holubbn
26.03.10,18:23
Dobry den chcem sa opitať
ked chcem začať podnikať ako spravca sieti pc a programou
to je inštalovať windovsi do zakladnych školach zdravotnich stredisk a kancelariach
musim čo vybaviť ? zivnosť mam ako murar ,no budem potrebovať asi nejky kurz na pc ?
Ovladam pc velmi dobre .
Co treba k tomu ?
dik.
BLINDSIDE
26.03.10,17:56
živnosť na počítačové služby a ked PC ovládaš dobre, kurz si robiť nemusíš, radšej prostriedky investuj do vzdelávania sa v gramatike :)
padro
26.03.10,18:15
neviem ci sa zasmiat alebo plakat
BLINDSIDE
26.03.10,18:20
To už prečo ?
holubbn
26.03.10,18:22
No tak vy ste machri
to je porada
padro
26.03.10,19:24
no holubbn by sa mal ist na tu zakladnu skolu doucit gramatiku miesto instalovania winu... holubbn ty si myslis ze na tej skole nemaju informatika? nainstalovat win by mohol zvladnut este.
holubbn
26.03.10,19:55
No to nemaju žena kde uči maju 30 počitačov a vsetke su zavirene ,že to nema kdo spraviť nikdo zadarmo tam robiť nebude inštalacie .
Asi tak vi premudrelci .:cool:
zk24
26.03.10,20:06
mimotemy nepaci sa mi utocenie na niekoho za to, ze neovlada gramatiku. To je ako keby ste mu odpovedali osobne a vysmiali ho, ze dobre nepocuje...

Je to detinske...

A pytal sa na radu ohladne instalovania pocitacov, nie vyucby slovenskeho jazyka....
holubbn
26.03.10,20:08
ano dik zk24 .
holubbn
26.03.10,20:09
je to detinske to su ti zbabelci ktory sa vedia posmievať s chyb z druhych .
padro
26.03.10,20:10
no ved ja niesom zjadny slovencinar, ani gramatika mi velmi nesla, ale toto sa mi zdalo uz vela :) ... a kto tam uci tu informatiku potom? co tam este robi?
Ice dive
26.03.10,20:45
Dobry den chcem sa opitať
ked chcem začať podnikať ako spravca sieti pc a programou
to je inštalovať windovsi do zakladnych školach zdravotnich stredisk a kancelariach
musim čo vybaviť ? zivnosť mam ako murar ,no budem potrebovať asi nejky kurz na pc ?
Ovladam pc velmi dobre .
Co treba k tomu ?
dik.
V prvom rade si všetko najprv dobre premysli, a napíš si podnikateľský plán, kde budeš svoje služby ponúkať, akú pridanú hodnotu budeš schopný klientom ponúknuť, kto je tvojou cieľovou skupinou a ako ju oslovíš... no a samozrejme čo za svoje služby budeš pýtať...

keď to budeš mať všetko spísané, tak by si mal navštíviť živnostenský úrad, rozšíriť si živnosť o potrebné predmety podnikania (napr. okrem inštalovania Winu, môžeš predávať aj software na základe zmluvy s autorom, predávať hardware komponenty - keďže sa ťa to ľudia môžu pri tvojej práci na to spýtať či nevieš kde čo a dobre zohnať... hneď im to môžeš aj ponúknuť, že u teba si môžu kúpiť najnovší comp, myš klávesnicu, poskytovanie internetu....)
Po živnostenskom oznámiť na DU rozšírenie svojej činnosti o doplnené predmety podnikania...
Ešte by som si zistil po právnej stránke ako to je, či vôbec môžeš robiť takúto prácu - myslím tým chodiť a inštalovať program za peniaze, nakoľko veľa ľudí nemá oficiálne verzie... t.j. čo by si musel spraviť ak by si na takéhoto klienta natrafil, resp. čo by si mu preinšaloval, keď on by originál soft s licenciou nemal..

