (...) Nie je konštruktívne nenávidieť ostatné rasy, alebo dokonca zmiešané rasy. No separácia je podmienkou zachovania rasy vlastnej.“

Takze sa pomiesame a potom co? To je farba pokozky, tvar nosa a farba vlasov, co nas definuje ako ludi? Nechapem pointu tohto celeho.
stormcatcher
21.05.10,15:03
ucelovo do pekla
16lukasko
21.05.10,15:37
podla mna tu je toto video správne! Treba to vidieť a zamyslieť sa.
wegamizi
21.05.10,22:15
Aj mna by zaujimalo.



Rasa....rasa, rasa, rasa, rasa...ked nebudes cisty, kamo, tak zhori svet a vsetkych nas caka vecne zatratenie, bu bu bu. Bryndzove halusky, cardas, fujara a tak dalej - nasa pycha. Nevdacime za to prve tak trochu aj Valachom, za to druhe Ciganom a za to tretie tak trochu aj Turkom? Jazz, rai, samba, flamenco - ake to narodne symboly! Nevznikli ale miesanim vsetkeho mozneho z kazdeho kutu tejto planety?

Btw. David Eden Lane? Pekne.



Takze sa pomiesame a potom co? To je farba pokozky, tvar nosa a farba vlasov, co nas definuje ako ludi? Nechapem pointu tohto celeho.
Tak teda sorry, ja nehovorim o vplyvoch v umeni. To je ina parketa. Otazka: Ako sa adaptuje, realizuje a uplatnuje napr. slovenka, ale ako manzelka v arabskom svete? Odpoved: Nijako. Takze...? Pokial nekonvertuje na ich vieru.
Slayer666
22.05.10,06:01
Tu nejde o umenie, ale kulturu vseobecne. Ten citat hovoril aj o identite naroda a s tym jednoznacne kultura suvisi, nie?

Suhlasim s tym, ze ak sa budeme ''miesat'', taka nasa ''rasa'' strati svoju jedinecnost. Akurat, no a co? Co na tom zalezi, akej sme farby?? Nemam rad napady tohto druhu, lebo vacsinou mam pocit, ze ti ludia nam podsuvaju choru myslienku, ze jedine, co definuje nasu identitu je prislusnost k nejakej rase ci narodu. A to je do neba volajuca kravina. Ak sa zoznamim s neznamym clovekom, tak to, ci sa z nas stanu kamarati, zavisi od toho, aky som ako clovek a nie ci som ruzovy, purpurovy alebo okrovy, alebo ci som Slovak, Fin alebo Madar.

Pokial ide o Slovenku vydatu v arabskom svete. Nuz arabsky svet je roznorody, a tiez od jej uplatnenia zavisi, ako sa chce uplatnit. Ale predpokladam, ze to myslis nejak takto:

Slovenka Ludmila sa na Slovensku zamiluje do Araba, ktory tu napr. studuje. Vezmu sa a po skole s nim odcestuje do Libye. V Libyi sa jej manzel ''premeni'' na zleho moslima, pre ktoreho je jeho zena iba handra. Pracu jej nikto neda, nikto jej nepomoze, pokial nekonvertuje na Islam. Takze nejak takto? Trochu romanticka predstava, ale budis (iste, su taketo zaznamenane pripady, ale usudzovat, ze vsetci moslimovia su taki, by bolo unahlene).

Ty teda vravis, ze pricinou je miesanie kultur. Ja si myslim opak. Problem spociva v tom, ze ta kultura, do ktorej ona prisla, ju nenechala ''zit medzi nimi'' ako Slovenku. Pozadovali, aby sa z nej stala jedna z nich a nechceli prijat nic nove, co by ona mohla priniest. Kym sa z nej nestala Arabka, nechceli s nou nic mat. V tebou nastolenom pripade neslo vobec o rasu, takze sa mohla ''premenit''. Ibaze je jasne, ze Slovenka vyzera navonok trochu inak, ako Arabka. Mozme si vymysliet aj napriklad zlu Angelique z Konga, ktora pride medzi dobrych Svedov a ti, vystraseni, co by to mohlo urobit s ich identitov, ju neprijmu. A kedze ju v tme nevidno a oni keby stali nahi pred stenou, by ich tiez nebolo vidno, tak tu pre nu nie je moznost ''prisposobit sa''.

Ale je naozaj problem v Ludmile a Angelique? Nie. Problem je v tom zvysku, ktory je xenofobny a paranoidny. Iste, nejake kompromisy by museli urobit aj nase dve slecny, ale aby jedna bola vopred odsudena na odmietnutie a druha by sa musela zmenit cela? To sa mi nezda v poriadku. Naozaj tu nevidim ako problem miesanie, miesanie len odhalilo problem, ktory je hlbsi a je v tej vacsinovej kulture.
wegamizi
22.05.10,11:15
V konecnom dosledku ide teda o cloveka ako takeho, o jeho charakter a jeho urovni. Pri nadvazovani kontaktov a znamosti neriesim kulturu, ani rasu, to ma vobec neirituje. Naopak, rada cestujem a spoznavam ine kultury a tradicie. Ale s tym miesanim kultur ( nie umenia ) by som asi dlho polemizovala. Nechame to tak, radsej daj typ na nejaku dobru muzicku, ako napr. si dal Nightwish.