DominikaP
26.03.10,17:12
dobrý deň,
poprosila by som o radu....ak živnostník chce dať do nákladov faktúry za pevnú linku + internet...a boli hradené z manželkinho účtu..je to možné ak k účtovníctvu priloží manželkine výpisy z účtu??

dakujem
ego.mc
26.03.10,18:50
Možné je všetko.:)
Ale ako dokáže, že to platil on a nie manželka?
doktor01
26.03.10,19:11
Podľa mňa je to podobne ako keď zamestnanec nakupuje pre firmu a úhradu vykonáva súkromnou kartou. V tomto prípade sa to rieši výdavkovým poklad. dokladom (ako vydaná hotovosť pre zamestnanca- podnikateľa) bez ohľadu na vlastníka účtu z ktorého bola úhrada vykonaná. Keďže nie je možne zaúčtovať úhradu z účtu zamestnanca (manželky) zaúčtuje sa to ako úhrada v hotovosti. To je bežná prax na Slovensku.
Anna123
07.06.10,11:25
Dobrý deň, zachytila som informáciu, že úhrady faktúr už nemožno realizovať v hotovosti ale neviem od akej fin. čiastky. Platí už toto nariadenie?
Lenka1979
07.06.10,11:30
Dobrý deň, zachytila som informáciu, že úhrady faktúr už nemožno realizovať v hotovosti ale neviem od akej fin. čiastky. Platí už toto nariadenie?

kuk do tejto témy:

http://www.porada.sk/t87509-p12-potrebujem-registracnu-pokladnicu.html
rodina1
07.06.10,11:33
Dobrý deň, zachytila som informáciu, že úhrady faktúr už nemožno realizovať v hotovosti ale neviem od akej fin. čiastky. Platí už toto nariadenie?
Zatiaľ je to ešte možné. Avšak od 1.1.2011, má povinnosť každý príjem a výdaj uskutočníť prostredníctvom elektronickej registračnej pokladnice.
Anna123
07.06.10,11:50
Tá informácia znela, že faktúry napr. nad 2000 € už nebude možné zaplatiť v hotovosti ale len cez účet v banke. Takže to neplatí. Ďakujem.
veeronika
14.06.10,07:40
prepáčte, že vstupujem do témy,

vystavené faktúry + PPD o ich úhrade v hotovosti - účtujem s PPD aj keď máme ERP, jeden mi povedal, že to je správne, no iný povedal, že musím len s ERP dokladom účtovať,
prosím čo je teda správne podľa zákona? ďakujem za odpoveď
rodina1
14.06.10,07:51
prepáčte, že vstupujem do témy,

vystavené faktúry + PPD o ich úhrade v hotovosti - účtujem s PPD aj keď máme ERP, nemal by byť doklad z tejto pokladne, alebo môže byť len PPD ?
Zákon č. 289/2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice:


§ 18
Prechodné ustanovenia
(1) Podnikateľ, ktorý má povinnosť používať elektronickú
registračnú pokladnicu na evidenciu tržieb,
môže používať elektronickú registračnú pokladnicu
podľa doterajšieho predpisu21) najneskôr do 31. decembra
2010. Pri používaní takejto elektronickej registračnej
pokladnice podnikateľ postupuje podľa doterajšieho
predpisu21) najneskôr do 31. decembra 2010.

Odvolávka pod čiarou znie: 21) Vyhláška Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 55/1994 Z. z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v znení neskorších predpisov.
To znamená, ak ste začali používať elektronickú registračnú pokladnicu pred účinnosťou tohto zákona (postupovali ste podľa Vyhlášky Ministerstva financií Slovenskej republikyč. 55/1994 Z. z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou), vaša povinnosť vystavovať doklad prostredníctvom elektronickej registračnej pokladnice vzniká od 1. 1. 2011.