Avšak ak chceš ísť do tohto podnikania len preto, že žena má v práci 30 zavírených počítačov, tak by som sa ešte zamyslel, či má zmysel do tohto podnikania vôbec ísť, ak toto má byť tvoj jediný klient - nakoľko preinštalovanie PC zvláda väčšina ľudí viac menej samostatne poprípade to dá spraviť za flašu červeného susedovi... tak aby si nebol prekvapený, že po odvírovaní nebudeš mať veľa roboty v tejto oblasti a ešte na tvoju ženu bude na škole každý pozerať, ako si nekresťansky očakával za svoju prácu od školy, ktorá nemá peniaze na zvyš aj dajakú plácu...
BLINDSIDE
27.03.10,13:21
Ono vo vacsine pripadov byvaju vidiny jednoducheho zarobku. Ale vzdy tam nejaky aspekt ostane na ktory sa zabudlo a uz sa to zacina raketovym tempom komplikovat... Postupom casu sa zarobok stava prilezitosnou pracou a nasledne neostava ani na povinne odvody a vznikaju nedoplatky v mylnej nadeji ze nieco sa pritrafi a doplati sa to nekor. Na vsetko sa treba divat realne. Nic nie je take jednoche, keby ano tak kazdy by podnikal kazdy by sa mal dobre a nikto by nepotreboval pracovat.
Laco-monter
27.03.10,13:30
Dobry den chcem sa opitať
ked chcem začať podnikať ako spravca sieti pc a programou
to je inštalovať windovsi do zakladnych školach zdravotnich stredisk a kancelariach
musim čo vybaviť ? zivnosť mam ako murar ,no budem potrebovať asi nejky kurz na pc ?
Ovladam pc velmi dobre .
Co treba k tomu ?
dik.
Tak toto je iná odvaha (!).:eek:

Čo ja poznám ľudí z informatickej branže,poniektorí majú aj dve vysoké školy.
Tituly RNDr. a pod.
Čo je však podstatné ovládajú angličtinu na profesionalnej urovni, a tiež ovládajú min.2 programovacie jazyky.
Takže zo živnosťou murár asi tak predávať PC-hry,prip. prislušenstvo k PC a možno aj tie "windovsi".
sfinks
27.03.10,15:18
Tak toto je iná odvaha (!).:eek:

Čo ja poznám ľudí z informatickej branže,poniektorí majú aj dve vysoké školy.
Tituly RNDr. a pod.
Čo je však podstatné ovládajú angličtinu na profesionalnej urovni, a tiež ovládajú min.2 programovacie jazyky.
Takže zo živnosťou murár asi tak predávať PC-hry,prip. prislušenstvo k PC a možno aj tie "windovsi".

Na to ak si sikovny neptorebujes vysku, az ta to bavi tak preco nie ... a instalovat system neije ve vsetko ... dolezitejsia je sprava ...
Laco-monter
27.03.10,15:33
mimotemy nepaci sa mi utocenie na niekoho za to, ze neovlada gramatiku. To je ako keby ste mu odpovedali osobne a vysmiali ho, ze dobre nepocuje...

Je to detinske...

A pytal sa na radu ohladne instalovania pocitacov, nie vyucby slovenskeho jazyka....

Práveže detinské je robiť hrubé gramatické chyby.

Je to učivo I.st. základnej školy.

Ovládať gramatiku patrí ku kultúre každého človeka, rovnako ako chodiť umytý, pekne oblečený.
Ice dive
27.03.10,19:17
Práveže detinské je robiť hrubé gramatické chyby.

Je to učivo I.st. základnej školy.

Ovládať gramatiku patrí ku kultúre každého človeka, rovnako ako chodiť umytý, pekne oblečený.
No len najväčší paradox býva, keď človek s dvoma výškami 3 doktorátmi, plynulými 5 svetovými jazykmi cvaká každé ráno o 8:00 dochádzku a čaká každý mesiac na výplatu...

