boitana
11.10.05,17:12
ahojte,prosim neviete mi poradit kde by som sa dostala k cenam PHM,lebo od 7 mesiaca uz sa neda najst na internet ceny SLOVNAFTU, neviete mi poradit nejaku stranku,alebo ako sa k nim dostat? dakujem
Braňo
11.10.05,16:00
Už to tu bolo riešené, aktuálne ceny podľa pumpy nájdeš na www.natankuj.sk
:p
pyton
11.10.05,16:56
No ale ja tam vidím len dnešné, takže to moc nepomôže.
Paula
11.10.05,17:00
No ale ja tam vidím len dnešné, takže to moc nepomôže.Potom už len rada: Zisti si, za koľko nakupovalo tvoje okolie (podnikateľské,resp. nepodnikateľské), tak to robí mnoho ľudí :) .
ik-a
11.10.05,17:09
No ale ja tam vidím len dnešné, takže to moc nepomôže.
Chod cez vyhladavanie. Zobrazi sa ti tam rozbalovacia ponuka. Zadas kraj a pohonnu hmotu aku chces zistit. Potom sa ti rozbali cely mesiac.
Napr. toto je pre Bratislavsky kraj. http://www.natankuj.sk/?go=hladaj&benzin=2
andrej_rv
11.10.05,17:11
Potom už len rada: Zisti si, za koľko nakupovalo tvoje okolie (podnikateľské,resp. nepodnikateľské), tak to robí mnoho ľudí :) .To by sa dalo, ak by mu niekto z okolia dal doklad o cene - bločky. Ináč DÚ cenu bude zrejme spochybňovať.
Jedno z riešení je dohodnúť sa s nájomcom čerpacej stanice o poskytnutí prehľadu zmien cien za určité obdobie. Po potvrdení predajcom by nemal byť problém s jeho akceptovaním zo strany DÚ.
Druhé riešenie je využiť dekádny prehľad priemerných cien PHL (benzín 95, 98 a nafta), ktorý začal zverejňovať Štatistický úrad SR - zatiaľ sú tam priemerné ceny k 20.9. a 3.10.2005: http://www.statistics.sk/webdata/slov/tabulky/benz/benz05.htm
Keďže ide o oficiálny štatistický údaj, hádam DÚ voči jeho použitiu pre účely výpočtu cestovných náhrad nebude namietať.
Paula
11.10.05,17:20
Keďže ide o oficiálny štatistický údaj, hádam DÚ voči jeho použitiu pre účely výpočtu cestovných náhrad nebude namietať.A tam je pes zakopaný...........spätne vyrábať a obhajovať výdavky (náklady) podľa priemeriek zverejňovaných na internete je ťažšie, než mať preukázateľný doklad o nákupe . Už sme o tom svojho času dosť debatovali :).
andrej_rv
11.10.05,17:36
A tam je pes zakopaný...........spätne vyrábať a obhajovať výdavky (náklady) podľa priemeriek zverejňovaných na internete je ťažšie, než mať preukázateľný doklad o nákupe . Už sme o tom svojho času dosť debatovali :).Samozrejme, Paula, že máš pravdu - najčistejšie riešenie je pripnúť bloček. Ale zase vieme, ako to je - bločky sa občas potratia...:) Na druhej strane údaje zo stránky Slovnaftu (v podstate tiež priemerné ceny, lebo podľa čerpadiel boli zato rozdiely) DÚ akceptoval bez pripomienok. A zase keď je priamo v zákone o cestovných náhradách veta: ...ceny PHL platné v čase použitia vozidla... (nie ich nákupu), je tu určitý priestor na použitie napr. priemerných štatistických cien v príslušnom období. A škoda by to bolo nevyužiť - prípadný pomer riziko/prínos si musí zvážiť sám.