joevi
26.03.10,16:45
ahoj lidicky

chcel by som sa vas spytat na jednu vec,mam 4 byty,a 2 som zobral pred 3 rokmy na 100% uver,a vypada to tak ze by som sa potreboval zbavit 2 bytov
otazka je,ze keby som prestal splacat uver(momentalne som si vybavil 6 mesacny odklad splatok) presgtal platit uver,najomne .....bol by som neplatic......:D
po akom dlhom case by po mne sli exekutori?? co sa tyka hypouveru a najomneho....
ked prestanem platit banke,banka si vezme len tie 2 nie??na moje dalsie 2 mi siahnut nemoze,nie??
ak budem neplatic na najomnom,dlh bude iba na danej nehnutelnosti??alebo to bude nejaky pan exekutor vymahat aj nadalej??
:confused:
mate niekto s tym skusenosti alebo info(napr znamy??)
VieraM
26.03.10,15:56
Najschodnejšia cesta je dohodnúť sa s bankou a byty sám predať a vyplatiť úver. V prípade že nebudete splácať úver a nájomné, začnú narastať penále a pokuty /treba pozrieť čo je v zmluve/.
Veriteľ svoje pohľadávky uplatní vprvom rade na súde. Vzniknú vám ďalšie súdne trovy ktoré platí dlžník. Veriteľ bude určite zastúpený právnym zástupcom, náklady na právne zastúpenie platí dlžník. Potom sa pohľadávka postúpi exekútorovi, kde platí dlžník trovy exekúcie. Veľmi často sa stáva že úroky a trovy exekúcie vysoko prevyšujú samotnú istinu.
Navrhujem iné riešenie ako čakať na exekúciu.
kaco11
29.03.10,06:28
a exekutor moze siahnut na vsetok tvoj majetok na vyplatenie pohladavok.
dalid
29.03.10,07:53
Je tu este jedna vec, ktora ta nenapadla. Ak takymto sposobom prestanes splacat uver, nebudes komunikovat s bankou a pod. dostanes sa nejaky bankovy register neplaticov (neviem presne ako sa to vola). V buducnosti ked budes potrebovat nejaky uver, tak kazba bankova (neviem ci aj nebankova tam maju pristup) institucia uvidi, ze si bol neplatic a bud ti odmietnu poskytnut uver, alebo si riziko zarataju do urokov... :(
dstopka
29.03.10,20:17
No osobne odpoúčam voliť iný spôsob, byt prenajť, alebo predať a vyplatiť úver, na konkrétne riešenie je malo podrobností, ale určite sa to dá riešiť aj inak ako prestať splácať... to už beriem, len ako naozaj krajné a extrémne riešenie...
dalid
31.03.10,07:52
Kristína Čizmadiová
15.03.11,07:22
Dobry den,

potrebujem radu ohladne prenajmu nehnutelnosti. Prave somukoncila zmluvu o prenajme s podnajomnikom, ktory mi neplatil najomne vobec. Nespolieham sa na splatkovy kalendar, lebo sa stale vyhovara. Chcela by som ho dat na sud. Prosim poradte mi, ci mam podat trestne oznamenie, alebo navrh na platobny prikaz? Prosim napiste podrobny postup a prilozte mi aj vzor resp. link, ako by to malo vyzerat. Dakujem za radu