Spomenul som si na prípad, keď v polovici 90 tych rokov, bola v televízii jedna reportáž, o daňovej kontrole u jedného rómskeho podnikateľa, ktorý býbal v maringotke, na účte mal cez 5 mega, dva mercedesy, a daňovej kontrole predložil ako účtovnú dokumentáciu zošit formátu A5 "však všetko mám tunak..."...

ono častokrát ľudia, ktorí si neuvedomujú všetky riziká a dôsledky sú úspešnejší ako tí, ktorí myslia o tri kroky vpred...
Rozalka
27.03.10,19:29
mimotemy nepaci sa mi utocenie na niekoho za to, ze neovlada gramatiku. To je ako keby ste mu odpovedali osobne a vysmiali ho, ze dobre nepocuje...

Je to detinske...

A pytal sa na radu ohladne instalovania pocitacov, nie vyucby slovenskeho jazyka....
mimotemy
Prepáč zk24, ale nenaučiť sa gramatiku alebo nepočuť dobre - to sú dve rôzne oblasti.
Ak niekto nepočuje alebo len slabo, nemôže to nijako ovplyvniť.
Ale ak niekto chodil do školy (a to sme chodili všetci, veď tu platí povinná školská dochádzka), tak by mal ovládať svoju materinskú reč.
zk24
27.03.10,19:36
mimotemy

a co dyslexia a dysgrafia? Ok, ja neobhaujem to, ze niekto robi chyby, ale neurazam, ked nepoznam pricinu toho, preco ich robi. Kamaratka je manazerka na vysokom poste, 90 percent dna hovori inou recou, precita 2 knihy tyzdenne a je dizlekticka. Vzdy musi pouzivat MS word, aby jej opravil chyby... Dokaze vynechat aj 2 pismenka z 5-pismenoveho slova, a ked si to aj 5x po sebe precita, tu chybu tam nevidi.

Ok, sudme vsetci vsetkych....

Mozno, keby som isty cas zila v Anglicku a chcela sa na nejakom portali opytat, asi by mi neprislo vhod, keby si utahovali ze neviem dokonale anglicky....

Ja viem, ze teraz fantazirujem a vymyslam scenare, ale kym nepoznam detail situacie, nesudim.
Laco-monter
27.03.10,19:42
mimotemy

a co dizlexia? Ok, ja neobhaujem to, ze niekto robi chyby, ale neurazam, ked nepoznam pricinu toho, preco ich robi. Kamaratka je manazerka na vysokom poste, 90 percent dna hovori inou recou, precita 2 knihy tyzdenne a je dizlekticka. Vzdy musi pouzivat MS word, aby jej opravil chyby... Dokaze vynechat aj 2 pismenka z 5-pismenoveho slova, a ked si to aj 5x po sebe precita, tu chybu tam nevidi.

Ok, sudme vsetci vsetkych....

Mozno, keby som isty cas zila v Anglicku a chcela sa na nejakom portali opytat, asi by mi neprislo vhod, keby si utahovali ze neviem dokonale anglicky....

Ja viem, ze teraz fantazirujem a vymyslam scenare, ale kym nepoznam detail situacie, nesudim.

Aj v angličtine sa dá rozlíšiť, či niekto urobil chybu v písanom prejave preto,že ten jazyk jednoducho nepozná, alebo preto,že bol lajdák sa niečo naučiť.
danushka
27.03.10,22:37
Dobry den chcem sa opitať
ked chcem začať podnikať ako spravca sieti pc a programou
to je inštalovať windovsi do zakladnych školach zdravotnich stredisk a kancelariach
musim čo vybaviť ? zivnosť mam ako murar ,no budem potrebovať asi nejky kurz na pc ?
Ovladam pc velmi dobre .
Co treba k tomu ?
dik.

Holubbn,
keďže už máš založenú živnosť, postačí Ti už túto existujúcu rozšíriť na živnostenskom úrade o ďaľšie voľné živnosti, ktoré prikladám. Nepotrebuješ žiaden kurz, voľná živnosť sa dáva bez podmienky vzdelania a praxe.
23.1 Počítačové služby

 hardvérové poradenstvo:
- poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia
 softvérové poradenstvo a dodávka softvéru:
- poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia,
- spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizácia
- poskytovanie softwaru – predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom
 služby pri údržbe systémov (softvéru):
- poskytovanie pomoci s cieľom udržať softvér v optimálnom funkčnom stave, poskytovanie odborných služieb súvisiacich s počítačom – obnova systému po havárii
 poradenstvo v oblasti bezpečnosti informačných systémov (antivír, zálohovanie, prístup)
 poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov
 služby riadenia a vedenia zariadení na spracovanie údajov:
- správa počítačových sietí
 montáž, oprava a údržba počítačových, dátových a komunikačných sietí
 návrh a optimalizácia informačných technológií
 údržba a oprava mechanických častí počítačov
 služby webového servera:
- poskytovanie priestoru na prezentáciu vlastných stránok klientom
 poskytovanie dátových služieb -internetová čitáreň
 poskytovanie informácií prostredníctvom internetu a z verejne prístupných zdrojov
 ...

23.2 Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

 spracovanie údajov:
- spracovanie údajov dodaných zákazníkom, vypracovanie tabuliek, výpočtov a pod. bez navrhovania špecifického programu,
- animácia a vizualizácia pomocou výpočtovej technicky
 služby súvisiace s databázami, on-line publikovanie:
- poskytovanie dát v určitom slede alebo postupnosti, vyhľadávaním alebo sprístupnením on-line dostupné každému alebo pre obmedzený počet užívateľov, publikovanie zoznamov a adresárov on-line
 služby súvisiace so zaznamenávaním vstupných údajov:
- práce spojené so zaznamenávaním údajov dodaných zákazníkom na pásku, disketu alebo iné médium alebo priamo do systému na spracovanie
 rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autora
 ...


V neposlednom rade žiadam členov Porady ako je Laco-monter, aby sa montovali do tém, ktorým naozaj rozumejú, aby nepodceňovali niekoho pre problém s gramatikou, aby sa držali témy.
Neodpovedám za každú cenu Laco ! Viditeľný si dosť, ale rada by som Ťa ocenila za príspevok, ktorý naozaj pomohol.
Keby mali hodnotu Tvoje neustále drísty, vyvyšovanie sa a mudrovanie, tak bodmi vedieš pred všetkými múdrymi poraďákmi, ktorí ochotne, skromne a bez invektív radia !
Laco-monter
28.03.10,06:02
Holubbn,


V neposlednom rade žiadam členov Porady ako je Laco-monter, aby sa montovali do tém, ktorým naozaj rozumejú, aby nepodceňovali niekoho pre problém s gramatikou, aby sa držali témy.
Neodpovedám za každú cenu Laco ! Viditeľný si dosť, ale rada by som Ťa ocenila za príspevok, ktorý naozaj pomohol.
Keby mali hodnotu Tvoje neustále drísty, vyvyšovanie sa a mudrovanie, tak bodmi vedieš pred všetkými múdrymi poraďákmi, ktorí ochotne, skromne a bez invektív radia !

Tento odkaz napísaný zeleným písmom si mám vysvetliť ako ?

Nie je to priamy utok na moju osobu a PORUŠENIE PRAVIDIEL Etikety Porady ?

Ja myslím, že to čo si napísala platí aj pre Teba a, že si nechala uniesť.
Heni
28.03.10,06:13
No to nemaju žena kde uči maju 30 počitačov a vsetke su zavirene ,že to nema kdo spraviť nikdo zadarmo tam robiť nebude inštalacie .
Asi tak vi premudrelci .:cool:
a majú na škole na to vyčlenené fin. prostriedky?
aby to náhodou nedopadlo tak, že síce zadarmo to nikto robiť nebude, ale škola to preinštalovanie či údržbu PC nevie/nechce/nemôže zaplatiť, preto to radšej zostáva zavírené... mimotemy
1a4ter
22.04.10,20:22
Pokiaľ viem, tak ja keď som otváral živnosť, aby som mohol obchodovať s výpočtovou technikou a robil servis a inštalácie, musel som si otvoriť konkrétne špecializovanú živnosť : Montáž, oprava, rekonštrukcia a údržba špecializovaných elektrických zariadení. Aj keď len chceš niečo inštalovať, stále je to práca s elektrickými zariadeniami. A túto živnosť ti nedajú pokiaľ nemáš elektrotechnickú vyhlášku minimálne 22-jku. Alebo by ti musel niekto potvrdiť myslím že aspoň 5 ročnú prax v danom obore. A okrem toho čo sa týka škôl a zdravotníctva, všetci sú platcami DPH, neoplatí sa im od teba brať služby a keby ich tie vírusy ozaj štvali, tak si zavolajú do najbližšej firmy IT. A mal by si si dobre zvážiť či naozaj na takú prácu máš.Možno ani sám netušíš čo ťa pri takej práci čaká. Správcov siete nerobia chlapci s učňovkami, ale inakší machri.
sfinks
22.04.10,22:53
Skoly niesu platcami DPH, na tuto zivnost nepotrebujes ziadnu vyhlasku a spravcovia site su aj ludia zo zakladnej skoly ... takze predchadzajuci prispevok mzoes ignorovat ... a vsetci co ta tu odraduju .. nebude to jednoduche .. ale myslim si ze chod do toho :)
magnum
23.04.10,03:48
ono skor ide o to ze na skolach je samozrejme ze su tie windowsi zavirene... netreba to brat tragicky a ani to nie je na chybu veci. ak by to tam niekto nespravoval tak uz nefunguju davno
bobino38
23.04.10,03:55
...zábavná téma, píšte ďalej:-)
salvosko
27.04.10,22:03
Holubbn,
keďže už máš založenú živnosť, postačí Ti už túto existujúcu rozšíriť na živnostenskom úrade o ďaľšie voľné živnosti, ktoré prikladám. Nepotrebuješ žiaden kurz, voľná živnosť sa dáva bez podmienky vzdelania a praxe.
23.1 Počítačové služby

 hardvérové poradenstvo:
- poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia
 softvérové poradenstvo a dodávka softvéru:
- poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia,
- spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizácia
- poskytovanie softwaru – predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom
 služby pri údržbe systémov (softvéru):
- poskytovanie pomoci s cieľom udržať softvér v optimálnom funkčnom stave, poskytovanie odborných služieb súvisiacich s počítačom – obnova systému po havárii
 poradenstvo v oblasti bezpečnosti informačných systémov (antivír, zálohovanie, prístup)
 poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov
 služby riadenia a vedenia zariadení na spracovanie údajov:
- správa počítačových sietí
 montáž, oprava a údržba počítačových, dátových a komunikačných sietí
 návrh a optimalizácia informačných technológií
 údržba a oprava mechanických častí počítačov
 služby webového servera:
- poskytovanie priestoru na prezentáciu vlastných stránok klientom
 poskytovanie dátových služieb -internetová čitáreň
 poskytovanie informácií prostredníctvom internetu a z verejne prístupných zdrojov
 ...

23.2 Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov

 spracovanie údajov:
- spracovanie údajov dodaných zákazníkom, vypracovanie tabuliek, výpočtov a pod. bez navrhovania špecifického programu,
- animácia a vizualizácia pomocou výpočtovej technicky
 služby súvisiace s databázami, on-line publikovanie:
- poskytovanie dát v určitom slede alebo postupnosti, vyhľadávaním alebo sprístupnením on-line dostupné každému alebo pre obmedzený počet užívateľov, publikovanie zoznamov a adresárov on-line
 služby súvisiace so zaznamenávaním vstupných údajov:
- práce spojené so zaznamenávaním údajov dodaných zákazníkom na pásku, disketu alebo iné médium alebo priamo do systému na spracovanie
 rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autora
 ...


V neposlednom rade žiadam členov Porady ako je Laco-monter, aby sa montovali do tém, ktorým naozaj rozumejú, aby nepodceňovali niekoho pre problém s gramatikou, aby sa držali témy.
Neodpovedám za každú cenu Laco ! Viditeľný si dosť, ale rada by som Ťa ocenila za príspevok, ktorý naozaj pomohol.
Keby mali hodnotu Tvoje neustále drísty, vyvyšovanie sa a mudrovanie, tak bodmi vedieš pred všetkými múdrymi poraďákmi, ktorí ochotne, skromne a bez invektív radia !

Tie predmety si daj na zivnost a ides. No problem, nic viac nepotrebujes s legislativneho hladiska ak uz si zivnostnik.
Ja mam osobne tiez tie veci a plus dalsie ine ale z toho co pises ti stacie tie co bolo napisane.
A prejme vela stastie.
A tiez nie som Ing. ani PUDr. ani nic podobne a zivim sa pocitacmi 25 rokov. Uspesne.
BLINDSIDE
28.04.10,20:47
Spam premazany a pokracujeme bez ujmy ďalej
[url]/images/icon_exclaim.gif[url]
branislav235
17.01.11,10:54
Kamarát, skús podnikať v oblasti, kde nemusíš písať. Nechcem sa posmievať, ale ak sa mi má starať niekto o počítače, rozhodne budem vyžadovať všeobecné komunikačné schopnosti na istej úrovni...
shedivy
22.01.11,04:02
1a4ter: otec začínal s touto živnosťou pred 8. rokmi a tiež po ňom chceli vyhlášku 22., neviem čo sa medzi časom zmenilo, ale dnes by to malo ísť na voľnú živnosť, čo pomerne vystihuje napr.: "údržba a oprava mechanických častí počítačov".

teraz k pôvodnej otázke, je naozaj diskutabilné, či je človek s takouto gramatikou vhodný na tento typ práce a predpokladám, že sa jedná o vtip, ktorý ma konec koncov dobre pobavil :).
lienocka001
22.01.11,06:24
manzel okrem inych oblasti podnika v pocitacovych sluzbach /ma VS - FEI, kvantum skoleni kurzov a certifikacii/ a robil uz aj takuto spravu PC ucebne na skole... samozrejme zadarmo / chodi tam dcera/ skola ti len velmi tazko za toto zaplati a ak ano tak je to tak smiesne ze to nestoji za rec, ja mam tiez informatiku vystudovanu a poviem ti ze je to na figu robota jednak skoly nemaju zoficialneny softver, jednak su tam rozne hardverove problemy, to neni ze preinstalujem softver a je to... to je komplet odvirovat v horsom pripade nanonovo nakablovat, urobit aspon ake take schemy co ako je popripajane.. / ked to zasa dokaslu aby sa to dalo rychlejsie da do povodneho stavu/ niekde treba doplnit pamat, ponastavovat funcie vzdialenej spravy..... no kopec roboty.... ako uprimne keby mi tam nechodila dcera tak sa na to vyprdeme a nerobime to ani keby neviem kolko davali...

a k tomu ze ovladam PC velmi dobre... to znamena co? na pouzivatelskej urovni.. teda MS Office a nejake tie zakaldne nastavenia ako pripojit tlaciaren, dataprojektor, nainstalovat windows? tato uroven podla mna nepostacuje na to aby si robil spravcu sieti.... /neviem ci nejaky kurz, inak skolstvo robilo taketo kurzy pre ucitelov zadarmo bol to spravca PC ucebne ... ale to tiez boli len zaklady... nech sa na to prihlasi tvoja zena ak ma moznost zo skoly.../